/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / عوارض بلیچینگ دندان
۳ دقیقه
[ratemypost]
عوارض بلیچینگ دندان

عوارض بلیچینگ دندان

آنچه می خوانید...

عوارض بلیچینگ دندان

یکی از محافظ کارترین روش های سفید کردن دندان ، روش بلیچینگ می باشد . در این روش بدون برداشتن ماده ای از سطح دندان های شما و یا اضافه کردن ماده به سطح دندان می تواند دندان های شما را سفید کند . اما عوارض بلیچینگ دندان چیست ؟ هزینه بلیچینگ دندان چگونه محاسبه می شود ؟

عوارض بلیچینگ دندان
عوارض بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

گاهی این باور غلط ایجاد می شود که در بلیچینگ لایه ای از سطح دندان برداشته می شود که این باور غلط بوده زیرا بلیچینگ دندان از طریق پروسه شیمیایی به سفیدکردن دندان می پردازد . در طی این روش مولکول هایی به داخل دندان نفوذ می کند و در سر راه آن ها دانه های رنگی را از بین می برند .

آیا بلیچینگ دندان مضر است ؟

یکی دیگر از سوالاتی که پیش می آید این است که آیا این روش ضرر دارد یا خیر . جواب این سوال به روند انجام توسط دندانپزشک و مواد مورد استفاده بستگی دارد . اگر مواد و تکنیک در محدوده استاندارد باشد ضرر برای بیمار ایجاد نخواهد شد .

انواع بلیچینگ دندان

انواع بلیچینگ دندان وجود دارد که به انتخاب خود بیمار و یا پزشک می توان انجام داد از جمله :

بلیچینگ در مطب

در طی این روش که حدود یک الی  دو ساعت زمان می برد و توسط پزشک انجام می شود . ژل هایی که در سطح دندان قرار می گیرند . گاهی می توان بدون لیزر بلیچینگ انجام داد ولی گاهی نیز بلیچینگ با لیزر انجام می شود . انتخاب نوع آن به میزان تغییر رنگ دندان ، موارد خواسته شده مراجعه کننده و نظر پزشک بستگپی دارد .

بلیچینگ در خانه

در طی این روش ، از دندان بیمار قالب تهیه می شود و آموزش های مورد نظر به بیمار منتقل می شود و ماده بیمار داده می شود . این روش کم هزینه است ولی میزان سفید کردن دندان نسبت به روش بیلیچینگ در مطب بسیار کمتر است .

بلیچینگ تک دندان

گاهی یک دندان دچار تغییر رنگ می شود . برای همین از بلیچینگ کردن یک دندان استفاده می شود . که به آن بلیچینگ خانگی نیز گفته می شود .

برای مطالعه تکمیلی در رابطه با بلیچینگ دندان توصیه می شود مقاله بلیچینگ دندان را بخوانید.

هزینه بلیچینگ دندان

برای برآورد هزینه بلیچینگ دندان باید ابتدا به یک متخصص دندانپزشک مراجعه نمایید تا دندان های شما به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد . ابتدا باید مشخص شود که شما کاندید خوبی برای بلیچینگ دندان هستید و یا خیر ؟  بعد از بررسی این مورد نسبتا به مشکلات هزینه شما محاسبه و به شما اطلاع داده می شود .

جهت دریافت مشاوره و پاسخ به سوالات خود در رابطه با بلیچینگ دندان از دکتر سعید میرزایی با شماره 02144339673 تماس حاصل نمایید .

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *