/ دکتر سعید میرزایی / پروتز های دندان / انواع ایمپلنت دندان
۴ دقیقه

0 / 5. 0

انواع-ایمپلنت-دندان

انواع ایمپلنت دندان

آنچه می خوانید...

انواع ایمپلنت دندان

آیا از انواع ایمپلنت دندان اطلاعی ندارید ؟ آیا شرایط استفاده از ایمپلنت دندان را نمی دانید ؟ آیا تمایل  به انجام ایمپلنت دندان دارید و به دنبال دندانپزشک ماهر هسیتد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید تا به تمام سوالات خود پاسخ دهید  .

انواع-ایمپلنت-دندان
انواع-ایمپلنت-دندان

ایمپلنت دندان چیست

در واقع ایمپلنت دندان پین هایی که از تیتانیوم خالص می باشند و در این پین ها به این مسئله توجه می شود که با بافت بدن ساگار هستند یا خیر ؟ این پین ها با استفاده از جراحی به استخوان فک متصل می شوند . نکته قابل توجه در ایمپلنت دندان وجود دارد این است که انواع پروتز های ثابت و متحرک میتوانند به ایمپلنت ها متصل شوند .

انواع ایپملنت دندان

در حال حاضر بیش از 100 نوع از ایمپلنت دندان موجود می باشد . ولی با توجه به ملاک هایی که برای خوب بودن ایمپلنت ها در نظر گرفته می شود با توجه به پاسخ بافتهای پذیرنده ایمپلنت دندان تعیین می گردد . در ادامه به معرفی دو ویژگی انواع ایمپلنت های مناسب می پردازیم .

ایپملنت دندان باید دارای استخوان سازی مناسب باشد .

استخوان های طراف دندان بررسی شود . در صورت کم بودن و یا صفر بودن درصد شکستگی در این استخوان ها افزایش می یابد .

تفاوت انواع ایمپلنت دندان

تنوع بالا در ایمپلنت ها موجب شده است که انتخاب بین ایمپلنت های مختلف دشوار شود . برای بررسی شرایط ایمپلنت دندان ها باید به مواردی زیر توجه نمود .

  • میزان پشتیبانی کشور سازنده
  • تعداد استخوان های در دسترس
  • کیفیت شرکت سازنده
  • استحکام موجود در استخوان ها
دکتر سعید میرزائی ، یکی از بهترین دانپزشک در تهران می باشد . جهت انجام هر گونه مشاوره از دکتر میرزائی با شماره 77985169 تماس حاصل نمایید .

نکات مهم در ایمپلنت دندان

نکته مهم و قابل توجه در ایمپلنت دندان وجود دارد این است که در هر زمان برای درمان باید از 5 قطعه ایمپلنت استفاده نماییم .

تعداد 2 قطعه ای 5 قطعه در دهان بیمار می ماند .

3 عدد از قطعات به منظور فرم دهی به لثه و قالب گیری استفاده می شود .

ایمپلنت دندان بهتر است یا بریچ دندان

ایپملنت دندان نسبت به بریچ دندان ارجعیت دارد . به دلیل آنکه در دوره استفاده از آن هزینه های کمتری را نسبت سایر روش ها دارد .

باعث می شود که به دندان های مجاور آسیبی وارد نشود .

همچنین از تحلیل استخوان ها جلوگیری می کند .

طول درمان در ایمپلنت دندان

در بدترین شرایط دندان ها ابتدا جراحی استخوان صورت می گیرد و حدودا 6 ماه بعد ایمپلنت استفاده می شود . بعد از کاشت ایمپلنت در دندان ها بین سه الی شش ماه طول می کشد تا  استخوان های اطراف دندان ترمیم شوند و شرایط کاشت دندان مناسب گردد .

البته مدت زمان مورد نیاز برای جراحی اتصال میان استخوان و ایمپلنت به عوامل زیادی بستگی دارد . در ادامه به معرفی برخی از این موارد می پردازیم .

محل قرار گیری ایمپلنت دندان بسیار حائز اهمیت می باشد . به عنوان مثال ایپملنت در فک بالا و یا در فک پایین قرار گرفته است ؟

در قسمت جلو دندان قرار گرفته است و یا در قسمت دندان های عقب قرار داده شده است .

امکان کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان ها وجود دارد یا خیر ؟

چه مدت زمان بعد از کشیدن دندان لازم است تا ایمپلنت قرار بگیرد .

آیا برای بیمار جراحی پیوند استخوان صورت گرفته ؟ و یا نیاز به انجام این جراحی دارد ؟

انواع-ایمپلنت-دندان
انواع-ایمپلنت-دندان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

ابتدا باید مدت زمان لازم بین کاشت دندان ها و جراحی ایمپلنت دندان توجه نمود .

بعد از بررسی مدت زمان و معاینه شرایط بیمار مراحل کاشت دندان آغاز می شود .

ایمپلنت فوری چیست

در واقع یکی از انواع ایمپلنت دندان می باشد که بعد از کاشت دندان در جای دندان قرار می گیرد .

نکته قابل توجه در ایمپلنت های فوری آن است که قطر ریشه ،  تعداد ریشه دندان ، بررسی عفونت دندان و … در دهان و دندان بررسی شود و در صورت نداشتن مشکل هر یک از آنها نیاز به درمان دارد . و نمی توان از ایمپلنت فوری استفاده نمود .

رده سنی برای ایمپلنت دندان

برای انجام جراحی ایمپلنت دندان باید حداقل 18 سال داشته باشید . افراد بالای 18 می توانند اقدام به این جراحی نمایند . البته باید در صورت وجود بیماری هایی نظیر فشار خون ، دیابت و … با پزشک خود قبل از جراحی مشورت نمایید .

هزینه انواع ایمپلنت دندان

هزینه انواع ایمپلنت دندان  نوع سازگاری آن با بافت بدن ، هزینه جراح دندانپزشک و … بررسی شود . ابتدا باید بیمار برای مشاوره به دندانپزشک مراجعه نماید و دندانپزشک بیمار را معاینه کرده و با توجه به مشکلات بیمار هزینه مناسب برای انجام انواع ایمپلنت دندان را به بیمار اطلاع دهد .

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

اصلاح طرح لبخند

بیلیچینگ دندان

لمینت دندان

پروتز دندان

ارتودنسی

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *