/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / قبل ایمپلنت
۳ دقیقه

0 / 5. 0

قبل ایمپلنت

آنچه می خوانید...

قبل ایمپلنت

مراقب های پس از درمان

ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از درمان های دندانپزشکی است .در این درمان جایگزینی دندان به صورت دائم می باشد .انتخاب نوع ایمپلنت به شرایط بیمار ،وضعیت استخوان و نوع پروتز بستگی دارد.ایمپلنت در بهترین شرایط مانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارد و فشار بی اندازه بر ایمپلنت صحیح نیست .

دندانپزشک بعد از انتخاب نوع ایمپلنت ، با توجه به شرایط بیمار با انجام عمل جراحی ، پین فلزی (Fixture)را در استخوان قرار می دهند .پروتزی که روی آن قرار می گیرد متفاوت است و ممکن است ثابت یا متحرک باشد.

توصیه هایی جهت حضور در جلسه جراحی

 • با معده خالی در جلسه حاضر نشوید ،لذا استفاده از یک وعده غذایی سبک قبل از جراحی می تواند بسیار مفید باشد.(یادآوری می شود که تا دو ساعت بعد جراحی نمی توانید از مواد غذایی جویدنی استفاده فرمایید.)
 • دهان را با مسواک و خمیردندان به خوبی شست و شو دهید.
 • در صورت حساسیت دارویی یا بیماری خاص قبل از جراحی مساله را به پزشک یادآور شوید.
 • در صورت وجود تبخال در لب یا دهان امکان جراحی تا دو هفته وجود ندارد.
 • در صورت حساسیت به داروی بی حسی ،مساله را در روز جراحی مجدداً به جراح یادآور شوید .
 • در صورت ابتلا به بیماری های حاد سیستمیک از قبیل بیماری های کلیوی و یا قلبی عروقی و همچنین جراحی باز و …حتماً برگه مشاوره از پزشک معالج خود را دریافت نموده و به جراح دندانپزشک ارائه نمایید.
 • در صورت استفاده از آسپرین یا سایر داروهای ضد انعقاد یک هفته قبل از جراحی به دکتر معالج اطلاع دهید.

توصیه هایی جهت حضور در جلسه جراحی

جدید ترین و بهترین روش جایگزینی می باشد ،ایمپلنت دندان از فلز تینانوم است که اغلب به شکل ریشه دندان می باشد و داخل استخوان فک قرار داده می شود.

کاربرد ایمپلنت نسبت به روش های دیگر جایگزین کردن دندان ها ،مزایای فراوانی در پی دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. ظاهر لبخند : لبخند زیبا یکی از مهمترین دست آوردهای ایمپلنت های دندانی است .
 2. حفظ دندان های باقیمانده : با کاربرد ایمپلنت نیازی به پایه کردن دندان های باقیمانده نیست و این دندان ها به انجام وظایف طبیعی خود ادامه می دهند .
 3. حفظ استخوان باقیمانده فکین:پس از کشیدن دندان ها استخوان نگهدارنده آنها به تدریج تحلیل رفته از بین می روند و ناحیه بی دندانی شکل طبیعی خود را از دست می دهد .ایمپلنت ها با وارد کردن نیرو به استخوان مانع از تحلیل استخوان شده و نقش اساسی در جلوگیری از تظاهرات پیری در انسان دارند.
 4. توانایی جویدن و صحبت کردن بهتر :باعث می شود از لقی دندان جلوگیری شود و توانایی فرد در صحبت کردن ،جویدن بیشتر شود.

 

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *