/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / پلاک ارتودنسی
۲ دقیقه

0 / 5. 0

پلاک ارتودنسی

آنچه می خوانید...

بعد از اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی ، معمولا نیاز به استفاده از انواع پلاک دندان خواهید داشت .

پلاک دندان اهمیت ویژه ای در حفظ فرم و جایگاه دندان ها بعد از ارتودنسی خواهد داشت ، و البته تاثیرات به سزایی در تثبیت موقعیت دندان ها می گذارد . به طور کلی استفاده از پلاک دندان در مدت زمان 12 ماه توصیه می شود و بعد از این دوره نیاز است تا به صورت شبانه از آن استفاده نمایید .

زمانی  که بریس ها از دهان بیرون کشیده می شوند، مرحله نگهداری و حفظ نتایج درمان آغاز می گردد. در واقع با استفاده از پلاک دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت می نمایید ، این مرحله حداقل برای ۱۲ ماه ادامه پیدا می کند ، شاید در ابتدا کمی ناراحت کننده باشد اما برای فردی که مدت زمان بسیاری از بریس های ارتودنسی استفاده کرده است یک امر معمولی و عادی تلقی می شود. نتایج نهایی روش های درمان ارتودنسی بستگی به استفاده مناسب از پلاک های متحرک دارد و استفاده منظم و مناسب از این پلاک ها می تواند حفظ این نتایج را برای مدت طولانی تر امکان پذیر نماید. بدون انجام این کار، دندان ها پس از درمان از موقعیت اولیه خود حرکت کرده و نتایج درمان به تدریج از بین می رود. در واقع مراقبت های ارتودنسی بعد از انجام آن بسیار اهمیت دارد.

انواع پلاک

%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d9%be%d9%84%d8%a7%da%a9-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86

پلاک های دندانی اغلب  در انواع ثابت و متحرک مورد استفاده قرار می گیرند که هر نوع از آن ها ویژگی و ساختار متفاوتی خواهند داشت .

پلاک های ثابت به صورت دائمی روی دندان فیکس شده و قابلیت برون آوردن آن ها تا پایان دوره ی درمان وجود نخواهد داشت، در مقابل پلاک های متحرک در زمان مهمانی ویا غذا خوردن به راحتی از دندان ها خارج شده و فرد می تواند به صورت موقتی از آن ها استفاده نماید .

 

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *