/ دکتر سعید میرزایی / طرح لبخند / اصلاح طرح لبخند
۱۱ دقیقه

5 / 5. 1

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

آنچه می خوانید...

طراحی لبخند یک فرآیند طراحی است که تغییرات کمی در لبخند شما ایجاد می کند تا ظاهر کلی زیبایی شما را تقویت کند. و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. فرآیند اصلاح طرح لبخند، شامل چند روش برای بهبود ظاهر است. اگر فکر می کنید در لبخند خود نقص زیبایی دارید، دندانپزشکی زیبایی می تواند این مشکلات را برای شما برطرف کند. تا به تقویت اعتماد به نفس و ظاهر کلی شما کمک کند.

بهبود لبخند یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید روی خودتان انجام دهید.

طراحی لبخند چیست؟

بسیاری از مردم هنوز از اینکه طراحی لبخند چیست و چگونه کار می کند، آگاه نیستند. بنابراین برای اینکه همه چیز قابل درک باشد، اجازه دهید ابتدا ببینیم این طرح لبخند چه معنایی دارد. این چیزی نیست جز یک مطالعه که به دنبال تعادل بین صورت و لبخند است. برای دستیابی به این هماهنگی، دندانپزشک زیبایی می‌تواند از بین روش‌های متعددی که بر اساس نیاز و تقاضای فرد در دسترس است، انتخاب کند.

طراحی لبخند فرآیندی است برای از بین بردن مشکلات لثه، اصلاح ناهنجاری ها و تنظیم اندازه دندان ها آن طور که باید باشد. یکی از مهم ترین شروط زیبا و زیبا به نظر رسیدن، داشتن دندان هایی تمیز و مرتب مانند مروارید است. طراحی لبخند که به یک شاخه و شاخه درمانی مجزا در دندانپزشکی تبدیل شده است، در سال های اخیر بسیار مورد تقاضا بوده است.

  • طراحی لبخند فرآیندی برای تغییر ظاهر دندان ها با صاف‌ کردن، سفیدتر کردن و ایجاد لبخندی زیبا است.
  • طرح‌های لبخند می‌توانند با بازگرداندن کامل سلامت و ظاهر دندان‌ها بدون در نظر گرفتن وضعیت اصلی دندان‌های موجود، شگفت‌انگیز باشند.
  • فرآیند طراحی لبخند شامل مراحلی است که باعث درد یا ناراحتی عمده نمی شود.
  • اصلاح طرح لبخند هیچ محدودیت سنی ندارد. هر فرد بالای 18 سال می تواند طراحی لبخند را توسط دندانپزشک طراحی کند.
  • یک لبخند زیبا همیشه به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
طراحی لبخند چیست؟

طراحی لبخند دیجیتالی چیست؟

DSD یا طراحی لبخند دیجیتال یک تکنیک پیشرفته است که به متخصصان دندانپزشکی اجازه می دهد تا برای هر بیمار برنامه های درمانی سفارشی ایجاد کنند. در ساده‌ترین حالت، طراحی لبخند دیجیتال فرآیندی است برای ایجاد تصویر دیجیتالی از لبخند ایده‌آل شما. این یک رویکرد مشترک به دندانپزشکی با اجازه دادن به دندانپزشک و بیمار برای دستیابی به نیازها و اهداف با هم کار می کند.

دندانپزشکان با استفاده از نرم افزارهای تخصصی می توانند نمای بسیار دقیقی از دهان و دندان های بیمار دریافت کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا اصلاح طرح لبخند را با دقت بیشتری برنامه‌ریزی کنند. و اطمینان حاصل کنند که نتایج نهایی انتظارات بیمار را برآورده می‌کند. با طراحی لبخند دیجیتال، می‌توانید ببینید که لبخند جدیدتان قبل از شروع هر گونه درمان دقیقاً چگونه خواهد بود.

DSD اغلب برای روش های درمانی زیبایی دندان مانند ونیرهای چینی، ونیرهای کامپوزیت، سفید کردن دندان ها و درمان های پیچیده مانند ارتودنسی و ایمپلنت دندان استفاده می شود. همچنین به رفع طیف گسترده ای از مشکلات دندانی، از دندان های کج گرفته تا شکاف ها و لکه ها کمک می کند.

انواع طراحی لبخند

انواع درمان و اصلاح طرح لبخند در راستای خواسته ها و انتظارات بیماران ایجاد می شود. بدین ترتیب لمس و عملیات دقیق تری انجام می شود. ویژگی‌های صورت، اندازه و تناسب لب‌های هر فرد با یکدیگر متفاوت است. هنگام اعمال زیبایی لبخند، اندازه و شکل بینی فرد نیز در نظر گرفته می شود. با توجه به درک متفاوت زیبایی شناختی، تنوع درمان اجباری شده است. سه نوع روش درمانی وجود دارد: پیچیده و مصنوعی، جذاب و اسپرت.

لبخند پیچیده و مصنوعی

این سبک طراحی است که در آن دندان ها بر روی یک خط افقی قرار می گیرند و کمترین تفاوت اندازه را دارند. در این نوع لبخند حالت چهره همیشه واضح است. این یک روش درمانی است که به طور مستقیم با اندازه دندان ها و لثه ها تداخل دارد. این روش باعث می شود صورت بالغ تر و سفت تر به نظر برسد. افرادی که خواهان یک موضع جدی در حالت چهره خود هستند ترجیح داده می شود. این رایج ترین روش درمانی برای بیمارانی است که می خواهند ظاهری آگاه و بالغ داشته باشند.

لبخند اسپرت

به فرم طراحی که در آن دندان های ثنایای مرکزی بلندتر از دندان های ثنایای جانبی هستند گفته می شود. یک تکنیک طراحی است که معمولا به جوانان توصیه می شود. مردم می‌خواهند در سنین پایین خوش‌تیپ‌تر و اسپرت‌تر به نظر برسید. به لطف لبخند شما، می توانید این فرم را به راحتی بدست آورید. برای اجرای این طرح عموماً از روکش های لامینا استفاده می شود. این یک تکنیک بیان جدی نیست. هنگامی که فرد لبخند می زند، ظاهری گرم، دلسوز و صمیمانه دارد. این روشی است که مخصوصاً توسط خانم ها ترجیح داده می شود.

لبخند جذاب

دندان های قدامی به میزان قابل توجهی بزرگتر از دندان های جانبی هستند. این معمولا در افراد جوان تر اتفاق می افتد. با این حال، آنها ممکن است این فرم را به دلیل استعداد ژنتیکی، ضربه و مشکلات دندانی از دست بدهند. با گذشت زمان، اندازه دندان ها در اثر سایش کاهش می یابد. لبخند جذاب ناپدید می شود. با این تکنیک درمانی می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی لبخند جذابی داشته باشید.

بلند کردن طول دندان های جلویی همیشه هوای پویا و جذابی را به فرد می بخشد. روشی است که برای جوانان توصیه می شود. این میل می تواند در زنان میانسال نیز بروز کند. برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام تکنیک اصلاح طرح لبخند برای شما مناسب تر است، قطعاً باید از حمایت پزشک خود بهره مند شوید.

اینستاگرام دکترسعید میرزایی 2

طراحی لبخند چگونه باید باشد؟

این باید شامل یک برنامه درمانی باشد که در آن مشکلات پزشکی و زیبایی به طور کامل برطرف شود. این روش درمانی کاملاً متناسب با فرد است. مشکل دندانی هر فردی متفاوت است. بنابراین نمی‌توان از آن به عنوان یک روش درمانی معمول نام برد. برای اینکه فرآیند طراحی لبخند نتایج موفقیت آمیز و رضایت بخشی داشته باشد، مرحله آماده سازی باید به طور کامل انجام شود. پوسیدگی‌ها، شکستگی‌ها و پلاک‌های موجود روی دندان ها باید قبل از طراحی به طور دقیق تمیز شوند.

پس از انجام نظافت و مراقبت های لازم، اندازه دهان بیمار طبق تکنیک درمان اصلاح طرح لبخند گرفته می شود. جنس تاج های مورد استفاده در رنگ و ضخامت مناسب برای بیمار انتخاب می شود. در صورت نیاز به کاهش ابعاد دندان، برش انجام می شود. بررسی می شود که آیا به درمان ارتودنسی نیاز است یا خیر. اگر اندازه لثه بزرگ باشد، برش لیزری انجام می شود. پر کردن کامپوزیت و کاربرد لامینا بدون اطلاع بیمار انجام نمی شود. از آنجایی که هزینه های این روش های درمانی با یکدیگر متفاوت است، باید اطلاعاتی ارائه شود.

در مورد مراقبت از دهان، رنگ دندان ها باید سفید باشد، لثه ها باید رنگ و اندازه معمولی داشته باشند. بوی بد دهان وجود نداشته باشد و دندان ها همیشه قوی باشند. در تکنیک های درمان طرح لبخند، تنها مداخلات زیبایی شناسی اعمال نمی شود. همچنین برای مراقبت و تمیز کردن دندان ها استفاده می شود. از یک ساختار دهانی که درجه بهداشت کافی را ندارد، نمی توان انتظار داشت که زیبایی شناسی داشته باشد.

هر بیماری دهانی که در طی ارزیابی دهان و دندان پیدا شود، باید قبل از شروع روش اصلاح طرح لبخند درمان شود.

روش های رایجی که در فرآیند اصلاح طرح لبخند استفاده می شود چیست؟

باندینگ دندان

در بسیاری از مواقع، سطح دندان دارای انحرافاتی است که می تواند باعث ایجاد یک لبخند نه چندان خوب شود، در مطب دکتر سعید میرزایی، یک خمیر سفید دندانی روی این محل ها پر می شود تا ظاهری هدفمند داشته باشد. مانند این است که به دندان خود یک آرایش زیبایی خاص بدهید.

ونیرها

در دندانپزشکی زیبایی، روکش دندان به عنوان پوشش نازکی از پرسلن یا سایر مواد کامپوزیت شناخته می شود. که برای قرار دادن روی دندان ها برای درمان دندان های فرسوده، دندان های کج، دندان های تغییر رنگ، دندان های تراشیده، برای بستن فاصله بین دندان ها و بازگرداندن تقارن لبخند استفاده می شود. ونیرها با تاج دندان متفاوت هستند.

سفید کردن دندان ها

فعالیت های روزانه مانند خوردن، صحبت کردن، خندیدن و لبخند زدن دائماً دندان های شما را به نمایش می گذارد. لبخند شما اطلاعات زیادی در مورد شما به دیگران می دهد و یک لبخند سفید تمیز می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد، توجه شما را جلب کند و تاثیری که بر اطرافیانتان می گذارید را بهبود بخشد. سفید کردن دندان های حرفه ای توسط یک دندانپزشک عمومی یا زیبایی واجد شرایط همیشه ایمن تر، موثرتر و ماندگارتر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سفید کردن دندان توسط دندانپزشک، به صفحه بلیچینگ دندان مراجعه کنید.

شکل دادن به دندان ها

از نام آن مشخص است. شکل دادن به دندان های طبیعی برای به دست آوردن ظاهر مطلوب، یک تغییر آرایشی رایج است. از بی‌نظمی‌ها گرفته تا شکل دندان‌ها، شکل دادن می‌تواند به دستیابی به ظاهر مقصد کمک کند. در بسیاری از مواقع، بریس‌ها باید برای مدت زمان مشخصی استفاده شوند تا بهترین نتیجه را داشته باشند

ایمپلنت دندان

چه دندان از دست رفته شما نتیجه بیماری لثه، پوسیدگی دندان یا آسیب باشد، ما با یک ایمپلنت دندان جدید به بازیابی لبخند زیبای شما کمک می کنیم! داشتن ایمپلنت دندان مزایای زیادی دارد. به نظر می رسد و مانند یک دندان طبیعی است، مراقبت از آن آسان است و یک راه حل مادام العمر است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ایمپلنت دندان را بخوانید.

تاج یا بریج دندان

هنگامی که دندان شما به شدت آسیب دیده یا پوسیده شده است، تاج ممکن است بهترین گزینه باشد. به خصوص زمانی که جایگزین آن کشیدن دندان است. تاج یک کلاه دندانی شکل است که روی دندان موجود شما قرار می گیرد. این کار استحکام و عملکرد دندان شما را بهبود می بخشد. یک تاج ظاهر لبخند شما را زیباتر می کند! تاج‌ها به‌طور سفارشی طراحی شده‌اند تا مانند یک دندان طبیعی به نظر برسند و ظاهری داشته باشند و هیچ‌کس متوجه آن نشود. به طور معمول، تاج ها بسته به مواد استفاده شده و میزان مراقبت شما از آن، به طور متوسط بین 5 تا 15 سال دوام می آورند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه بریج دندان مراجعه کنید.

کانتورینگ لثه

آیا لبخند لثه ای یا خط لثه نامتقارن دارید؟ کانتورینگ لثه، بافت اضافی لثه را بدون جراحی از بین می‌برد. این می تواند بر روی یک دندان یا چند دندان انجام شود. لیزرهای دندانی به آرامی لثه‌های شما را شکل می‌دهند، که درد را کاهش داده. و زمان بهبودی را به حداقل می‌رساند. به طور معمول، کانتورینگ لثه یک نوبت طول می‌کشد و نسبت به سایر درمان‌های زیبایی هزینه کمتری دارد.

خلاصه کلام

روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد. تشخیص اینکه چه روشی برای شما مناسب است، با دندانپزشک زیبایی است. دکتر سعید میرزایی به طور کامل تاثیر یک لبخند عالی بر مردم را درک می کند. و به شما کمک می‌کند تا تاثیری ماندگار ایجاد کنید. اکنون می توانید با کمک تکنولوژی روز، طراحی لبخند دیجیتالی و همراه با دکتر سعید میرزایی به لبخند مورد نظر خود دست پیدا کنید.

ما نه تنها در ترمیم لبخند تخصص داریم، بلکه لبخندهای جذابی نیز خلق می کنیم.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *