/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / درمان شکستگی دندان
۳ دقیقه

0 / 5. 0

درمان شکستگی دندان

آنچه می خوانید...

درمان  شکستگی دندان

درمان شکستگی دندان بستگی به شدت آسیبی دارد که به دندان وارد شده است معمولاً پزشک با معاینه دندان و شدت ضربه ای که به دندان وارد شده نتیجه می گیرد که چه اقداماتی انجام دهد تا دندان بهبود یابد هنگامی که آسیب وارد شده به دندان به بافت های نرم مجاور دندان آسیب وارد کرده باشد دندانپزشک توصیه می کند بیمار کمپرس یخ را بر روی ناحیه مورد نظر بگذارد تا ورم ایجاد شده بخوابد . برای جلوگیری از خونریزی دندانپزشک با قرار دادن گاز استریل بر روی دندان مانع از خونریزی می شود و یا برای سوراخ و بریگی به انجام دادن بخیه اقدام می کند .

در صورتی که بیمار احساس درد داشته باشد بیمار می تواند از داروهای مسکن مانند استامینوفن یا ایبوپروفن استفاده کند .

سعی کنید بعد از درمان برای مدت کوتاهی از غذاهای نرم و نوشیدنی های نرم استفاده کنید زیرا مصرف نوشیدنی های سرد می تواند برای دندان های شما مضرر باشد.

پر کردن دندان یا باندینگ

گاهی درمان یک دندان شکسته یا ترک برداشته ،پرکردن آن است اگر دندان شکسته در قسمت جلویی دندان باشد پزشک با استفاده  پرکردن به روش زیبایی مانند کامپوزیت دندان اقدام می کند تا دندان زیبایی خود را داشته باشد و در ظاهر فرد تغییر نگذارد .بهتر است بدانید برای باندینگ دندان نیازی به بی حسی نمی باشد و دندانپزشک با استفاده از اسید مخصوص به خراش بر روی سطح دندان استفاده می کند و سپس سطح دندان را برای چسب زدن آماده می کند و بعد از آن از مواد باندینگ دندان بر روی سطح استفاده می کند و دندان را شکل می دهد و با  تاباندن اشعه فرابنفش اتمام کار صورت می گیرد.

روکش دندان

معمولاً اگر شکستگی دندان دلایلی چون پوسیدگی دندان باشد دندانپزشک در گام نخست قسمت های آسیب دیده را از بین می برد و سپس از روکش استفاده می کند .

شکل دهی دندان

یکی از راههای ساده به هنگام ترک دندان ، شکل دهی دندان با استفاده از باندینگ است دندانپزشک قسمتی از دندان های پوسیده یا آسیب دیده را می تراشد و بعد با مواد دندان را  پر می کند .

ونیر دندان

با سطحی از مواد دندان های جلویی  با آن پوشش داده می شود در واقع ونیر دندان علاوه بر زیبایی که به دندان می بخشد در روش درمانی برای دندان های ترک خوده مفید است .

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

لمینت دندان

پروتز دندان

بیلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

 

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *