/ دکتر سعید میرزایی / پروتز های دندان / روش های جایگزینی دندان از دست رفته
۳ دقیقه

0 / 5. 0

پروتزهای متحرک دندان

روش های جایگزینی دندان از دست رفته

آنچه می خوانید...

در صورت از دست دادن یکی از دندان ها چه مشکلاتی رخ می دهد؟

به دنبال کشیدن دندان و یا از دست دادن یکی از دندان ها و جایگزین نکردن آن علاوه بر مشکلاتی که برای جوییدن و احتمالا زیباغیی پیش خواهد آمد، تعدل ما بین دندان های باقی مانده به هم می خورد و دندان ها به گونه ای جا به جا خواهند شد تا جای دندان از دست رفته را پر نمایند. بدین صورت که دندان های جلو به عقب، دندان های عقب به جلو و بالایی ها به پایین و دندان های پایین به سمت بالا جا به جا می گردند. این تغییر تدریجی موقعیت دندان ها موجب بر هم خوردن جفت گیری دندان ها، گیر غذایی در محل و احتمالا ایجاد مشکلات لثه و مفصل گنجگاهی می گردد. بنابراین توصیه ما به شما جایگزین کردن هر چه سریع تر دندان های از دست رفته است.

روش های جایگزینی دندان از دست رفته

روش های گوناگونی برای این کار وجود دارند. که هر یک مزایای خود را دارند. برخی از این روش ها شامل:

پروتز متحرک

پروتزهای متحرک دندان
پروتزهای متحرک دندان

پروتز متحرک که به اشکال مختلف قابل طراحی اند و از یک قسمت اکریلی صورتی و یک یا تعدادی دندان مصنوعی که روی آن قرار گرفته است تشکیل می شوند.

مزایای پروتز متحرک دندان

هزینه درمان با پروتز متحرک نسبت به سایر روش ها پایین می باشد.

معایب پروتز متحرک دندان

این نوع از روش های جایگزینی دندان، گیر دندانی نداشته و ممکن است بیمار در هنگام جویدن و یا صحبت کردن دچار مشکل شود. همچنین احتمال ایجاد مشکل برای دندان های مجاور وجود دارد.

پروتز ثابت

از این نوع پروتز معمولاهنگامی استفاده می شود که دندان های مجاور ناحیه بی دندانی حضور دارند و با تراش دادن دندان های مجاور می توان جای دندان یا دندان های از دست رفته را پر نمود.

راه های ارتباطی با دکتر سعید میرزایی
تماس : ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳
پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی
 مزایای پروتز ثابت دندان

این نوع از درمان برای بیمار راحت تر می باشد. زیر بر خلاف پروتز متحرک به دندان های مجاور به صورت ثابت وصل می شود و نیازی به تراش دادن دندان های سالم مجاور است که د آینده سلامت آن ها را نیز به خطر می اندازد.

ایمپلنت دندان

مراقبت از ایمپلنت دندان
مراقبت از ایمپلنت دندان

 

 

در حال حاضر بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته ایمپلنت دندانی هستند که بدون آسیب به دندان های مجاور قابلیت جایگزینی دندان ها را به صورت ثابت دارند. تنها عیب این درمان هزینه و پیچیدگی است که نسبت به دو درمان قبلی دارد. اما بهترین گزینه برای جایگزین دندان نیز به شمار می آِید.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *