/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / رنگ مناسب لمینت دندان
۷ دقیقه

5 / 5. 3

انتخاب رنگ لمینت دندان دکتر میرزایی

رنگ مناسب لمینت دندان

آنچه می خوانید...

اکثر افراد دوست دارند دندانهایی زیبا و در نتیجه لبخندی زیبا داشته باشند و همه می‌دانیم که اولین و مهمترین شرط دهانی عاری از دندانهای بد رنگ و بد فرم است. به هر حال بعضی از انسانها از این زیبایی برخوردار نیستند و به همین دلیل در صدد ترمیم دندانهایشان برمی‌آیند.

معجزه‌ی اخیر لمینت دندان است که دندانها را زیبا و مرتب می‌کند و در نتیجه نقش بزرگی در افزایش اعتماد به نفس ایفا می‌کند.

لمینت دندان یکی از پر طرافدار ترین خدمات در دندانپزشکی می باشد . اما بسیاری از مراجعه کنندگان از رنگ غیر طبیعی لمینت دندان ناراضی می باشند و بیشتر علاقه به طبیعی بودن دندان ها بعد از انجام لمینت دارند ، آیا امکان طبیعی بودن رنگ لمینت دندان وجود دارد ؟ رنگ مناسب لمینت دندان چگونه انتخاب می شود ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

انواع رنگ لمینت دندان

لمینت یک لایه‌ی همرنگ دندان و یا روشن‌تر از دندان است که فرم و رنگ دندانها را ترمیم می‌کند و در صورتی که بین دندانهای فرد فاصله باشد، این فضا را پر می‌کند و در مورد افرادی که دندانهای شکسته دارند نیز به عنوان پوشش روی شکستگی‌ها مفید ظاهر می‌شود.

لمینت‌ رنگهای متعددی‌ دارد و برای انتخاب رنگ باید عواملی مانند جنسیت، سن، رنگ صورت و سلیقه‌ی بیمار را در نظر بگیریم.

قبل از شروع درمان رنگ مورد علاقه‌تان را به دندانپزشک نشان بدهید. انتخاب رنگ ارتباط مستقیم با سلیقه‌ی متقاضی دارد به عنوان نمونه بعضی از متقاضیان طالب سفیدی بیش از حد هستند و بعضی دیگر رنگی را می‌خواهند که خیلی براق نباشد و جلب توجه نکند.

تمام خواسته‌هایتان را در جلسات مشاوره با دندانپزشکتان در میان بگذارید و از او بخواهید شما را در جریان نتیجه‌ی کار بگذارد در نتیجه لمینت با درخواست شما مطابقت خواهد داشت.

انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان

هنگامی که اسم لمینت دندان شنیده می شود اغلب دندان هایی بسیار سفید و بیش ار حد بزرگ را به یاد می آورند . در صورتی که لمینت دندان دارای رنگ های مختلفی می باشد . این رنگ های بر اساس رنگ پوست فرد تاثیر در انتخاب رنگ ها دارد . به طوری که افراد با پوست های تیره نباید از لمینت های بسیار سفید استفاده نمایند ولی افرادی که دارای رنگ پوست سفید می باشند از رنگ های روشن لمینت دندان می توانند استفاده نمایند . بنابراین حتما در لمینت دندان ، دندان ها بسیار سفید و غیر طبیعی نمی شوند و بر اساس سلیقه و نیاز مراجعه کننده می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد .

نکته‌ای که به اندازه‌ی رنگ لمینت دندان از اهمیت بسزائی برخوردار است جنس و برند لمینت است. یکی دیگر از روش های موثر در زیبا سازی لبخند و سفید کردن دندان ها بلیچینگ است. در این روش بدون گذاشتن روکش بر روی دندان ها با استفاده از موادی آن ها را سفید میکنند اگر چه این روش موقتی است اما میتواند گزینه مناسبی باشد. برای مطالعه بیشتر و جامع تر در خصوص بلیچینگ دندان می توانید مقاله جامعی که در این باره نوشته شده است را بخوانید.

نکته دیگری که در انتخاب رنگ مناسب لمینت ها موثر است و تاثیر آن در زیبایی لبخند و چهره مشخص است، رنگ سفیدی چشم هاست. بری انتخاب رنگ مناسب لمینت ها توصیه می شود نظر پزشک را نیز در نظرداشته باشید. افرادی که به سفیدی غیر عادی دندان های خود علاقه دارند باید بدانند سفید کردن بیش از اندازه دندان ها می تواند بسیار مصنوعی و نامناسب باشد. رنگی که متناسب با چهره شماست همیشه جلوه بهتری به صورت و لبخند سشما هدیه میکند.

بهترین رنگ مناسب لمینت دندان

بهترین رنگ مناسب لمینت دندان

بسیاری از دندانپزشکان از معیارهای زیر برای انتخاب سایه مناسب برای ونیرهای دندان استفاده می کنند.

سایه سفید

وقتی که می خواهید روکش های خود را انتخاب کنید، احتمالا سایه روشن سفید را در نظر می گیرید. در برخی موارد، رنگ بیش از اندازه سفید، ظاهری غیرطبیعی ایجاد می کند. به عنوان یک قاعده، شما نباید سایه ای از رنگ سفید را انتخاب کنید که روشن تر از چشمان شما باشد.

شفافیت

شفافیت یک جزء ضروری برای ایجاد رنگ مناسب برای لمینت ها است. زیرا تعیین می کند که نور چگونه از روی دندان شما منعکس می شود. بر اساس سایه دندان ها و مینای طبیعی خود، ممکن است برای رسیدن به سطح مناسب شفافیت، به روکش نرم یا مات نیاز داشته باشید.

ویژگی های صورت

ملاحظات بسیار دیگری خارج از دندان وجود دارد که در طراحی در نظر گرفته می شود. این موارد شامل شکل لبخند، رنگ پوست، شکل صورت، سن و موارد دیگر می شود تا اطمینان حاصل شود که روکش های با زیبایی طبیعی شما هماهنگ هستند.

دندان های باقیمانده

اگر تصمیم دارید ونیرهای را بر روی دندان‌های تکی قرار دهید و نه ست کامل، دندان‌های باقی‌مانده شما نقش مهمی در انتخاب سایه خواهند داشت. در شرایط خاص، ممکن است توصیه کنیم که قبل از ایجاد روکش های خود برای کمک به تطابق رنگ، تحت درمان بلچینگ دندان قرار بگیرید.

تغییر رنگ لمینت دندان

پرسلن یک ماده محبوب و ایده آل برای ایجاد روکش است، تا حدی به این دلیل که بسیار مقاوم در برابر لکه است. با این حال، تفاوت زیادی بین مقاوم بودن در برابر لکه و غیرقابل نفوذ بودن در برابر تغییرات رنگ وجود دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که می تواند منجر به تغییر رنگ روکش های شما شود.

همان غذاها، نوشیدنی‌ها و رفتارهای رنگ‌آمیزی که بر رنگ دندان‌های طبیعی شما تأثیر می‌گذارند، می‌توانند رسوبات سطحی روی روکش‌های چینی شما بر جای بگذارند. چیزهایی مانند سیگار کشیدن، شراب قرمز، قهوه، چای و سس‌های پر رنگ، رنگ مینای دندان را تغییر نمی‌دهند، اما می‌توانند منجر به ایجاد لکه‌های سطحی شوند.

درمان لمینت در نزدیکی شما، شامل قرار دادن روکش روی جلوی دندان از لبه تیز دندان تا خط لثه است. اگر به بیماری لثه مبتلا شوید و حتی به عنوان تابعی از زمان با افزایش سن – لثه‌های شما به تدریج عقب می‌روند (از دندان‌هایتان دور می‌شوند). هنگامی که این اتفاق می افتد، درز نامحسوسی که روکش شما با مینای دندان در محل خط لثه قبلی شما برخورد می کند، آشکار می شود. هرچه لثه‌های شما عقب‌تر بروند، مینای دندان بیشتر و بیشتر بین لثه‌ها و لبه روکش‌های شما نمایان می‌شود. که می تواند خطوط قهوه ای نازکی را روی دندان های شما ایجاد کند.

ضربه وارد شده به دندان زیر روکش، رنگ خود روکش را تغییر نمی‌دهد، اما می‌تواند باعث شود که لایه عاج زیر آن روکش (و مینای باقی‌مانده زیر روکش) به تدریج به رنگ زرد تیره‌تر و تیره‌تر تبدیل شود. ونیرها به اندازه کافی نازک و شفاف هستند که تغییر رنگ عاج می تواند باعث تیره شدن ونیرها نیز شود.

علت برجستگی لمینت دندان چیست ؟

غالب گیری لمینت دندان در لابراتوار بسیار مرحله حساسی می باشد . هر چه رنگ لمینت طبیعی تر باشد و غالب نازک تر باشد در نتیجه برجستگی ایجاد شده کم بوده و بیشتر دندان ها فرم طبیعی دارند .

بنابراین تکنیک دندانپزشک ، تجربه دندانپزشک و لابراتورا در اندازه و برجستگی لمینت دندان بسیار تاثیر دارد . بنابراین در هنگام مراجعه به دندانپزشک نهایت دقت را داشته باشید .

دکتر سعید میرزایی متخصص پروتز های دندانی ، یکی از بهترین دندانپزشک در غرب تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر میرزایی با شماره 02144339673 تماس حاصل نمایید .

چه کسانی از لمینت نمی توانند استفاده کنند ؟

برخی افراد برای انجام لمینت دندان اصلا شرایط مناسبی ندارند و دندانپزشک انجام این جراحی را به آنها توصیه نمی کنند . مانند بیمارانی که مشکل دندان قروچه دارند نباید از این روش برای درمان استفاده نمایند . در مواردی که دندان ها بسیار نامرتب می باشد ، این بیمار نیاز به انجام ارتودنسی دندان دارد . افرادی که دندان های آنها روی یکدیگر قرار دارد و به دندان های بالا فشار وارد می باشد کاندید مناسبی برای لمینت دندان نمی باشد .

همچنین افرادی که مشکل پوسیدگی در دندان های خود دارند ابتدا باید این مشکل را برطرف نمایند و سپس اقدام به انجام لمینت دندان کنند .

هزینه لمینت دندان

یکی از متداول ترین سوالات از دندانپزشکی ها ، هزینه انجام خدماتی همچون لمینت دندان می باشد . برای برآورد هزینه ابتدا لازم است فرد به یک دندانپزشک خوب مراجعه نماید . دندانپزشک ابتدا دندان های بیمار را بررسی کرده و در صورت وجود خرابی و پوسیدگی دندان ها ، این مشکلات را برطرف می نماید . سپس هزینه را به بیمار اطلاع می دهد .

در انتها میتوانید سوالات خود را در قسمت نظرات سایت از دکتر سعید میرزایی متخصص دندانپزشکی زیبایی بپرسید و یا با مراجعه به سامانه ماوراطب از مشاوره آنلاین دکتر میرزایی بهرمند شوید.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *