/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / بروساژ دندان
۲ دقیقه

0 / 5. 0

بروساژ دندان

بروساژ دندان

آنچه می خوانید...

بروساژ دندان چست؟

جرم های روی دندان در گذر زمان و طی بی توجهی به بهداشت دندان ها به وجود می آید تا انجا که باعث بد رنگی یا به اصطلاح زردی دندان ها می شوند. مایعات دهان به طور طبیعی دارای املاح بسیاری می باشد که می تواند در نواحی از دهان و دندان‌ها رسوب می‌کند و در گذر زمان هم میکروب‌های دهانی و مواد غذایی به این رسوبات اضافه می‌شوند. ودربعضی مواقع هم به پوسیدگی دندان ها منجر می شود.

آیا بروساژ دندان همان جرم گیری دندان است ؟

گاهی بعد از جرم گیری توسط دندان پزشک هنوز لکه های ناشی از جرم ها از روی دندان پاک نشده اند.انجام عمل بروساژ روی دندان ها می تواند این لکه ها را بر طرف کند.دندان پزشک ماده مخصوصی به دندان های بیمار می زند وبا یک دستگاه شروع به چرخش برس مخصوص روی دندان ها می کند معمولا برای ایجاد سطح صاف روی دندان و همچنین حذف رنگ‌ها و لکه‌هایی که چسبندگی زیادی ندارند، استفاده می‌شود.

بروساژ دندان

چند نکته مهم در مورد جرم گیری دندان که خوب است بدانیم

  • با دقت و صحیح مسواک بزنید
  • درسال 1 بار دندان های خود را نزد دندان پزشک چک کنید
  • اگر پس از جرم گیری دندان هایتان به سرما و گرما حساس شد، زیاد نگران نباشید. به مرور رفع خواهد شد
  • پس از جرم گیری از دهانشویه مناسب استفاده نمایید تا در بر طرف شدن زخم های به جا مانده از جرم کمک کند. استفاده مداوم از دهانشویه ها زیاد توصیه نمی شود و یک هفته پس از جرم گیری می توانید استفاده از دهانشویه را قطع نمایید.
  • اگر در هنگام مسواک زدن خون مشاهده کردید ، بدانید که آن ناحیه دچار مشکل است و به دندانپزشک مراجعه کنید. قسمتی که خون می آید بیشتر مسواک بزنید و از خونریزی آن نترسید. مطمئن باشید با خوب مسواک زدن و بیشتر مسواک زدن آن ناحیه، خونریزی خیلی کمتر می شود.
  • شما می توانید برای سفیدی دندان  خود و داشتن دندان زیبا از روش  بلیچینگ دندان نیز استفاده کنید

با تشکر مدیریت سایت دکتر سعید میرزایی دندانپزشک زیبایی

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *