/ دکتر سعید میرزایی / طرح لبخند / لیفت لثه با لیزر
۵ دقیقه

2 / 5. 1

لیفت لثه با لیزر

لیفت لثه با لیزر

آنچه می خوانید...

احتمالاً مشاهده کرده اید که برخی از افراد هنگام خندیدن میزان نمای لثه هایشان زیاد است و همین باعث می شود که از زیبایی خنده هایشان کاسته گردد. در این موارد نیاز است که برخی از اقدامات درمانی و زیبایی برای لثه هایشان انجام شود تا این وضعیت بهبود پیدا کند. یکی از روش های ثمر بخش و موفقی که در این زمینه وجود دارد لیفت لثه با لیزر است.

لیزر ها از بهترین ابزارآلاتی هستند که در حوزه های مختلفی همچون زیبایی و درمانی بکار گرفته می شوند و نتایج مثبت قابل توجهی را پدید می آورند. با ما همراه باشید تا شما با این روش ایمن و بی خطر آشنا کنیم.

لیفت لثه با لیزر

این روش با هدف بهبود و ترمیم خطولی که در ناحیه لثه و در مرز آن با دندان ها وجود دارد انجام می شود. مثلاً افرادی که در هنگام خندیدن بخش زیادی از لثه هایشان نمایان می شود علاقه دارند که نمای دندان هایشان بیشتر شود و از نمای لثه ها کاسته گردد.  

در این موارد باید از روش ترمیمی لیفت لثه با لیزر کمک بگیرند.

لیفت کردن لثه باعث بالا بردن خط لثه و افزایش نمای دندان ها در هنگام خندیدن است.

نمونه کار دکتر میرزایی

مزایای لیفت لثه با لیزر

به دلیل این که لیزرها جزء آخرین تکنولوژی های دنیا هستند و کاربرد های فراونی دارند بسیاری از نتایج مثبت را در پی انجام لیفت لثه به لیزر را شاهد خواهیم بود. مثل:

 • کاهش میزان خونریزی در روند لیفت لثه
 • افزایش سرعت روند بهبودی بعد از لیفت لثه
 • کاهش احتمال عفونت در بخش لثه ها
 • کاهش احساس درد در بخش های مختلف لیفت شده
 • کاهش هزینه های مربوط به لیفت لثه با روش لیزر: افرادی که از روش لیزر به لیفت لثه هایشان کمک می گیرند، هزینه های کمتری را نسبت به جراحی پرداخت می کنند.

لیفت لثه با لیزر بهتر است یا جراحی؟

این روش در مقایسه با جراحی بهتر است زیرا که:

 • این روش نسبت به انجام جراحی کمتر تهاجمی است.
 • در لیزر دردهای کمتری را تجربه خواهید کرد.
 • دوره نقاهت در لیزر درمانی کوتاه تر از روش جراحی است.
 • مدت زمان کوتاهی نیاز است که تمامی اقدامات لازم در روند لیفت انجام شود اما جراحی مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد.
 • مشاهده نتایج نهایی بعد از لیفت لثه در کوتاه ترین زمان انجام می شود اما بعد از جراحی باید مدت زمان طولانی بگذرد تا آثار جراحی بهبود پیدا کند.
 • در این نیازی به استفاده از انواع دارو های بیهوشی و بیهوش کردن بیمار وجود ندارد. در نتیجه از عارضه های ناشی از مواد بیهوشی در امان هستید. مثل حالت تهوع، گیجی یا استفراغ و…

بهترین کاندیداها برای لیفت لثه با لیزر

بهترین گزینه ها برای انجام این روش کسانی هستند که:  

 • کسانی که از بهداشت دهان و دندانی کافی برخوردار هستند و لثه های سالمی دارند: به همین دلیل کسانی که بیماری پریودنتال دارند نباید تحت این روش درمانی قرار گیرند. زیرا می تواند با عارضه هایی همراه باشد. در این موارد پزشک متخصص است که تشخیص می دهد شرایط لازم برای انجام این روش را دارید یا خیر.
 • کسانی که علاقه دارند لبخند لثه ای آن ها درمان شود و فرم لثه هایشان بهبود پیدا کند.
 • کسانی که انتظارات واقع بینانه ای در خصوص نتیجه این روش دارند.

لیفت لثه با لیزر چقدر طول می کشد؟

نهایت مدت زمانی که نیاز است افراد تحت اقدامات این روش قرار گیرند بستگی به میزان مشکلاتی که تجربه می کنند دارد. بنابراین نمی توان برای همه افراد مدت زمان واحدی را در نظر گرفت.

بعد از بررسی های اولیه تعیین می شود که افراد چه مدت زمانی تحت این روش درمانی قرار خواهند گرفت.

مراقبت بعد از لیفت لثه با لیزر

مهم ترین نکاتی که باید توجه کنید مصرف انواع مواد غذایی مناسب و کم ادویه است. غذاها در روز های ابتدایی بعد از انجام این روش نباید چندان داغ یا خیلی سرد باشد. زیرا که می تواند به بافت لثه آسب بزند. یا نباید از غذاهای پرفلفل استفاده کنید تا لثه ها تحریک شوند.

هزینه لیفت لثه با لیزر

هزینه ای که برای انجام این عمل زیبایی دریافت می شود برحسب معیارهای مختلفی تعیین می گردد. مثل:

 • میزان تجربه پزشک متخصص
 • محل جغرافیایی کلینیک یا مطبی که بدان مراجعه می کنید
 • میزان پیچیدگی و دشواری روند لیفت لثه با استفاده از لیزر: افراد شرایط مختلفی را تجربه می کنند به همین دلیل احتمال دارد که میزان پیچیدگی روند درمانی شان نیز متفاوت باشد. برخی از افراد مشکلات بیشتری را تجربه می کنند به همین دلیل به تعداد جلسات بیشتر و اقدامات جدی تری برای بهبود وضعیت لثه هایشان باید انجام شود.

باید توجه داشته باشید که روند لیفت لثه با لیزر در دسته انواع اقدامات زیبایی قرار می گیرد که تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نگرفته و تمامی هزینه های آن لزوما باید از سوی خود فرد پرداخت شود. در نتیجه نمی توان هزینه ای ثابت را برای انواع اقداماتی که متخصصین مختلف انجام می دهند و میزان دستمزد متغیری را دریافت می کنند، تعیین کرد.

توصیه می شود که برای آگاهی از هزینه ها حتما در ابتدا تحت معاینات متخصصین مربوطه قرار بگیرید تا هزینه نهایی به صورت تقریبی برای شما برآورد شود.

خاتمه

در بخش های مختلف این مقاله تلاش مان بر این بود که بتوانیم اطلاعاتی جزئی و اختصاصی را در زمینه لیفت لثه با لیزر در اختیار شما قرار دهیم.

توصیه می شود که در خصوص انجام این اقدام زیبایی در ابتدا تحقیقاتی تکمیلی را انجام دهید سپس به بهترین جراح و دندانپزشک مراجعه کنید تا روند لیفت لثه با لیزر با مهارت و تخصص زیادی انجام شود.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *