صفحه اصلی / طرح لبخند / مراحل انجام ارتودنسی

0 / 5. 0

۴ دقیقه
مراحل انجام ارتودنسی

مراحل انجام ارتودنسی

آنچه می خوانید...

درمان مشکلات دندان

در درمان مشکلات دندان ، با توجه به میزان این مشکل و در نظر گرفتن عواملی چون نا منظم بودن دندان ها ، میزان فاصله بین آنها ، وجود ناهنجاری های فکی، یا روی هم قرار گرفتن دندان ها و …  اولین روش درمان که می توان به آن اشاره کرد ارتودنسی می باشد که در ادامه به معرفی مراحل انجام ارتودنسی می پردازیم .

در کسانی که شرایط مناسب برای ارتودنسی را ندارند مانند افرادی که هنوز سن کافی برای انجام این کار را نداشته و یا کسانی که این مشکلات و بی منظمی ها در آنها خفیف می باشد از روش انجام کامپوزیت ونیرانجام می شود . برای مشاهده کامل مراحل انجام کامپوزیت ونیر کلیک کنید

مراحل انجام ارتودنسی
مراحل انجام ارتودنسی

در ادامه به معرفی کامل روش ارتودنسی می پردازیم :

مراحل انجام ارتودنسی

  • برسی اولیه دندان ها : دراین مرحله ابتدا توسط دندانپزشک با دقت دندان های شما بررسی می شود و آزمایش ها لازم انجام می شود .
  • بررسی آزمایش ها : در این مرحله از انجام ارتودنسی آزمایش های گرفته شده بیمار مانند رادیوگرافی ، عکس های دیجیتال و … بررسی می شود . پرونده تشخیصی بیمار در این مرحله طراحی می شود .
  • مشاوره درمانی قبل عمل : در این قسمت مشاوره های لازم به بیمار داده می شود .افراد زیر ۱۸ سال حتما باید با سرپرست خود مراجعه کنند . برگه تخمین هزینه های ارتودنسی نیز در این بخش به بیمار داده شده و در نتجیه بعد از رضایت بیمار مراحل درمان آغاز می شود .
  • بررسی نمودن مدل دندان ها : در این بخش مدل از دندان های بیمار گرفته می شود . حدودا ۳۰ دقیقه طول می کشد . بعد از آن یک مدل سه بعدی از فرم دندان های بیمار تهیه می شود که قابل مشاهده بر روی کامپیوتر می باشد .
  • بریس دندان : این مرحله با توجه به مواد مورد استفاده پزشک ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد . برای فک بالا یا فک پایین و یاهر دو فکربه طور هم زمان مواد ارتودنسی قرار می گیرد .
  • تنظیم پریس : به منظور بررسی قرار گرفتن درست پریس ها و همچنین چکاپ دندان ها ، لازم است بعد از انجام ارتودنسی در فاصله های مشخصی به پزشک مراجعه کنید .
  • مراقبت از پریس : در طول دوره درمان باید به سلامت دندان ها اهمیت داد و از خوردن برخی غذاها اجتناب کرد . بهتر است که همیشه یک مسواک همراه داشته باشید و بعد از مصرف هر غذا دندان ها را مسواک بزنید .
  • زمان برداشت پریس : هنگاهمی که متخصص دندان تشخیص دهد که دوره درمان شما تمام شده است ، بریس ها را از روی دندان ها برمی دارد .
  • مراجعه بعد از برداشت پریس : بعد از انجام مراحل فوق یک محلول پاک کننده به بیمار داده می شود تا سطح دندان ها را با آن شست و شو دهد .

انواع ارتودنسی دندان

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت یکی از شایع ترین روش های ارتودنسی می باشد . در این روش براکت ارتودنسی بر روی سطح دندان قرار گرفته شده و با فشاری که به آن وارد می شود درمحل صحیح قرار می گیرد .

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک همان طور که از نام آن مشخص است قابلیت تحرک داشته و می توان دربرخی موارد از دهان خارج کرد . به طور مثال در هنگام غذا خوردن از دهان خارج می شود و سپس در سر جای خود قرار می گیرد .

ارتودنسی نامرئی

نام دیگر ارتودنسی نامرئی اینویزیلاین می باشد . این روش برای افرادی استفاده می شود که تمایل به مشخص شدن براکت های ارتودنسی ندارند . در ارتودنسی نامرئی از مواد شفاف استفاده می شود .

 

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

اصلاح طرح لبخند

بیلیچینگ دندان

لمینت دندان

پروتز دندان

ارتودنسی

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *