/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / مزایای ونیر کامپوزیت
۳ دقیقه

1 / 5. 1

مزایای ونیر کامپوزیت

آنچه می خوانید...

مزایای ونیر کامپوزیت

انتخاب روکشهای دندانی اولین گام برای بهبود زیبا شناسی دندان ها است و تعیین  چه موادی برای زیباسازی باید انجام دهیم گام دوم است .
رزین کامپوزیت و پرسلن مواد معمولی مورد استفاده در فرایند تولید روکش هستند. در دست یک متخصص دندانپزشکی با تجربه، هر دو مواد می توانند زیبایی لبخند شما را تغییر دهند. اما چگونه می دانید کدام نوع برای شما مناسب است؟ که بستگی به عوامل های مهم از جمله هزینه ، زمان درمان و … دارد.


مزایای ونیر کامپوزیت

  • یکی از مهمترین مزایای ونیر کامپوزیت هزینه آن است. به طور متوسط، ونیرهای پرسلن دو برابر گرانتر از کامپوزیت هستند، که برای برخی افراد بسیار مهم است
  • مزیت دیگری که فشرده سازی کامپوزیت بیش از پرسلن است، این واقعیت است که کامپوزیت ها می توانند به طور معمول در حالی که شما در مطب هستید ساخته شوند و جزء درمان سریع و روزانه محسوب می شود.
  • روکش های کامپوزیت مستقیم به کار می روند، و در آزمایشگاه خارج از مطب ساخته نمی شوند .
  • بزرگترین مزیت کامپوزیت برگشت پذیری آن است .

اکثر دندانپزشکان بر این باورند که ونیرهای پرسلن طبیعی ترین و زیباترین دندان را ارائه می دهند. همچنین به دلیل مقاومت در برابر مواد و لعاب که پس از درمان اعمال می شود، بسیار مقاوم به رنگ آمیزی و تراشه می باشد. از سوی دیگر، ونیرهای کامپوزیت حساس به رنگ آمیزی هستند، به این معنی که شما ممکن است نیاز به تنظیم رژیم غذایی داشته باشید تا از هر گونه لکه بر روی دندان ها جلوگیری شود .
در نهایت، ونیرهای پرسلن، یک راه حل درمان مناسب برای همه موارد مینای دودی، سایش و پاره شدن، نقص ژنتیکی، دندان های ناهموار و غیره را ارائه می دهند. کامپوزیت ها ممکن است کمی حساس تر باشند به عنوان مثال، با توجه به تغییرات رنگ و یا فاصله بین آنها، می توان با روکش های کامپوزیت به اندازه کافی قابل درمان نباشد، و تنها گزینه ی مورد استفاده پرسلن دندان است. دندانپزشک شما یک ارزیابی بهداشت دهان و دندان را به عنوان بخشی از مشاوره خود برای تعیین گزینه های خود انجام خواهد داد.

بهترین روش برای انتخاب درست در زیباسازی دندان مراجعه به پزشک و مشاوره گرفتن از پزشک است که به شما امکان می دهد با توجه به دندان هایتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

لمینت دندان

پروتز دندان

بیلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *