/ دکتر سعید میرزایی / طرح لبخند / سوالات متداول ارتودنسی دندان
۲ دقیقه

0 / 5. 0

سوالات متداول ارتودنسی دندان

سوالات متداول ارتودنسی دندان

آنچه می خوانید...

سوالات متداول ارتودنسی دندان

سوالات متداول ارتودنسی دندان
سوالات متداول ارتودنسی دندان

سوالات متداول ارتودنسی دندان

امکان ارتودنسی برای دندان های شیری وجود دارد ؟

در برخی مواقع مشکل در فک و دندان بسیار شدید می باشد بنابراین در صورتی که آمادگی لازم را داشته باشد می تواند ارتودنسی انجام دهد .

بهترین سن برای ارتودنسی کودکان چه زمانی است ؟

7 سالگی یکی از بهترین سن برای ارتودنسی کودکان می باشد . در صورتی که کودک در سنین پایین تر مشکلات قابل رویت دارد باید والدین سریعتر به دندانپزشک مراجعه کنند . درمان در کودکی بسیار راحت است تا درمان در بزرگسالی . بنابراین ارتودنسی را در سنین بالا انجاتم ندهید .

برای کاهش درد سیم کشی کردن دندان ها چه کاری می توان انجام داد  ؟

براکت و کش برای کاهش درد کمک می کند . البته درد در روز های اولیه طبیعی بوده و بعد از آن بیمار دردی احساس نخواهد کرد . درد در تمام بیماران یکسان نمی باشد . در صورتی که بعد از گذشت چند روز تحمل درد زیاد باشد باید به پزشک خود اطلاع دهید .

جویدن آدامس هنگامی که بریس در دهان قرار دارد مشکل ایجاد می کند ؟

بهتر است این کار را انجام ندهید . جویدن آدامس باعث چسبیدن آن به بریس ها خواهد شد و برای بیمار ایجاد مشکل می کند . برخی آدامس های بی قند که دارای چسبندگی نمی باشند نیز باید با مصرف پزشک استفاده شود .

اردتودنسی در بزرگسالان به چه صورت می باشد ؟

تقریبا بالای 20 درصدیبیماران که برای ارتودنسی مراجعه می کنند افراد بزرگسال را شامل می شود .  این روش یکی از روش های درمانی می باشد که در تمام سنین با موفقیت انجام می شود .

تعداد جلسات ارتودنسی چقدر است ؟

بررسی تعداد جلسات با توجه به شرایط بیمار متفاوت است . ابتدا باید وضعیت دندان ها بررسی شود . به طور میانگین می توان بین 5 الی 10 جلسه بیان کرد . در صورتی که تعداد جلسات کمتر و یا بیشتر  نیاز باشد پزشک اطلاع خواهد داد .

برای اینکه بدانید ارتودنسی و ورزش چه ارتباطی با هم دارند، مقاله “از ارتودنسی خود هنگام فعالیت های ورزشی محافظت کنید!” بخوانید!

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *