صفحه اصلی / سلامت دهان و دندان / بیماری های دهان و دندان

0 / 5. 0

۴ دقیقه
بیماری های دهان و دندان

بیماری های دهان و دندان

آنچه می خوانید...

بیماری های دهان و دندان

دندان های ما علی رغم تصور ما بخش زنده ای از بدنمان هستند. همان قدر زنده که چشمانمان. پس طبیعی است که باید به بهترین نحو از آنها نگهداری و استفاده کنیم. در دهان غیر از زبان که کاربرد بسیار مهمی در زندگی دارد و غیر از دندانها که میزان اهمیت کارکردشان برای همه انسانها قابل فهم است، بخش های مهم دیگری نیز وجود دارد که به همان میزان زبان و دندان اهمیت حیاتی دارند. لبها، زبان کوچک، مخاط دهان، حنجره و غدد بزاق، لثه ها و دیگر اجزای دهان را باید بشناسیم و نسبت به خطراتی که آنها را تهدید می کنند آگاهی داشته باشیم. کافی است به یک دکتر بیماری های دهان و دندان مراجعه کنیم تا اهمیت و میزان گستردگی این موضوع را به خوبی درک کنیم.

در ادامه به بیمار های دهان و لثه و دندان که بیشترین شیوع را در بین افراد دارند اشاره می کنیم.

دکتر سعید میرزایی با داشتن مهارت و تخصص کافی و با استفاده از تجهیزات به روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳ دکتر سعید میرزایی تماس حاصل بگیرید. همچنین می توانید از پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی دیدن فرمائید.

 پوسیدگی دندان

تقریبا همه ما در طول زندگی خود به پوسیدگی دندان با کیفیت متفاوت دچار می شویم. پوسیده شدن دندانها دلایل زیادی دارد. غیر از عامل بسیار مهم وراثت، سبک زندگی ما نیز در این امر تاثیرگذار است. نوع غذاهای مصرفی، عدم استفاده از شوینده و مسواک، عدم رعایت نکات بهداشتی، عدم استفاده درست از شیر مادر در دوران نوزادی، اینها از جمله دلایل مهم پوسیدگی دندان هستند.

پریودونتیت

یک نوع عفونت باکتریایی باعث از بین رفتن بافت نگه دارنده دندان می شود و به بیماری ناشی از آن پیوره می گویند. این بیماری را در مراحل ابتدایی می توانیم از التهاب لثه تشخیص دهیم و با درمان به موقع جلوی پیشرفت آن را بگیریم. اما در مراحلی که بیماری پیشرفت کند با دردسرهای بیشتری مواجه خواهیم بود.

عفونت دندان

در زمانی که ریشه دندان دچار عفونت شود می بینیم که دهانمان آبسه کرده و متورم می شود، بوی بد دهان نیز دیگر مشکلی است که با خود همراه خواهیم داشت. عمدتا راه از بین بردن عفونت دندان عصب کشی دندانهای عفونت کرده است که یک دندانپزشک با داشتن تخصص در بیماری های دهان و دندان بهترین راهکار ما خواهد بود.

بیماری های دهان و دندان
بیماری های دهان و دندان

خشکی دهان

اگر بزاق دهان به هر دلیلی مثل عوارض بعضی از داروها به خوبی و به میزان لازم ترشح نشود طبیعی است که با عارضه شایع خشکی دهان مواجه می شویم. کمبود بزاق غیر از ایجاد اختلال در جویدن و هضم غذا می تواند در ناتوانی دهان برای ضدعفونی کردن مخاط و محیط خود نیز موثر باشد.

تب خال

بیماری شایع تب خال یا تاول لب توسط یک نوع ویروس ایجاد می شود.

برفک

برفک دهان یا استوماتیت کاندیدیاز یک مشکل آزار دهنده است که در اثر از بین رفتن باکتریهای مفید دندان در اثر دلایل مختلف به وجود می آیند.

آفت

یک بیماری شایع در دهان که بسیار آزاردهنده بوده و هیچ دلیل مشخصی برای آن پیدا نشده است.

برای نجات از بیماریهای دهان و دندان کافیست به یک متخصص بیماری های دهان و دندان مراجعه کنید. وی می تواند با ابزار و داروها و روشهای متعددی، به بهترین نحو انواع بیماری های دهان و دندان را درمان کند. مشکلات دندان و دهان و لثه را جدی بگیرید. زیرا گاهی دلایلی مهمتر از مسائلی که گفته شد در پشت آنها پنهان شده است.

مقالات مرتبط با این مطلب

درمان پوسیدگی های دندان

درمان شکستگی دندان

درمان تحلیل لثه

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *