/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / داشتن لبخند هالیوودی در کوتاه ترین زمان ممکن
۸ دقیقه

4 / 5. 1

لبخند هالیوودی چیست؟

داشتن لبخند هالیوودی در کوتاه ترین زمان ممکن

آنچه می خوانید...

سلبریتی‌ها با جنسیت‌ها و قومیت‌های گوناگون با لبخندهای مرواریدی و چهره‌های زیبای خود به صحنه‌ها و صحنه‌های فیلم هجوم می‌آورند. دوربینی که رسانه ها بر روی لبخند هالیوودی متمرکز شده اند، توجه شدیدی را به تاثیر دندان ها جلب کرد. لبخندها در نمایش شخصیت شما و برجسته کردن جذابیت شما اهمیت زیادی دارند.

به دست آوردن کامل و بهترین لبخند هالیوودی چیزی است که اکثر مردم آرزوی آن را دارند، اما آیا می‌دانستید که دندان‌های سفید درخشان و زیبا چندان دور از دسترس نیست؟

لبخند هالیوودی

هر لبخند به صورت سفارشی طراحی شده است تا با ویژگی های منحصر به فرد صورت شما مطابقت داشته باشد و لبخندی را ایجاد کند که برای یک پادشاه یا ملکه مناسب است!

عوامل تعیین کننده زیبایی دندان چیست؟

برای اینکه زیبایی دندان موثر باشد باید پارامترهای زیادی در نظر گرفته شود. یکی از مهم ترین فاکتورها فرآیند اندازه گیری دندان ها بر اساس نسبت مشخصی است. بین دندان ها نباید فاصله ای باشد. لثه ها باید قرینه و سالم باشند. در طول لبخند، دندان ها باید در سطح بهینه ظاهر شوند.

لبخند هالیوودی چه مشکلاتی را حل می کند؟

روش های طراحی لبخند علاوه بر بهبود ظاهر، راه حل هایی را برای برخی از مشکلات سلامتی نیز ارائه می دهند. مهمترین این مشکلات تغییر شکل دندان هاست. دندان های تغییر شکل بعد از هالیوود اسمایل ظاهری سالم پیدا می کنند. همچنین به عنوان یک راه حل عالی برای دندان های نامرتب مورد استفاده قرار می گیرد. اختلالات شکل و ساختار دندان ها به طور کامل از بین می رود.

لثه ها علاوه بر تغییرات چشمگیر در رنگ دندان، نقش مهمی در بهبود سلامت آن ها نیز دارند. همزمان با این درمان دندان های شکسته یا ترک خورده ترمیم می شوند و علاوه بر آن دندان های از دست رفته تکمیل می شوند. هالیوود اسمایل علاوه بر مشکلاتی که نام بردیم، برای بسیاری از مشکلات دیگر نیز راه حل ارائه می کند. به این دلایل تبدیل به یک ضرورت شده است.

%d8%a7%d8%b5%d9%84%d8%a7%d8%ad-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d9%84%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c%d8%aa-3

انتخاب هایی برای لبخند هالیوودی

روکش های پرسلن

رایج ترین روش زیبایی ونیرهای پرسلن است که ویفرهای سرامیکی نازکی هستند که برای پوشاندن سطح تک تک دندان های شما طراحی شده اند. روکش‌های پرسلن سیستم‌های کلاهکی متراکم هستند که نقص‌های زیبایی در جلوی فک‌ها را می‌پوشاند. روکش های چینی به یک پوشه مینای دندان نیاز دارند. معمولاً برای ایجاد فضایی برای روکش، ورقه ای به ضخامت روکش را کنار می زنند. برداشتن یک لایه مینای دندان یک پیش نیاز ضروری است زیرا اجتناب از آن باعث ایجاد مجموعه‌ای از روکش‌های سنگین بیرون زده می‌شود که در نتایج نهایی، عنصر اصالت را از بین می‌برد.

ونیرهای چینی که به دلیل دوام و استحکام خود شهرت دارند، یکی از قابل اعتمادترین و زیباترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی برای دستیابی به لبخند بی‌عیب و نقص هالیوود هستند.

لومینیرزها

اگر بهترین شکل و خط لبخند را دارید و می خواهید دندان های خود را برای همیشه سفید کنید، لومینیرها (روکش های برگ) می توانند انتخاب خوبی باشند. لومینیرزها نوعی از روکش های دندانی هستند که به شکل پوسته های بسیار باریک و به طور معمول تا حدی شفاف هستند. در مقایسه با روکش‌های چینی، اندازه‌گیری لومینیرزها و ساختار نسبتاً ظریف آن‌ها نیازی به براده کردن لایه مینای دندان به‌عنوان بخش مهمی از فرآیند ندارد. بنابراین، برای کسانی که نمی توانند پوشش مینا را برای ترمیم زیبایی ظاهری دندان های خود جدا کنند، لومینیرز دندان ممکن است انتخاب مناسبی باشند.

ونیرهای کامپوزیت رزین

رزین های کامپوزیتی از همان ماده پرکننده دندان هستند و بنابراین، در حالی که فرمولاسیون آنها نسبتاً ساده است، ممکن است تغییر آنها برای مطابقت با ویژگی های شکل و رنگ آنها چالش برانگیز باشد. ونیرهای کامپوزیت بیشتر شبیه اکریلیک هستند تا طبیعی.

لبخند هالیوودی با لمینت بدون تراش دندان

فرآیند ایجاد لبخند هالیوودی

دندانپزشک زیبایی به همراه روش های جایگزین به طور مفصل توضیح می دهد که چه نوع روش هایی باید روی دندان های موجود انجام شود تا لبخند ایده آل ایجاد شود. طراحی لبخند دیجیتال معمولاً با استفاده از پروتزهای دندانپزشکی، ارتودنسی، جراحی ایمپلنت دندان و کاربردهای لثه به تنهایی یا با هم انجام می شود.

مرحله اول

به طور متوسط 2 بار مراجعه به دندانپزشک طول می کشد تا طرح را به صورت مجازی در دهان ارائه دهد. طرح لبخند دیجیتال در حدود 3-5 روز تهیه می شود. در این فرآیند، داده های ثبت شده در اولین نوبت توسط دندانپزشک و تکنسین پروتز دندان به صورت دیجیتالی ارزیابی و لبخند طراحی می شود. در طراحی لبخند، جنسیت افراد، ویژگی‌های چهره مانند چشم، گوش، بینی و چانه مورد توجه قرار می‌گیرد.

مرحله اول لبخند هالیوودی

مرحله دوم

در جلسه دوم طرح دیجیتال به مدل تبدیل می شود. قالب سیلیکونی (ماک آپ) که از مدل طراحی دیجیتال آماده شده به دست آمده است روی دندان ها قرار می گیرد. این تغییر شکل را می توان در مقابل آینه یا با ضبط دوربین بررسی کرد. سپس مواد سیلیکونی قالب (ماک آپ) از دهان خارج می شود. با بررسی آرایش لبخند فرد می تواند نکاتی را بیان کند که مورد تایید او نیست و با تغییر آن ها به دلخواه این نکات را اصلاح کند. پس از اصلاح، درمان ها طبق روش های تعیین شده آغاز می شود.

مرحله دوم لبخند هالیوودی

مرحله سوم

در تمامی درمان هایی که قرار است انجام شود، وضعیت موجود ثبت می شود و هر کاری انجام شده طبق طراحی دیجیتال برنامه ریزی می شود. اصلاح لبخند می‌تواند به صورت استفاده از روش‌های دندانپزشکی زیبایی، درمان ایمپلنت، لمینت‌های چینی، روکش‌های متکی بر کریستال یا زیرکونیا، سفید کردن دندان، روش‌های پر کردن زیبایی یا ترکیبی از همه این موارد باشد.

مرحله سوم لبخند هالیوودی

تفاوت های بین مواد

بر خلاف لومینیرزهای مقاوم در برابر لکه و ونیرهای پرسلن، روکش های سرامیکی برای طرح لبخند هالیوودی قابلیت لکه گیری را دارند. ونیرهای کامپوزیت نمی توانند دقیقاً با رنگ سازگار شوند. لومینیرزها تنها جایگزین لبخند هالیوودی هستند که شامل برداشتن لایه مینای دندان قبل از استفاده نمی شود.

روکش های پرسلن و لومینیرز کیفیتی نسبتاً نزدیک دارند، اما بسیار پرهزینه تر از ونیرهای کامپوزیت هستند. این دو بسیار محکم و انعطاف‌پذیر هستند. در حالی که روکش‌های کامپوزیت ممکن است بسیار آسیب‌پذیر در برابر خرد شدن و ترک خوردن باشند.

چگونه از روکش های خود مراقبت کنیم؟

انجام مراقبت های دهان بسیار مهم است. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان ها به طور مطلوب سه بار در روز بسیار مفید است. همیشه سعی کنید از قرار دادن ونیرهای خود در معرض نیروهای بیش از حد اجتناب کنید.

به شما توصیه می کنیم که در هر زمانی از فشردن و ساییدن دندان خودداری کنید. یکی دیگر از نکات مفید این است که عوامل ایجاد کننده لک مانند نوشیدن چای، قهوه یا شراب قرمز زیاد را به حداقل برسانید.

بیشتر مراقبت های عمومی از دندان پس از اینکه لبخند هالیوودی خود را دریافت کردید، در مورد وضعیت شما اعمال می شود. شما می توانید مانند همیشه از دندان های خود مراقبت کنید.

آیا جایگزینی برای اصلاح لبخند هالیوودی وجود دارد؟

اگر دندان‌هایتان نامرتب است، می‌توانید از بریس‌های نامرئی مانند اینویزیلاین استفاده کنید تا دندان‌هایتان را صاف کرده و لبخندتان را بهبود ببخشد. دندان های تراشیده، فاصله دار یا فرسوده می توانند باندینگ کامپوزیتی برای بهبود شکل دندان های شما اعمال شوند. باندینگ کامپوزیت معمولاً شامل هیچ گونه برداشتن بافت دندانی نمی شود.

سوالات متداول در مورد طرح لبخند هالیوودی

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *