/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / لومینیرز دندان
۴ دقیقه

0 / 5. 0

لومینیرز دندان

لومینیرز دندان

آنچه می خوانید...

لومینیرز دندان

انواع و اقسام روش های شناخته شده زیبایی در دندانپزشکی موجودند که افراد با آنها آشنایی دارند ؛ روش های چون لمینیت ، روکش های سرامیکی ، کامپوزیت دندان و . . . در این مقاله سعی بر معرفی لومینیرز دندان ، روشی موثر و مفید به منظور زیباسازی دندان ها داریم .

یکی از روش هایی که در اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد ، لومینیرز دندان است که ساخته شده از پرسلاین می باشد ، با استفاده از لومینیرز دندان که یک روش نوین در حوزه دندانپزشکی زیبایی می باشد می توان اشکالات ظاهری دندان را برطرف کرد. افرادی که خواهان انجام این روش هستند باید سطح مینای دندان کافی داشته باشند که بتوان روکش های لومینیرز را بروی آن نصب کرد .

روکش های مرسوم ممکن است رضایت کامل بیمار را به همراه نداشته باشند . برخی از بیماران از تراش خوردن دندان خود هراس داشته و برخی دیگر در مورد مقاومت و استحکام دندان های خود بعد از اعمال زیبایی نگرانند. به منظور رفع این نارضایتی ها و نگرانی ها ، روش لومینیرز دندان راهگشاست.

لومینیرز دندان

لومینرز نوعی سرامیک دندانی است که در دندانپزشکی زیبایی کاربرد جدید داشته و اولین بار توسط یک کمپانی آمریکایی تولید و ارائه شد به بیان دیگر این روش روش از جمله پیشرفته ترین و آخرین روش ها در دندان پزشکی زیبایی است.

مقاسیه لومینیرز و ونیر

لومینیرز و ونیر هر دو از روش های اصلاح طرح لبخند می باشند که می توان با استفاده از این دو روش مشکلات ظاهری دندان را برطرف کرد و فرم زیبایی را در دندان ایجاد کرد ، با این وجود تفاوت هایی در این دو روش وجود دارد ضخامت ونیر نسبت به لومینیرز بیشتر می باشد

تعداد جلسات مورد نیاز برای لومینیرز دندان

در صورتی که فرد به سایر درمان های دندان پزشکی نیاز داشته باشد معمولا نیاز به 2 تا 3 جلسه درمانی می باشد.

ماندگاری روکش های لومینیرز

دوام و ماندگاری روکش های لومینیرز بسیار بالا می باشد ، طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است ماندگاری روکش های لومینیرز تا 20 سال می باشد ، در صورتی که مراقبت های لازم به خوبی صورت گیرد بدون ایجاد مشکل خاصی به مدت 20 سال می توان از روکش های دندانی استفاده کرد .

آیا این امکان وجود دارد که در صورت نیاز لومینیرز را از روی دندان برداشت ؟

در این روش بدلیل اینکه ساختار دندان ها کاملا طبیعی باقی می ماند و تراشی بروی دندان داده نمی شود در صورت نیاز می توان لومینیرز را از روی دندان برداشت ، درواقع لومینیرز روش درمانی کاملا برگشت پذیر می باشد و در صورت برداشتن، دندان ها سالم و طبیعی باقی خواهند ماند بنابرین نگرانی در رابطه با این موضوع نداشته باشید

آیا بعد از لومینیرز نیاز به استفاده از خمیر دندان خاصی است ؟

بعد از لومینیرز استفاده از خمیر دندان خاصی توصیه نمی شود ، ساختار لومینیرز بسیار شبیه به ساختار مینای دندان می باشد . اما لازم است به آرامی و به طور موثر دندان ها مسواک زده شود . رعایت بهداشت بعد از لومینیرز دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد .

هزینه لومینیرز دندان

در رابطه با هزینه باید ذکر کرد که مراجعه حظوری الزامی می باشد ، هزینه لومینیرز بعه عوامل مختلفی بستگی دارد ، از طریق راه های ارتباطی زیر می توانید مشاوره های لازم را دریافت نمایید . برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه می توانید با شماره های 02188582644 – 02188564137 – 02144339673  -02177985169 تماس حاصل فرمایید . 

تولید لومینیرز دندان :

سرامیک موسوم به Cerinate در ساخت این محصول مورد استفاده قرار می گیرد و پوسته نازکی از آن ایجاد شده که لومینیرز نام دارد لازم است بدانید که قدرت و استحکام این پوسته همچون دندان طبیعی است و ضخامت و ظرافت آن در حد لنزهای طبی و زیبایی چشم است . ویژگی مهم لومینیرز دندان ها در بازتاب نور به شکل کاملا طبیعی بوده و برای قرارگیری آنها بر روی دندان نیازی به تراش دادن سطح دندان ها نیست . قطر و ضخامت این سرامیک نزدیک به نیم میلیمتر می باشد که نوعی روکش دائمی برای دندان به حساب خواهد آمد.

مراحل اجرای لومینیرز دندان :

جلسات درمانی به روش لومینیرز دندان ، به دو تا سه جلسه محدود می شود به این ترتیب که طی اولین جلسه قالب هایی از دندان بیمار برداشته شده و برای جلسه دوم لومینیرز دندان ها آماده می شوند ؛ به این ترتیب زمان انجام عمل زیباسازی دندان ها بسیار کوتاه تر از روش ها دیگر می باشد که در مورد بیماران خاص این درمان تا سه جلسه ادامه می یابد . ویژگی مفید این روش در عدم نیاز بیمار به بی حسی است و دریل دندانی نیز در این راهکار انجام نمی شود.

مزایای لومینیرز دندان :

– عدم رنگ پریدگی پروتز های لومینیرز

– استحکام زیاد در حد دندان طبیعی

– ماندگاری و دوام بالا

– محدودیت تراش دندان

با تشکر مدیریت سایت دکتر سعید میرزایی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندان.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *