/ دکتر سعید میرزایی / خدمات درمانی / اندو تخصصی و مزایای آن
۷ دقیقه

5 / 5. 1

اندو تخصصی

اندو تخصصی و مزایای آن

آنچه می خوانید...

با اندو تخصصی ساختار استخوان و فک خود را حفظ کنید. اگر دندان‌هایتان را از دست می‌دهید، این بدان معنا است که استخوان فک شما در آن ناحیه تحریک نمی‌شود. که می‌تواند منجر به از دست دادن دندان و استخوان بیشتر شود. اندو تخصصی، دندان طبیعی شما را در جای خود نگه می دارد. که به حفظ شکل طبیعی و انحنای فک و صورت شما کمک می کند.

سیستم کانال ریشه پیچیده است. و تمیز کردن این نواحی با چالش هایی مواجه است. بهترین متخصص اندو از پیشرفته‌ترین فناوری برای حذف سریع‌تر و مؤثرتر عفونت از این ناحیه استفاده می‌کند. و زمان بهبودی کوتاه‌تر را برای بیمار فراهم می کند.

تشخیص دردهای دهان مانند دندان درد، ترک خوردگی یا شکستگی دندان اغلب دشوار است. به دلیل شبکه وسیع اعصاب در دهان، درد دندان آسیب دیده یا بیمار اغلب در دندان دیگری احساس می شود. سردرد، گردن درد، گوش درد و می توان آن را درد ارجاعی نامید. اندودنتیست متخصص تشخیص و درمان این نوع درد است.

درمان ریشه زمانی انجام می شود که پالپ عفونی یا ملتهب شود. این التهاب یا عفونت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد: پوسیدگی عمیق، اقدامات مکرر دندانپزشکی روی دندان، تاج‌های معیوب یا ترک یا بریدگی در دندان. علاوه بر این، ضربه به دندان ممکن است باعث آسیب به پالپ شود، حتی اگر دندان هیچ تراشه یا ترک قابل مشاهده ای نداشته باشد. در صورتی که درمان التهاب یا عفونت پالپ انجام نشود، می تواند باعث آبسه یا درد شود.

اندودنتیکس چیست؟

ریشه دندان رشته دندانپزشکی است که بر روی بافت های داخلی دندان متمرکز است. هنگامی که باکتری باعث ایجاد عفونت در پالپ دندان (بافت نرم داخل دندان) می شود، بیماران معمولاً نیاز به درمان ریشه دارند.

اندودنتیست کیست؟

اندودنتیست یک دندانپزشک بسیار تخصصی است که به طور انحصاری روی حفظ دندان ها از طریق درمان کانال ریشه تمرکز می کند. تبدیل شدن به اندودنتیست مستلزم دو سال آموزش اضافی پس از مدرسه دندانپزشکی است. کمتر از سه درصد از دندانپزشکان متخصص اندودنتیست هستند.

اندودنتیست ها آسیب و پوسیدگی را که بر پالپ دندان، ریشه، اعصاب و ساختارهای مشابه تأثیر می گذارد، رسیدگی می کنند. این ساختارها نقش حیاتی در حفظ سلامت، استحکام و محکم نگه داشتن دندان ها در جای خود ایفا می کنند. زمانی که پوسیدگی، عفونت یا آسیب این ساختارها را تضعیف کند، می تواند بر سلامت کلی یک یا چند دندان تأثیر بگذارد. اندودنتیست ها این مشکلات را برطرف می کنند. به همین دلیل است که متخصصان ریشه دندان به خود می بالند که «متخصص در حفظ دندان هستند».

مداخلات ریشه دندان برای از بین بردن عفونت و باکتری ها، ترمیم دندان ها، التیام لثه و موارد دیگر طراحی شده اند. این نه تنها به بازگرداندن لبخند بیمار کمک می کند، بلکه سلامت و راحتی طولانی مدت او را نیز بهبود می بخشد.

اندو تخصصی

درمان‌های ریشه شامل تعدادی از روش‌های رایجی است که احتمالاً در مورد آنها شنیده‌اید. مانند کانال‌های ریشه و روش‌های پیچیده‌تر که برای رفع مشکلات کمتر رایج طراحی شده‌اند. دکتر سعید میرزایی از کم تهاجمی ترین روش های ممکن برای ترمیم دندان ها و محافظت از سلامت بیماران استفاده می کند. با استفاده از فناوری توموگرافی کامپیوتری با پرتو مخروطی دندانی (CBCT)، می‌توانیم علائم مشکلات سلامت دندان و دهان را با جزئیات و وضوح زیاد ببینیم. ما از این مدل سه بعدی برای ایجاد بهترین طرح درمانی استفاده می کنیم. تجربه دکتر، همراه با آخرین فن آوری، به بیمارانمان کمک می کند تا زمان بهبودی سریعتر و نتایج سلامتی بهتری داشته باشند.

رایج ترین درمان ها

 • درمان کانال ریشه
 • حساسیت به گرما یا سرما
 • درمان مجدد کانال ریشه
 • تشخیص و درمان درد دندان

سایر درمان ها

 • درمان ریشه اورژانسی
 • درمان عفونت دندان
 • آبسه لثه
 • تورم صورت
 • تورم لثه و خونریزی
 • برش و زهکشی
 • جراحی آپیکال/اپیکوکتومی/جراحی اندودنتیک
 • آسیب های تروماتیک

مزایای اندو تخصصی

ریشه دندان یک حوزه کمتر شناخته شده از دندانپزشکی است. و در نتیجه، بسیاری از افراد از اهداف کلی آن مطمئن نیستند. در زیر چند مزیت وجود دارد که می توانید از مراجعه به متخصص ریشه دندان به دست آورید.

تجربه بدون درد

مردم از هر روشی برای کشیدن دندان می ترسند. زیرا می دانند که سطح درد بسیار آزاردهنده است. به همین دلیل است که مردم از رفتن به دندانپزشک می ترسند. با این حال، به هیچ وجه لازم نیست دردی را با کانال ریشه تجربه کنید. دندانپزشک ناحیه اطراف دندان را قبل از شروع عمل بی حس می کند. به این ترتیب، در طول کل فرآیند چیزی احساس نخواهید کرد. این یک تجربه بدون درد حتی برای کودکان خردسالی است که ممکن است به این روش نیاز داشته باشند.

از کشیدن دندان جلوگیری می کند

همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از مزایای اصلی اندو تخصصی این است که به جلوگیری از کشیدن غیر ضروری کمک می کند. دندانپزشکان در بیشتر موارد زمانی که دندان به شدت پوسیده یا آسیب دیده است کشیدن دندان را پیشنهاد می کنند. با این حال، دندانپزشک با این روش درمانی می تواند دندان را نجات دهد. و از کشیدن آن جلوگیری کند. دندانپزشک شما فقط در صورتی که دندان خیلی آسیب دیده باشد و راه دیگری برای نجات آن وجود نداشته باشد. کشیدن آن را پیشنهاد می کند.

سلامت دهان را بهبود می بخشد

این روش دندان های شما را نجات می دهد و به طور کلی سلامت دهان و دندان شما را بهبود می بخشد. این به این دلیل است که این رویکرد به برداشتن تمام بافت های عفونی از دهان شما کمک می کند. علاوه بر این، دندان را محکم می کند و در برابر پوسیدگی مقاوم تر می کند. به این ترتیب می توانید از سایر مشکلات دندانی در آینده جلوگیری کنید و از سلامت دهان و دندان لذت ببرید.

در دراز مدت باعث صرفه جویی در پول می شود

این روش درمانی نوآورانه دندان ممکن است یک امر پرهزینه به نظر برسد، اما کاملا مقرون به صرفه است. این به این دلیل است که این یک روش یکبار مصرف است که دندان شما را نجات می دهد و سلامت دهان شما را بهبود می بخشد. علاوه بر این، در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود، زیرا مجبور نخواهید بود که به دفعات زیاد به دندانپزشک مراجعه کنید. بنابراین، اگر می خواهید در هزینه های دندانپزشکی صرفه جویی کنید، باید این روش درمانی را مد نظر قرار دهید.

درمان کانال ریشه

درمان ریشه چیست؟ دَرمان ریشه، درمان پالپ (عصب) عفونی یا ملتهب دندان است که هدف آن از بین بردن عفونت است. منبع عفونت و محافظت بیشتر از دندان باقی مانده در برابر تهاجم باکتریایی در آینده.

4 مرحله اساسی وجود دارد. مکان یابی و راه اندازی کانال ها، شکل دادن به کانال ها، پاکسازی کانال ها و در نهایت پرکردن کانال ها. پس از درمان ریشه، توصیه می شود برای ترمیم دائمی دندان ظرف 30 روز نزد دندانپزشک خود مراجعه کنید.

درمان کانال ریشه با بهترین متخصص اندو

بهترین متخصص اندو

دکتر سعید میرزایی یک متخصص فوق‌العاده آموزش دیده است. که از آخرین فن‌آوری‌ها و تکنیک‌ها در طول هر عمل کانال ریشه استفاده می‌کند. علاوه بر این، او راحتی بیمار را در اولویت قرار می دهد. و تا زمانی که کاملاً آرام نشوید و به همه سؤالات شما پاسخ داده نشود. هرگز درمان شما را شروع نخواهد کرد.

ما از فناوری پیشرفته برای ارائه بهترین مراقبت استفاده می کنیم

توموگرافی کامپیوتری با پرتو مخروطی دندان (CBCT) یک تکنیک تصویربرداری با اشعه ایکس پیشرفته است. که به متخصصین ریشه اجازه می‌دهد واضح‌ترین و دقیق‌ترین دید را از درونی‌ترین ساختارهای دهان داشته باشند. این به ما امکان می دهد علائم پوسیدگی، بیماری و آسیب را که سایر تکنیک های اشعه ایکس قادر به تشخیص آن نیستند، تشخیص دهیم. با ایجاد یک نمای 3 بعدی از منطقه، دید 360 درجه ای از مشکل به دست می آید. بنابراین می توانیم با خیال راحت از زاویه مناسب به آن نزدیک شویم. این نه تنها به ما امکان می دهد زودتر مداخله کنیم، بلکه دقیق ترین تشخیص را دریافت کرده و بهترین گزینه ها و استراتژی های درمانی را طراحی کنیم.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *