صفحه اصلی / مقالات / روش های زیبایی دندان

0 / 5. 0

۴ دقیقه
روش های زیبایی دندان

روش های زیبایی دندان

آنچه می خوانید...

روش های زیبایی دندان

زیبایی دندان

شاید آرزوی خیلی ها باشد که دندان سفید و مرتبی داشته باشند. در دنیای مدرن امروز، دندانپزشک زیبایی انواع روش های زیبایی دندان را برای افزایش زیبایی ظاهر، شکل، رنگ و اندازه دندان ها بکار می گیرند. دندان پزشک زیبایی، می تواند تمام نگرانی های شما در مورد دندان های زرد، لب پَر شده، ترک خورده و یا در صورت فاصله داشتن دندان ها از یکدیگر و یا حتی اگر دندان های خود را از دست داده باشید، برطرف کند.

امروزه روش های مختلفی برای زیبایی دندان وجود دارد. برای تشخیص مناسب ترین روش، باید به دندانپزشک متخصص مراجعه کرد. دکتر سعید میرزایی آماده ارائه خدمات و مشاوره در این زمینه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاور باشماره های ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳ دکتر سعید میرزایی تماس حاصل فرمائید. همچنین شما می توانید از پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی دیدن فرمائید.

انواع روش های زیبایی دندان

  • کامپوزیت
  • لمینت
  • بلیچینگ
  • ارتودنسی
  • ایمپلنت

کامپوزیت

کامپوزیت یکی از روش های شایع برای زیبایی دندان می باشد. با کمک این روش فاصله بین دندان ها پر شده و پس از بهبودی پوسیدگی، دندان ها از ظاهری زیبا برخوردار خواهند شد. کامپوزیت موادی همرنگ دندان دارد که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم روی سطح دندان قرار گرفته و بسیاری از عیوب دندان مانند پوسیدگی، ترک خوردگی، نامرتبی، لب پریدگی، تصحیح شکل، اندازه و رنگ دندان را پوشش می دهد و ظاهری طبیعی و زیبا برای دندان ها ایجاد می کند.

روش های زیبایی دندان
روش های زیبایی دندان

لمینت

برای انجام این روش به دلیل اینکه مینای دندان تراشیده می شود و به هیچ عنوان قابل برگشت نیست، حتما باید ساختار دندان و لثه سالم باشد. اگر ساختار دندان ضعیف باشد درمان صورت نمی گیرد.

در این روش پوسته ای همرنگ دندان و بسیار نازک، از جنس کامپوزیت رزین یا پورسلین بعد از تراشیدن مینای روی سطح دندان، مواد را روی دندان می گذارند و نهایتا اندازه، شکل و طول و رنگ دندان تغییر خواهد کرد. عمر لمینت، با انجام مراقبت های مناسب، از دیگر روش ها مانند کامپوزیت دندان و بلیچینگ بیشتر است.

بلیچینگ

این روش برای سفید و شفاف کردن دندان هایی که تغییر رنگ داده و دارای لکه می باشند و با کمک مسواک و خمیر دندان از بین نمی رود استفاده می شود. بلیچینگ، با استفاده از ژل های مخصوص سفید کننده، لکه ها و پلاک های مقاوم روی دندان را از بین می برد. باید به این نکته توجه داشت که همه افراد نمی توانند از بلیچینگ استفاده کنند و تنها بیمارانی که دندان طبیعی دارند می توانند از این روش استفاده کنند.

ارتودنسی

این روش برای دندان های کج و ناهموار، مورد استفاده قرار می گیرد. فشارهای مداوم سیم های ارتودنسی به دندان ها، به آرامی دندان ها را در ردیف خود قرار می دهد. با حرکت دندان ها، که بر اثر فشار وارد شده توسط سیم های ارتودنسی، صورت می گیرد حفره استخوان دندان نیز تغییر شکل می دهد. براکت های ارتودنسی در انواع مختلف رنگی، شفاف و همرنگ دندان می باشد. همچنین می تواند در پشت دندان نیز متصل شود تا دیده نشود.

ایمپلنت

ایمپلنت یکی از روش های درمان دندان از دست رفته است و عمر آن بسیار طولانی است و تقریبا تا پایان عمر دوام خواهد آورد. این روش اگرچه گران و پر هزینه است ولی سایر مشکلاتی روش های دیگر را ندارد. در این روش ساختار دندان تغییر نمی کند و به آن آسیبی وارد نمی شود و ایمپلنت فقط جایگزین دندان از دست رفته خواهد شد. ایمپلنت در چند مرحله انجام می شود ابتدا ایمپلنت فلزی به کمک جراحی استخوان فک قرار داده می شود و بعد از بهبودی استخوان و لثه، اتصال دهنده و تاج دندان روی ایمپلنت قرار می گیرند. ایمپلنت ظاهری کاملا شبیه به دندان دارد.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *