/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / هزینه کامپوزیت دندان ۱۴۰۲
۷ دقیقه

3.5 / 5. 2

قیمت و هزینه های کامپوزیت دندان در سال 1401

هزینه کامپوزیت دندان 1402

آنچه می خوانید...

بسیاری از افراد در مورد هزینه کامپوزیت دندان سوال می‌پرسند. کامپوزیت دندان یکی از مقرون به صرفه‌ترین درمان‌های زیبایی دندانپزشکی محسوب می‌شود. هزینه کامپوزیت ونیر، در هر کلینیک دندانپزشکی با هم تفاوت دارد. زیرا عوامل مختلفی در این زمینه تاثیر می‌گذارند.

هزینه کامپوزیت دندان

داشتن یک لبخند زیبا یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که بر ظاهر ما تأثیر می گذارد. با این حال بسیاری از افراد با دندان های تراشیده، تمایل به پوسیدگی دندان و ناهماهنگی طبیعی در دندان های خود دست و پنجه نرم می کنند. کامپوزیت نوعی درمان زیبایی دندان است که می تواند به شما کمک کند هر یک از آن ظاهر ناخواسته را بپوشانید.

ونیرها عموما برای درمان موارد خفیف تا متوسط استفاده می‌شوند که باعث می‌شود این درمان کاملا زیبایی باشد. در نتیجه، کامپوزیت دندان معمولا در طرح بیمه شما پوشش داده نمی شود. بنابراین هزینه کامپوزیت دندان را کاملا باید خود پرداخت کنید. لبخند زیبا مهم است زیرا به شما در فعالیت ها و تعاملات روزانه خود اعتماد به نفس می بخشد. اما قبل از اقدام به درمان، باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید.

عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان

از آنجایی که کامپوزیت یک روش دندانپزشکی نسبتا بدون عارضه است، مقرون به صرفه‌تر از سایر درمان های دندانپزشکی زیبایی است. اما تعدادی از عوامل وجود دارد که بر هزینه فرآیند کامپوزیت تأثیر می گذارد.

انتخاب مواد و برند

مواد بکار رفته و نوع برند در ونیرها روی هزینه آن تاثیر می‌گذارد. بهترین برند کامپوزیت دندان ساخت آمریکا، ژاپن و سوئیس است.

تعداد دندان‌های تحت درمان

کامپوزیت دندان باید برای بهبود ظاهر دندان هایی که آسیب دیده‌اند و قابل مشاهده هستند، استفده شود. اگر دو یا چند دندان را با استفاده از کامپوزیت ونیر ترمیم می‌کنید، طبیعی است که هزینه کمتری باید پرداخت کنید. اگر قرار باشد کامپوزیت ونیرهایی بسازیم که سایر نواحی دندان مانند بلند کردن، بزرگ شدن یا سفید کردن دندان را بپوشاند، هزینه کامپوزیت دندان افزایش می یابد.

بنابراین هر چه تعداد دندان هایی که می خواهید تغییر دهید، بیشتر باشد، هزینه کامپوزیت دندان گران‌تر می شود.

تجربه دندانپزشک

سومین عاملی که هزینه درمان‌های زیبایی دندان را افزایش می دهد، دندانپزشک زیبایی است که شما انتخاب می کنید تا درمان را انجام دهید. طبیعی است که دندانپزشک خوب در غرب تهران که جزء باتجربه‌تترین دندانپزکان زیبایی است، هزینه بیشتری بگیرد. اگر دندانپزشک کم تجربه را انتخاب کنید و روکش را به طور صحیح روی دندان‌ها قرار ندهد، باید دوباره برای ترمیم مراجعه کنید. که در دراز مدت هزینه و زمان بیشتری را در بر خواهد داشت.

دندان‌ها یک رنگ یکنواخت ندارند. بنابراین نیاز به مهارت، برنامه ریزی و توانایی هنری دارد تا کامپوزیت را از نزدیک با دندان های اطراف تطبیق دهیم.

درمان های اضافه

ونیرها برای کسانی که از سلامت دهان و دندان عالی برخوردارند مناسب هستند. اگر قبل از کامپوزیت، دندان های پوسیده داشته باشید، آنها باید ترمیم و درمان شوند. همچنین گاهی اوقات ممکن است باتوجه به تشخیص پزشک، نیاز به لیفت لثه داشته باشید. که این موارد نیز در هزینه کامپوزیت دندان تاثیر می‌گذارد.

در حالی که این درمان های اضافی هزینه کلی را افزایش می دهند، موفقیت و استقامت روکش‌های شما را تضمین می کنند.

توصیه

قبل از اینکه سلامت و زیبایی دندان های خود را فدای پول و هزینه کنید، همه جوانب این فعالیت را کمی منطقی تر در نظر بگیرید. و اگر قصد دارید از روش های ارزان و بی کیفیت زیر نظر دندانپزشکان غیرحرفه ای و مبتدی برای درمان دندان های خود استفاده کنید، بهتر است هرگز اقدام به انجام کامپوزیت دندان نکنید. زیرا بعدا باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

بنابراین تصمیم گیری در مورد انتخاب یک کامپوزیت ارزان در ایران تنها در صورتی می تواند یک انتخاب هدفمند باشد که از کیفیت و تخصص دندانپزشک خود مطمئن باشید. طول عمر یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه کامپوزیت دندان در ایران در کلینیک های مختلف است که هر چه کیفیت خدمات بالاتر باشد قیمت کامپوزیت دندان نیز افزایش می یابد.

هزینه هر واحد کامپوزیت چقدر است؟

هزینه هر واحد کامپوزیت به نوع برند کامپوزیت، کشور سازنده، جنس مواد، طول عمر کامپوزیت و غیره بستگی دارد. شما می توانید برای اطلاع دقیق از هزینه‌های کامپوزیت دندان باتوجه به نوع انتخاب برندتان با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

خلاصه کلام

هنگام پرسیدن این سوال که “هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟” پاسخ این است که فقط دندانپزشک زیبایی می تواند بر اساس شرایط دقیق شما یک قیمت دقیق به شما بدهد. برای معاینه عمیق و برآورد نهایی باید به دندانپزشک غرب تهران مراجعه کنید.

البته کامپوزیت ونیر نسبت به سایر روکش‌های دندانی مقرون به صرفه ترین هستند. زیرا مستقیماً روی دندان اعمال می شوند و نیازی به تغییر ساختار دندان توسط دندانپزشک زیبایی ندارند.

کامپوزیت دندان در مطب دکتر سعید میرزایی با استفاده از با کیفیت ترین تجهیزات و بهترین مواد انجام می شود. و هدف اصلی دکتر جلب رضایت و بهبودی کامل شما است.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *