/ دکتر سعید میرزایی / دندانپزشکی زیبایی / لمینت سرامیکی دندان
۵ دقیقه

5 / 5. 1

لمینت سرامیکی دندان در تهران

لمینت سرامیکی دندان

آنچه می خوانید...
لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان به طور گسترده ای برای ترمیم های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. این یک روش محافظه کارانه برای درمان مشکلات عملکردی و زیبایی در ناحیه قدامی حفره دهان است.

در حال حاضر طیف وسیعی از سرامیک‌های دندانی برای ساخت روکش‌های لمینت در بازار موجود است. دندانپزشک زیبایی باید در مورد ترکیبات و خواص این مواد اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند با توجه به شرایط بالینی، مواد مناسب را انتخاب کند.

لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت های سرامیکی، روکش های پرسلن هستند که به منظور ایجاد لبخند و یکپارچگی دندانی بیماران به سطح جلویی دندان ها می چسبند. پرسلن برگ از اجزای مهم طراحی لبخند است که در تغییر رنگ در جاهایی که سفید کردن موثر نیست، در دندان های کج و در بیمارانی که فاصله زیادی بین دندان هایشان وجود دارد، اعمال می شود. گاهی اوقات ممکن است در طول مرحله درمان به مقدار کمی برش دندان نیاز باشد که پس از تجزیه و تحلیل دقیق چهره، جنسیت و رنگ پوست بیمار شروع می شود. با این حال، در برخی از بیماران، ونیرهای لمینت سرامیکی بدون نیاز به برش دندان با سطح دندان تطبیق داده می شود.

سفیدی طبیعی و عبور نور سرامیک باعث می‌شود لمینت‌ها کاملاً شبیه دندان‌های واقعی به نظر برسند. ونیرهای لمینت همیشه جزو روش های زیبایی دندانپزشکی به نام لبخند هالیوودی هستند. شاید متوجه شده باشید که افراد در مشاغلی مانند سلبریتی ها، خواننده ها، مجریان تلویزیون و گزارشگران به طراحی لبخند توجه زیادی دارند. بیشتر این دسته از افراد لبخند مدرن خود را مدیون دندانپزشکان زیبایی هستند.

کاندید مناسب لمینت سرامیکی دندان

افرادی که می‌خواهند دندان‌های زیبای بیشتری داشته باشند و مشکلات بهداشتی دندانی ندارند نیز از آن استفاده می‌کنند. درمان عمدتا برای افرادی است که

 • دندان های فرسوده و شکسته در قسمت جلویی دندان های خود دارند.
 • دارای دندان پوسیده هستند که با پر کردن قابل درمان نیست.
 • همچنین دارای دندان های از دست رفته هستند.
 • دندانهای کج دارند

چه کسی نمی تواند پرسلن برگ داشته باشد؟

 • در بیماران مبتلا به اختلال فک که مانع از لمینت سرامیکی می شود.
 • در بیمارانی که عادت به جویدن قلم، ناخن جویدن و غیره دارند.
 • در بیماران مبتلا به تحلیل پیشرفته لثه، استفاده از ونیرهای لمینت پرسلن ارجحیت ندارد.

رایج ترین انواع لمینت سرامیکی دندان

روکش‌های لیتیوم دی سیلیکات

روکش‌های ایمکس از آن ساخته می‌شوند. به دلیل استحکام بیشتر، از رایج‌ترین روکش‌هایی هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما زیبایی لیتیوم دی سیلیکات نیز مهم است. و ترکیب پیچیده این روکش‌ها آنقدر با دقت ترکیب شده، ریخته می‌شود. و قالب‌گیری می‌شود که نقص‌های بسیار کمی وجود دارد و کنترل کیفیت آسانی دارد. به طور خلاصه، لیتیوم دی سیلیکات برای دندانپزشکان زیبایی کار، طراحی و اعمال آسان‌تر است، که به این معنی است که بیماران زودتر و سریع‌تر خوشحال می‌شوند.

لمینت سرامیکی دندان از نوع Emax

روکش‌های Emax

این روکش ها از سرامیک فشرده ساخته شده‌اند، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شفاف‌تر از سایر روکش‌ها هستند. تا بتوانند رنگ ثابتی را حتی در هنگام تغییر نور حفظ کنند. چرا وقتی نور روکش‌ها به آن‌ها برخورد می‌کند مهم است که چه رنگی هستند؟ شما می‌خواهید روکش‌هایتان شبیه دندان‌های طبیعی باشند و اگر دندان‌هایتان به نور واکنش مناسبی نشان دهند، بسیار شبیه مینای دندان طبیعی خواهند بود. روکش‌های ایمکس بسیار قوی‌تر از روکش‌های مشابه خود هستند و به‌ویژه برای بلند کردن دندان‌ها به شکل طبیعی قابل توجه هستند.

مزایای لمینت سرامیکی

روکش لمینیت دندان دارای مزایای مختلفی است. در صورت مناسب بودن مشخصات بیمار، این عمل توسط بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران انجام می شود.

 • روکش‌های لمینت پرسلن پوشش‌هایی هستند که از موادی تولید می‌شوند که تغییر رنگ نداده و ساختار بادوام خود را حفظ می‌کنند.
 • می توان با حداقل فرآیند سایش بین 0.3 تا 0.77 میلی متر بر روی دندان ظاهری زیبا به دست آورد.
 • لکه‌های ناشی از مصرف محصولاتی مانند سیگار، قهوه و الکل بسیار کم است.
 • پرسلن های سریعی هستند که می توان آنها را در 7 تا 10 روز تهیه کرد.
 • دارای مقاومت سایشی بالایی هستند.
 • می توان آنها را برای چندین سال بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.

آیا لمینت سرامیکی دندان شکسته می شود؟

ونیرهای لمینت پرسلن می توانند تمام ساییدگی و پارگی که بر روی آن ها وارد می کنید را تحمل کنند. پرسلن در واقع شکننده است. هنگامی که پرسلن محکم به دندان های شما چسبانده شده و از ساختار دندان تقویت می شود، سطحی بسیار محکم و بادوام ایجاد می کند. این بسیار شبیه به تلاش برای خم کردن یک تکه کاغذ روی بتن مسطح با ضربه زدن به توپ بیسبال است. بتن از خم شدن کاغذ جلوگیری می کند.

خلاصه کلام

ترمیم دندان با استفاده از ونیرهای لمینت سرامیکی یک روش مدرن برای دستیابی به لبخند زیبایی است. درمان با روکش های لمینت سرامیکی با کیفیت تمام عیوب لبخند را که باعث می شود افراد احساس ناکافی بودن کنند از بین می برد. همچنین به ایجاد دندان هایی به طور طبیعی بادوام و محکم نیز کمک می‌کند. لمینت سرامیکی دندان را می توان برای رفع سریع شکل، رنگ، ترک، سایش و فاصله های کوچک بین دندان ها استفاده کرد.

پس از ترمیم دندان با روکش‌های لمینت سرامیکی، بیمار می‌تواند از زندگی نهایت لذت را ببرد. یعنی غذا بخورد. و بدون ترس از ترک خوردن یا افتادن روکش‌ها غذا را بجود. زیرا مواد باندینگ به لطف فناوری‌های مدرن بسیار بادوام هستند. و اجازه می‌دهند تا حداکثر ۱۵ سال از نتایج لذت ببرند.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *