/ دکتر سعید میرزایی / پروتز های دندان / هزینه پروتز های دندان
۳ دقیقه

4 / 5. 4

هزینه پروتز های دندان

آنچه می خوانید...

پروتز دندان در واقع همان دندان مصنوعی است که در انواع مختلفی وجود دارد. پروتز دندان ممکن است به روکش های ساده برای ترمیم یک دندان گفته شود و یا اینکه برای کل دندان ها استفده شود که همان دندان مصنوعی است.

انواع پروتز دندان

پروتز ها در دو نوع ثابت و متحرک هستند که بنا به تشخیص پزشک تجویز شده است.

پروتز ثابت دندان

پروتز های ثابت دندان در واقع همان روکش دندان مرسوم است که در دو نوع مختلف وجود دارد:

بریج دندان: یکی دیگر از انواع پروتزهای دندان ثابت، بریج های دندانی هستند که جزو پروتزهای ثابت محسوب می شوند. کسانی از این نوع پروتز استفاده می کنند که یک یا چند دندان خود را از دست داده باشند و دندان های مجاور آنها سالم باشد. در این حالت دندان های مجاور تراشیده شده و یک پل بین دندان ها به عنوان پایه زده می شود تا فضای خالی پر شود.

اینستاگرام دکترسعید میرزایی 2

روکش تک واحدی دندان: پروتز ثابت دندان در بین عموم به عنوان روکش دندان معروف و مرسوم است. وقتی ساختار دندان ها ضعیف می شود و دندان نیاز به حمایت و حافظت دارد از روکش استفاده می شود. روکش برای زیبایی دندان نیز کاربرد دارد.

پروتز متحرک دندان

بعضی مواقع به دلیل از دست رفتن دندان و عدم امکان استفاده از پروتزهای ثابت، از پروتزهای متحرک به عنوان جایگزین، استفاده می شود.

پروتزهای متحرک سه نوع متفاوت هستند که عبارتند از:

  • پروتزهای کرم کبالت

این نوع از پروتز متحرک برای کسانی استفاده می شود که هیچ دندانی برای پایه کردن پروتز ثابت ندارند و یا علاقه ای به استفاده از پروتز های ثابت ندارند. ساختار این نوع پروتز از لثه پروتز به رنگ صورتی و آلیاژ فلزی از کرم و کبالت تشکیل شده است.

  • پروتز پارسیل تمام آکریل یا فیلیپر

از این پروتز به عنوان یک درمان موقت استفاده می شود.

  • پروتز دندان پارسیل

پروتز کرم کبالت از انواع پروتزهای پارسیل است که به صورت دندان تکه ای استفاده می شود.

پروتز دست دندان

این پروتز برای کسانی که تمام دندان های خود را از دست داده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. البته امروز با وجود ایمپلنت های دندانی، کمتر از این نوع پروتز استفاده می شود. با این حال هنوز هم به عنوان درمان کم هزینه از آن یاد می شود.

عمر پروتز دندان

عادت کردن به پروتز دندان ممکن است مدتی طول بکشد و به دلیل التهاب بافتی داخل دهان، در جای مناسب خود ثابت نشود و باعث آزار فرد شود. در این مواقع به پزشک خود مراجعه کرده تا در صورت نیاز پروتز دندان تنظیم گردد. رعایت بهداشت برای طولانی شدن مدت عمر پروتز دندان، ضروری است.

هزینه پروتز دندان

هزینه پروتز دندان با توجه به دستمزد دندان پزشک و هزینه های لابراتوری متفاوت است. بهتر است برای پروتز دندان به بهترین متخصص پروتز های دندانی مراجعه کنید.

 

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *