/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / عوارض بلیچینگ دندان
۵ دقیقه

0 / 5. 0

عوارض بلیچینگ دندان

عوارض بلیچینگ دندان

آنچه می خوانید...

عوارض بلیچینگ دندان به نسبت سایر روش های سفید کردن دندان بسیار کم است؛ در این روش بدون برداشتن ماده ای از سطح دندان های شما و یا اضافه کردن ماده به سطح آن می تواند دندان های شما را سفید کندف به صورتی که تمامی لکه های زرد و قهوه ای ناشی از خوردن غذا و مصرف سیگار از بین برود؛ اگر به دکتر متخصص و باتجربه مراجعه کنید عوارض بلیچینگ به حداقل ممکن می رسد و یا اصلا عوارضی را مشاهده نخواهید کرد. بهترین دکتر دندانپرشک در تهران برای انجام بلیچینگ دکتر سعید میرزایی می باشد.

عوارض انجام بلیچینگ دندان

آیا بلیچینگ دندان عوارض دارد؟

اگر این کار توسط پزشک متخصص و ماهر در این امر انجام نشود، امکان داشتن عوارض را افزایش می دهد و می تواند آسیب های بسیار جدی را به دندان شما وارد کند، و اگر از مواد استاندارد و مناسب برای سفید کردن دندان ها استفاده نشود، عوارض را جدی را برای دندان و لثه شما به بار می آورد؛ از این رو بهترین کار برای کاهش و از بین بردن عوارض مراجعه به دندانپزشک ماهر است.

بیشتر بخوانید: ماندگاری بلیچینگ دندان

عوارض بلیچینگ دندان

در صورت انجام ندادن درست بلیچینگ باید منتظر عوارض آن باشید، در ادامه اصلی ترین عوارض بلیچینگ را برای شما شرح خواهیم داد:

حساسیت و سوزن دندان ها

در حین یا پس از انجام بلیچینگ ممکن است با سوزش و خارش دندان و لثه روبرو شوید، این موضوع بیشتر اوقات عادی است اما بهتر است در صورتی که حساسیت دندانی دارید از قبل به دکتر دندانپزشک خود این موضوع را اطلاع دهید. همچنین ممکن است تا چند روز بعد از انجام این کار دندان شما به غذاهای سرد و گرم حساس شود، اگر این موارد بیش از یک هفته طول کشید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

تحریک بافت لثه

در موادی که برای بلیچینگ استفاده می شود  پروکساید وجود دارد و همین مورد باعث می شود، بعد از انجام این کار آسیب جزئی به دندان، لثه و یا زبان شما وارد شود، به همین دلیل در مطب، دندانپزشک با قرار دادن پوششی مناسب از ریختن مایع بلیچینگ روی زبان و لثه جلوگیری می کند.

مطالب جالب: مراحل بلیچینگ دندان

اصلی ترین عوارض بلیچینگ دندان

آسیب دیدن مینای دندان

در مطب، دندانپزشک قبل از انجام کار بلیچینگ مینای دندان را بررسی می کند تا مشکلی نداشته باشد و بعد از آن کار خود را شروع می کند زیرا؛ استفاده نادرست از این مواد می تواند باعث آسیب جدی به مینای دندان شما شود و مقاومت و زیبایی دندان شما را پایین بیارود.

سوختگی و تاول

در صورت رعایت نکردن کارهایی که توسط پزشک گفته شده است، مواد بلیچینگ بر روی لثه ها باقی می ماند و باعث آسیب هایی مانند سوختگی لثه خواهند شد که بسیار دردناک است.

 واکنش های آلرژیک

گاهی ممکن است به دلیل آلرژی و حساس بودن فرد به موادیکه مورد استفاده قرار می گیرد، آلرژی هایی مانند تنگی نفس، سرفه مداوم، تورم صورت و زبان و لثه به وجود آید.

زبری دندان ها

گاهی اوقات ممکن است بیمار برای سفید شدن بیشتر دندان ها ژل بلیچینگ را برای مدت طولانی تری روی دندان های خود نگهدارد، که در این صورت مینای دندان آسیب پیدا می کند و بعد از برداشتن ژل احساس زبری در دندان خواهید داشت.

مطالب مرتبط: هزینه بلیچینگ دندان

خلاصه مطلب

عوارض بلیچینگ دندان در صورت رعایت نکردن توصیه های پزشک برای افراد اتفاق می افتد و در حالت عادی این کار هیچ ضرری برای فرد نخواهد داشت، برای کم کردن عوارض و مشکلاتب عد از بلیچینگ می توانید به دکتر سعید میرزایی که متخصص دندانپزشکی و انجام کارهای زیبایی دندان است مراجعه کنید؛ البته بهتر است قبل از انجام این کار حتما توسط ایشان ویزیت شوید، دریافت وقت ویزیت از دکتر میرزایی از طریق سایت و شبکه های اجتماعی ایشان امکان پذیر است.

جلوگیری از عوارض بلیچینگ دندان

سوالات متداول

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *