/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / فیشور سیلانت
۲ دقیقه

0 / 5. 0

فیشور سیلانت

فیشور سیلانت

آنچه می خوانید...

فیشور سیلانت :

بسیاری از افراد در پی یافتن راهکاری موثر برای پیشگیری از پوسیدگی دندان هایشان هستند ؛ پوسیدگی دندان ها در سنین کودکی بیشتر اتفاق افتاده و پیشرفت بسیار زیادی می کند به نحوی که اکثر اشخاص درگیر را مشکلات دندانی ، از زمان کودکی با این عارضه مواجه شده و به دلیل عدم توجه والدین و عدم مراقبت صحیح ، تا پایان عمر مجبورند که این مسئله را تحمل کرده یا از درمان های سخت کمک بگیرند . امروزه به واسطه پیشرفت دانش پزشکی و دستیابی پژوهشگران به روش های نوین و اثربخش ، امکان جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکی وجود دارد . روش درمانی و پیشگیری فیشور سیلانت یکی از این روش هاست .

فیشور سیلانت

فیشور سیلانت چیست ؟

به عبارتی فیشور سیلانت با موادی انجام می شود که شیار های دندانی را پر کرده و دندان های آسیا را که امکان پوسیدگی بیشتری دارند ، حمایت می کند . در مورد کودکان ، اکثر والدین دندان های انتهایی را با نادیده گرفته و تصور می کنند که دندان شیری است و به پوسیدگی آنها حساسیتی نشان نمی دهند ولی با بررسی صحیح و اقدامات به موقع می توان از بروز هر نوع عارضه ناخوشایندی جلوگیری نمود .

طبق نظر دکتر میرزایی ، ساز و کار درمان فیشور سیلانت بر مبنای پوشش دادن شیارهای سطح دندان به کمک مواد سیلانتی بوده که به منظور پیشبرد آن ، دو اصل مهم باید رعایت گردد :

اصل اول : دندان عاری از پوسیدگی باشد .

اصل دوم : سن دندان کمتر از 4 سال باشد .

چگونگی انجام فیشور سیلانت :

برای انجام این درمان لازم است سطح دندان بروساژ شود و به کمک دوز کم اسید ، مواد زائد برداشته و حذف گردند ؛ پس از استریل نمودن دندان و خشک کردن آن ، مواد سیلانت ، روی دندان جایگذاری می شوند و در آخر اقدامات نهایی برای تسطیح آن صورت می پذیرد .

دوام فیشور سیلانت :

چنانچه این اقدام به شکل صحیح و اصولی صورت پذیرد و کلیه مراحل انجام آن به نظم و ظرافت پیش برود ، ساختار فیشور سیلانت ماندگاری و دوام بسیار زیادی داشته و تا 3 الی 4 سال همچون یک سد مقاوم در مقابل پوسدگی دندان ایستادگی خواهد کرد . همچنین لازم است والدین عزیز در زمان های مقرر به مطب دندانپزشک مراجعه کنند تا وی موقعیت و وضع سیلانت ها را ارزیابی نماید تا در صورت نیاز به ترمیم آنها بپردازد .

سایر خدمات دکتر میرزایی :

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

انواع ترمیم های دندان

درمان دندان عقل

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر میرزایی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی .

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *