/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / استفاده از دندان مصنوعی
۳ دقیقه
[ratemypost]
استفاده از دندان مصنوعی

استفاده از دندان مصنوعی

آنچه می خوانید...

لازم است بیماران عزیز اطلاعاتی را در خصوص استفاده از دندان مصنوعی کسب نمایند . دکتر میرزایی متخصص پروتز های دندانی با ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی و درمانی تا پایان مراحل درمان بیماران خود را همراهی خواهد کرد . در این متن پیشنهاداتی را درباره استفاده از دندان مصنوعی و ابعاد مختلف آن در اختیار مراجعین عزیز قرار می دهیم .

استفاده از دندان مصنوعی

روزهای ابتدایی

– در زمان های ابتدایی استفاده از دندان مصنوعی ، ممکن است تا چند هفته استفاده از این ابزار برایتان سخت باشد و موجب ناراحتی شما شود ولی باید بدانید که به مرور به آن عادت می کنید .

– پیش از اینکه ماهیچه های دهان و زبان بیاموزند تا این شی را در موقعیت مناسب حفظ کنند، گاه حس لق زدن در دهان احساس می شود ولی به مرور و با مداومت در استفاده از دندان مصنوعی ، اجزای آن در جایگاه خود فیکس می شوند .

– اگر با ورم و زخم در دهان مواجه شدید ، این مشکل هم کم کم حل خواهد شد عموما پس از تحویل دادن پروتز های دندان مصنوعی به بیمار ، جلسه های معاینه و مشاوره ترتیب داده می شود تا اشکالات خاص شناسایی شده و بهترین راهکار برای حلشان ارائه گردد .

– در برخی اوقات به هنگام سرفه یا عطسه ممکن است دندان مصنوعی از جای خود حرکت کند می تواندی با قورت دادن آب دهان آن را به موقعیت مناسب برگردانید .

جویدن با دندان مصنوعی

برای جویدن راحت غذا با پروتز دندان مصنوعی لازم است کمی تمرین داشته باشید . به این ترتیب که در ابتدا غذاهای نرم را به تکه های کوچک تقسیم کنید و پس از آن با هر دو سوی دهانتان شروع به جویدن آرام غذا کنید پس از گذشت مدتی می توانید حجم تکه های غذا را بیشتر کرده و تمامی مواد غذایی را صرف کنید . در برخی از بیماران دو الی سه ماه زمان لازم است تا به کار با دندان مصنوعی برای صرف غذا عادت کنند .

تکلم با دندان مصنوعی

گاه در آغاز استفاده از دندان مصنوعی صحبت کردن و ادای برخی از حروف برایتان دشوار است به همین دلیل تا هنگام جا افتادن دندان مصنوعی در دهانتان توصیه می کنیم حروفی را که مشکل دارید با صدای بلند ادا کنید .

در آخر اینکه بهتر است حین خواب هم پروتز دندان مصنوعی در دهانتان باشد تا تنظیم و فیکس شود . اگر استفاده از دندان مصنوعی و انطباق پذیری با ان برای شما دشوار است ، می توانید از روش های دائمی و پایداری چون ایمپلنت دندان یا کاشت دندان کمک بگیرید .

سایر خدمات دکتر میرزایی :

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

انواع ترمیم های دندان

درمان دندان عقل

لمینیت دندان

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر میرزایی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی .

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *