/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / فلوئوروزیس دندانی
۲ دقیقه

0 / 5. 0

فلوئوروزیس دندانی

فلوئوروزیس دندانی

آنچه می خوانید...

فلوئوروزیس دندانی

فلوئوروزیس دندانی یکی از اختلالات دندان است که با تغییر رنگ و اثرگذاری در مینای دندان موجب بروز لک های سفید و زردرنگ بر روی سطح دندان ها می شود . فلوئوروزیس دندانی دارای دو نوع شدید و خفیف بوده که در کل به زیبایی دندان ها آسیب می رساند . بروز آسیب و صدمه به بافت طبیعی دندان ظاهر آن را به هم ریخته و در کل لبخند فرد را تحت تاثیر قرار می دهد حتی در حین صحبت هم ، از جذابیت و جلوه سایر بخش های صورت می کاهد که در آخر کاهش اعتماد به نفس دستاورد این عارضه است . برای اصلاح طرح لبخند می توان این مشکلات را در صورت وجود درمان نمود و زیبایی چهره را دوچندان کرد . اغلب بیمارانی که درگیر با فلوئوروزیس دندانی هستند ، در جمع از خندیدن اجتناب کرده و تلاش می کنند دهانشان را بسته نگاه دارند .

فلوئوروزیس دندانی

علایم فلوئوروزیس دندانی :

– پیدایش لکه هایی روشن تر از رنگ طبیعی دندان .

– بروز لکه های زرد رنگ بر روی سطح دندان ها

– تمایل لکه های زرد رنگ به رنگ قهوه ای که مینای دندان را درگیر می سازند .

از دست رفتن شفافیت مینای دندان و کدر شدن آن .

درمان :

هنوز برای این عارضه درمانی اختراع نشده است . ولی با کمک روش های دندانپزشکی زیبایی می توان ظاهر دندان ها را بهبود بخشیده و کمک شایان توجهی به بیمار می کند. روش هایی که برای رفع آثار فلوئوروزیس دندانی پیشنهاد می شوند ، به شرح زیرند :

بلیچینگ دندان : در این تکنیک با کمک ماده به خصوصی از لثه ها حفاظت شده و پس از این کار به کمک مواد سفید کننده با غلظت زیاد ، دندان ها سفید می شوند . مواد سفید کننده پس از اکتیو شدن با کمک نور و گرما دندان ها را سفید می سازند .

میکروابریژن دندانی : این روش راهکاری است که با مواد به خصوصی صدمات مینای دندان که عموما در اثر سایش پدید آمده است برطرف می شود .در زمانی که شدت فلوئوروزیس کم یا متوسط بوده باشد ، از این راهکار می توان به عنوان درمان بهره گرفت.

درمان های دیگر شامل باندینگ دندان و لامینیت دندان از نوع ونیر است ، که به این ترتیب ایرادات دندان پوشیده می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر میرزایی جراح ، دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی .

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *