/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / انواع روش های درمان لبخند لثه ای
۴ دقیقه

5 / 5. 1

اصلاح لبخند لثه ای

انواع روش های درمان لبخند لثه ای

آنچه می خوانید...

یکی از زیبایی های مفید موثر در زیبایی چهره ، زیبایی لبخند است که در این خصوص ، وضعیت دندان ها و لثه تاثیر مهمی در زیبایی و اثر گذاری لبخند دارند یک چهره جذاب و زیبا د رصورتی که دندان های فرد ازهارمونی و تعادل مناسب بهره مند نباشند ، پس از مدتی اثر بخشی خود را در ذهن سایرین از دست داده و در این میان اهمیت اهمیت دندان ها و جایگیری آنها پررنگ می شود

. برای زیبایی چهره و لبخند لازم است تحولی در وضعیت لثه ها ، ابعاد دندان و طول آنها یا فاصله میان دندان ها پدید آید یکی از این روش های درمانی ، اصلاح لبخند لثه ای است . رابطه تعادلی خاصی مابین دندان ها ، ابعاد آنها ، قرارگیری شان و فرم لثه برقرار است و هر یک از اجزای نامبرده به تنهایی تاثیر چشمگیری بر زیبایی و جذابیت ظاهری افراد می گذارند .

رابطه تعادلی که مابین اجزای نامبرده موجود است باید از سوی یک جراح و دندانپزشک مجرب سنجیده شود تا تدابیر اصلاحی مناسب و کارآمدی اتخاذ گردد.

گامی اسمایل یا لبخند لثه ای

برخی از افراد به هنگام خندیدن بخشی از لثه و فک بالایی آن ها نمایان می شود . این مشکل باعث ایجاد خلل در زیبایی برخی افراد شده و به دنبال روش هایی برای رفع آن می باشند . درمان های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد. با توجه به شدت می توان بهترین روش را برای درمان انتخاب نمود .

انواع درمان های اصلاح طرح لبخند :

اصلاح طرح لبخند مجموعه درمان های به خصوصی را در بر می گیرد که در نهایت لبخند فرد ایده آل و جذاب باشد درمان های خاص این کار عبارتند از : لمینیت یا لامینیت ، کامپوزیت ونیر ، بلیچینگ ، انواع روکش های دندان و . . . که هریک نقشی مهم در رنگ ، فرم ، قرار گیری و جذابیت کلی چهره دارند . و نکته مهم این است که اگر لثه های فرد حالت متناسب و منطقی نداشته باشند ، تمامی این درمان ها ناکارآمد و بی مورد خواهد بود به همین دلیل با بررسی های دندانپزشک اگر اصلاح لبخند لثه ای لازم باشد ، باید بیمار همکاری مورد نظر را با پزشک برقرار نماید .

راه های درمان درمان لبخند لثه ای

جراحی افزایش طول تاج دندان

یکی از روش های درمان این مشکل، استفاده از جراحی افزایش طول تاج دندان ها می باشد. در طی این مراحل بخشی از لثه ای در اطراف دندان ها است برداشته شده و با افزایش طول تاج دندان ها هم باعث زیبا شدن دندان و هم باعث کم شدن دید لثه می شود . این مورد برای افرادی استفاده می گردد که دندان های کوتاه داشته . بعد از برداشتن لثه اطراف دندان، کمی استخوان دندان پایین آورده می شود و سپس لمینت و یا کامپوزیت روی آن قرار می گیرند تا زیبایی آن نیز افزایش یابد.

ارتودنسی دندان

این روش برای مواردی استفاده می شود که مشکل خفیف تا متوسط لبخند لثه ای وجود دارد . ارتودنسی دندان برای تمام موارد نتیجه مطلوب ندارد. اما از ارتودنسی نامرئی برای این کار استفاده نمی شود.

جراحی فک  به همراه ارتودنسی

اگر مشکل بسیار حاد و پیشرفته باشد، با استفاده از ارتودنسی دندان می توان از روش جراحی فک نیز استفاده نمود . همیشه روش ارتودنسی کافی نیست و برای فرد گاهی نمی توان از جراحی افزایش طول دندان استفاده نماییم . بنابراین جراحی فک می تواند تاثیر بسیاری در رفع این مشکل داشته باشد .

به تازگی یک روش غیر جراحی نیز برای رفع مشکل گامی اسمایل وجود دارد، در این روش با تزریق ژل در کلینیک های پوست باعث کاهش حرکت عضلات و نمایان نشدن لب ها می شود . البته این روش درمان موقت بوده و مشکل را برطرف نمی کند تنها باعث می شود در مدت زمان کوتاهی این مشکل کمتر دیده شود .

تاثیر دندانپزشک در انجام خدمات دندانپزشکی

اصولا در جلسه مشاوره که به دندانپزشک مراجعه می کنید، به دقت به وضعیت دندان های شما نگاه کرده و بعد از معاینه کامل روش مناسب را برای شما انتخاب می کند . باید دقت داشته باشید که دندانپزشک خوب، بیشترین تاثیر در نتیجه آن دارد . زیرا باید با تبحر کامل و مهارت بالای خود اقدام به انتخاب نوع درمان کرده و سپس با دقت بالا آن را برای شما انجام دهد .

گامی اسمایل یا همان لبخند لثه ای که در آن به هنگام خندیدن بخشی از لثه و فک بالای شما نمایان می شود را می توان با استفاده از روش های مختلف از جمله ارتودنسی دندان، جراحی فک، جراحی افزایش طول تاج دندان و … رفع نمود . انتخاب روش مناسب برای این کار به نظر دندانپزشک و میزان مشکل شما بستگی دارد.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *