/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / باندینگ دندان
۳ دقیقه

0 / 5. 0

باندینگ دندان

باندینگ دندان

آنچه می خوانید...

باندینگ دندان :

باندینگ دندان متشکل است از مواد سفید و سازگار با دندان که پس از ساخت و آماده شدن از سوی دندانپزشک به دندان ها می چسبد و کاربردهای به خصوصی خواهد داشت.

باندینگ دندان

کاربرد باندینگ دندان :

– تغییر حالت و فرم دندان

– مرمت دندان هایی که درگیر پوسیدگی هستند .

– دوباره سازی دندان درگیر با مشکل تغییر رنگ

– کاستن از فواصل دندانی

– حفاظت از ریشه دندان

– بهبود طول دندان

– جایگزین نمودن پرشدگی های امالگام

– ترمیم دندان هایی که ترک برداشته اند

اقدامات لازم برای باندینگ دندان :

مرحله آماده سازی :

اولین اقدام و مهم ترین مرحله گزینش رنگ هماهنگ و متناسب با دندان های اصلی است . در این مرحله دندانپزشک رنگ دندان را با کاتالوگ خود مقایسه کرده و بهترین و مناسب ترین رنگ را انتخاب می نماید .

زیرسازی :

پس از ساییدن سطح دندان به کمک سوهان های مخصوص دندانپزشکی ، ماده های مخصوصی بر سطح دندان مالیده شده تا مواد باندینگ دندان به راحتی و به بهترین نحو با دندان متصل شود .

ساخت و فرم دهی :

 بعد از قالب گیری از دندان ، و ایجاد فرم مورد نظر اشعه های نور یفرابنفش و لیزر به نواحب مورد نظر می تابد تا مواد سخت گردند . بعد از سفت شدن مواد به کار رفته دندانپزشک به راحتی می تواند به آنها شکل و فرم داده و مسطح نماید در آخر به منظور هم سطح شدن دندان و درخشش آن ، از پولیش استفاده می شود .

مزایای باندینگ دندان :

باندینگ دندان از جمله آسان ترین  ارزان ترین روش های دندانپزشکی زیبایی بوده و علیرغم ونیر و کراون می توان دریک جلسه آن را انجام داد . پوشش های دندانی اکثرا در آزمایشگاه ساخته می شوند  اما باندینگ را می توان در مطب طی همان یک جلسه انجام داد . ولی اگر لازم باشد چندین دندان تحت این درمان قرار گیرند ، تعداد جلسات بیشتر می شود . مزیت مهم این روش نسبت به روش های زیبایی کراون و ونیر ، در عدم نیاز به ساییدن زیاد مینای دندان است . مزیت دیگر این درمان بی نیازی از داروهای بی حسی بوده که در شرایطی که لازم باشد حفره های دندانی پر شوند ، از بی حسی استفاده خواهد شد .

معایب :

معایب این روش در مقاومت کم و استحکام پایین آن است و نیز ممکن است مواد به کار رفته از سطح دندان جدا شوند .

سایر خدمات دکتر میرزایی : لمینیت دندان یا لامینیت دندان ، پروتز دندان ،  ایمپلنت ، جراحی لثه و …

با تشکر مدیریت سایت دکتر میرزایی دندانپزشک و متخصص پروتز های دندانی .

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *