/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / هزینه بلیچینگ دندان
۶ دقیقه
[ratemypost]
عوارض بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان

آنچه می خوانید...

هزینه بلیچینگ دندان

لبخند زیبا نیاز به داشتن دندان های سفید و سالم دارد . اما گاهی ممکن است به دلایل مختلف دندان ها دچار تغییر شوند، دسفید کردن دندان می تواند یک روش بسیار موثر برای روشن کردن دندان و تغییر رنگ آن ها به شمار آید .  اما هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟ بلیچینگ در خانه بهتر است و یا در مطب ؟ چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

بلیچینگ دندان
بلیچینگ دندان

دلایل تغییر رنگ دندان

دلایل متعددی وجود دارد که شما ممکن است نیاز به سفید کردن دندان داشته باشید. رنگ دندان ها در هر شخص همانند رنگ مو و رنگ پوست متفاوت است. از دلایل مهم تغییر رنگ دندان می توان منجر به تغییر رنگ دندان ها شود . از جمله :

 • مواد غذایی
 • میوه هایی مانند انگور،توت و …
 • نوشیدنی هایی همچون چایی، قهوه،شراب قرمز و …
 • استعمال دخانیات به ویژه سیگار و قلیان
 • مصرف برخی دارو ها
 • و …

بلیچینگ دندان

یکی از بهترین روش های سفید کردن دندان استفاده از بلیچینگ دندان می باشد . با توجه به نوع مشکل دندان ها، دندانپزشک شما می توان تشخیص بدهد که شما قادر به انجام این روش هستید و یا خیر .

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان به دو روش مختلف بلیچینگ در منزل و بلیچینگ در مطلب انجام می شود . در ادامه به طور مختصر هر کدام توضیح داده می شود .

بلیچینگ دندان در مطب

این روش ابتدا یک محافظ همچون لاستیک به عنوان محافظ برو روی لثه ها قرار می گیرد و سپس مواد سفید کننده دندان ها بر روی دندان قرار داده شده و سپس با استفاده از نور لیزر مراحل سفید کردن دندان آغاز می شود .  در این روش میزان سفید شدن دندان بسیار زیاد است . طی دو الی سه جلسه با توجه به رنگ دندان شما می توان تغییرات چشم گیری در آن ایجاد نمود . امکان آسیب به لثه وجود ندارد . ماندگاری بلیچینگ دندان در مطب بسیار بیشتر می باشد .

 •  

بلیچینگ دندان در منزل

در این روش نیاز به تهیه قالب از دندان های شما می باشد و سپس یک ژل مخصوص برای شما داده می شود که باید با توجه به توضیحات داده شده بر روی محصول اقدام به استفاده از آن نمایید . بلیچینگ دندان در منزل کم هزینه بوده اما کارایی کمتری دارد . همچنین ماندگاری این روش بسیار کمتر می باشد .

برای بررسی دندان های خود و انجام بلیچینگ دندان باید ابتدا به یک دندانپزشک مراجعه نمایید تا بررسی شود که این روش برای شما مناسب می باشد و یا خیر .

جهت دریافت مشاوره از دکتر سعید میرزایی با شماره های ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۰۹۱۲۹۲۶۲۲۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳ تماس حاصل نمایید .

تعداد جلسات بلیچینگ دندان

 با توجه به رنگ دندان ها و میزان تغییراتی که ایجاد شده، بلیچینگ دندان ممکن است بین 2 الی 3 جلسه نیاز به تکرار داشته باشد . شایان ذکر است که بلیچینگ تنها دندان ها را به رنگ طبیعی خود تغییر می دهد و امکان سفید کردن بیش از حد وجود ندارد برای سفیدی بیش از اندازه می توان از کامپوزیت دندان استفاده نمود .

هزینه بلیچینگ دندان

ابتدا باید به یک دندانپزشک مراجعه نمایید تا شرایط دندان های شما به دقت مورد بررسی قرار گیرد و سپس با توجه تعداد جلسات مورد نیاز می توان هزینه انجام این روش را بیان نمود .

برای اطلاعات کامل تر در زمینه بلیچینگ دندان توصیه می شود این مقاله را بخوانید

نتیجه گیری

یکی از روش های مناسب به منظور تغییر رنگ دندان ها استفاده از بلیچینگ دندان می باشد که به دو روش در منزل و در مطب قابل انجام است . مراحل بلیچینگ دندان در هر دو روش متفاوت می باشد . بهترین روش این است که در مطب و توسط دندانپزشک برای شما انجام شود تا از بروز عوارض بلیچینگ دندان جلوگیری شود .

کمترین هزینه بلیچینگ دندان

عارضه ای که بیشتر افراد امروز با آن مواجه هستند و ممکن است برای هر فردی به وجود آید، زرد شدن دندان ها است که می تواند لبخند فرد را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از روش های از بین بردن زردی دندان، استفاده از روش بلیچینگ یا سفید کردن دندان است. هر فردی می تواند با تقبل هزینه بلیچینگ دندان از این روش استفاده کرده و این مشکل را رفع کند.

دندان پزشک زیبایی

در گذشته روش های سفید کردن دندان برای بیمار، دردناک بود و باعث ایجاد حساسیت در دندان های فرد می شد. اما روش بلیچینگ دندان با لیزر علاوه بر نداشتن درد و عوارض سفید کردن دندان، می تواند اثرگذاری دائمی نیز داشته باشد.زرد شدن دندان ها عارضه ای است که امروز بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. دکتر سعید میرزایی با داشتن مهارت و تخصص کافی و با استفاده از تجهیزات به روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳  دکتر سعید میرزایی  تماس حاصل بگیرید. همچنین می توانید از پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی  دیدن فرمائید.

 عوامل تاثیر گذار در هزینه بلیچینگ دندان

 • تعرفه های دندانپزشکی مربوطه
 • مواد و تجهیزات مورد استفاده و مراقبت های بعد از آن
 • شدت درمان مورد نیاز

 هزینه بلیچینگ دندان

با توجه به معتبر بودن کلینیک دندانپزشکی، هزینه بلیچینگ نیز بیشتر خواهد شد. همچنین تجهیزات مدرن و مهارت دندانپزشک نیز در میزان هزینه ها تاثیر خواهد داشت. یکی دیگر از عواملی که در هزینه بلیچینگ تاثیر دارد این است که شما روش سفید کردن در خانه یا در مطب را انتخاب کنید. این موضوع بستگی به انتخاب خود بیمار دارد. روش سفید کردن در خانه، نیاز به زمان بیشتری برای سفید کردن دارد. اما روش بلیچینگ در مطب، در مدت زمان کوتاهی در حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در مطب انجام می شود. ماده مورد استفاده در بلیچینگ نیز در تعیین هزینه درمان تاثیر مهمی دارد.

آیا بلیچینگ عوارض دارد؟

برخی از افراد این باور را دارند که بلیچینگ مینای دندان را از بین می برد، در صورتی که این تفکر اشتباه است. مینای دندان به اندازه قوی است که با انجام این روش از بین نرود. روش بلیچینگ در مطب به دلیل غلظت کم مواد مورد استفاده نسبت به روش خانگی آن تاثیری کمتری بر روی مینای دندان می گذارد. کمترین هزینه بلیچینگ دندان

 تاثیر بلیچینگ بر روی دندان های مختلف

بلیچینگ بر روی دندان هایی کامپوزیت و لمینت شده تاثیر ندارد همچنین بر روی دندان های ترمیم شده و دندان های افراد مسن تاثیری نخواهد داشت.

تاثیر سفید کردن دندان و بلیچینگ

از بلیچینگ دندان زمانی استفاده می شود که امکان تمیز کردن دندان ها بیشتر از رنگ طبیعی آن وجود نداشته باشد. بنابراین هر محصول تمیز کننده ای که برای دندان ها استفاده می شود یک سفید کننده بشمار می رود. اما میزان سفید کردن دندان در محصولات تمیز کننده متفاوت است.

بایدها و نباید های استفاده از ژل سفید کننده

 • در زمان استفاده از بلیچینگ از مصرف دخانیات، قهوه، چای، توتون و نوشیدنی های رنگدار پرهیز کنید.
 • بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید.
 • بین هر بار استفاده از ژل سفید کننده نیاز به یک ساعت زمان است.
 • استفاده از ژل سفید کننده برای زنان باردار و شیرده، افراد زیر ۱۶ سال، افراد دیابتی، بیماران قلبی و کسانی که دندان های حساسی دارند ممنوع می باشد.
 • مصرف خوراکی های دارای سیتریک اسید را در طول درمان بلیچینگ، کاهش دهید.
 • سورنگ حاوی ژل را در جای خنگ نگهداری کنید.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *