/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / شکستگی دندان
۳ دقیقه

0 / 5. 0

شکستگی دندان

آنچه می خوانید...

شکستگی دندان

شکستگی دندان بر اثر آسیب و ضربه به قسمت های دهان یا دندان روی می دهد این آسیب می تواند عوامل مختلفی چون تصادف ،افتادن ،غذا خوردن ،ورزش ،پوسیدگی و … باشد .به هنگامی که شکستگی دندان اتفاق می افتد دندان بیمار دچار خونریزی و پارگی  می شود و بیمار درد بسیاری را احساس می کند .

روش درمانی شکستگی دندان

  • عصب کشی :درزمانی انجام می شود که شکستگی یا ترکی بسیار جزئی بوده و پزشک با استفاده از روش درمای عصب کشی برای درمان آن اقدام می کند .
  • کشیدن دندان : اگر آسیب دیدگی به دندان شدید باشد پزشک مجبور است با استفاده از روش کشیدن دندان به درمان اقدام کند بهتر است بگوییم در صورت کشیدگی دندان نگران نباشید شما می توانید با روش جدید ایمپلنت دندانی یا روش های دیگر بنا به تشخیص پزشک دندانی همانند دندان قبلی خودتان داشته باشید .

چه هنگام به دندانپزشک مراجعه کنیم ؟

هنگامی که شما بر اثر هر گونه آسیب یا ضربه به شکستگی دندان ویا حتی ترک خوردگی دچار شدید بهتر است سریعاً به دندانپزشک مراجعه کنید و برای درمان آن اقدام کنید زیرا در صورتی که دیر اقدام به ترمیم یا درمان آن کنید امکان اینکه در محل شکستگی عفونت ایجاد شود زیاد است به همین دلیل در مواقع ترک یا شکستگی هر چند جزئی برای ترمیم آن اقدام کنید.اقدامات مراقبتی که در مواقعی که با شکستگی روبه رو می شوید و باید رعایت کنید شامل :

  • برای جلوگیری از عفونت دندان در ناحیه ی شکستگی به صورت مرتب دهان را با آب نمک ضد عفونی کنید.
  • اگر به هنگام شکستگی دندان احساس درد کردید از مسکن برای کاهش درد استفاده کنید
  • در صورت شکستگی به فرم تیز مانند مراقب دهان ،لب و یا زبان خود باشید تا ایجاد زخم نکند و به صورت موقت می توانید از آدامس بدون شکر یا واکس پارافین برای پوشاندن استفاده کنید.
  • در صورت شکستگی دهان از خوردن غذاهای سفت و جویدنی خودداری کنید تا دندانتان بدتر نشود سعی کنید از غذاهای نرم استفاده کنید.

هزینه شکستگی دندان

هزینه شکستگی دندان بستگی به آسیب دیدگی دندان دارد و هزینه ی درمانی با توجه به مقدار شکستگی ،ترک دندانی محاسبه می شود امکان دارد فرد دچار ترک جزئی باشد در نتیجه قیمتش با فردی که شکستگی عمیق تری دارد متفاوت خواهد بود

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

لمینت دندان

پروتز دندان

بیلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *