/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / درمان لبخند لثه ای
۳ دقیقه

5 / 5. 1

لبخند لثه ای

درمان لبخند لثه ای

آنچه می خوانید...

 

ممکن است تا کنون بارها با افرادی مواجه شده اید که دارای لبخند لثه ای هستند، اما اسم آن را نمی دانید. گامی اسمایل یا همان لیخند لثه ای به حالتی گفته می شود که فرد در هنگام خندید دندان ها و بخشی از لثه آن ها نمایان می شود. اما با پیشرفت روزافزون علم روش های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد. در این مطلب به معرفی انواع روش های درمان لبخند لثه ای می پردازیم.

لبخند لثه ای
لبخند لثه ای

گامی اسمایل یا لبخند لثه ای

همانطور که اشاره شد، برخی از افراد به هنگام خندیدن بخشی از فک بالایی آن ها نمایان می شود . این مشکل باعث ایجاد خلل در زیبایی برخی افراد شده و به دنبال روش هایی برای رفع آن می باشند . درمان های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد. با توجه به شدت می توان بهترین روش را برای درمان انتخاب نمود .

راه های درمان درمان لبخند لثه ای

جراحی افزایش طول تاج دندان

یکی از روش های درمان این مشکل، استفاده از جراحی افزایش طول تاج دندان ها می باشد. در طی این مراحل بخشی از لثه ای در اطراف دندان ها است برداشته شده و با افزایش طول تاج دندان ها هم باعث زیبا شدن دندان و هم باعث کم شدن دید لثه می شود . این مورد برای افرادی استفاده می گردد که دندان های کوتاه داشته . بعد از برداشتن لثه اطراف دندان، کمی استخوان دندان پایین آورده می شود و سپس لمینت و یا کامپوزیت روی آن قرار می گیرند تا زیبایی آن نیز افزایش یابد.

ارتودنسی دندان

این روش برای مواردی استفاده می شود که مشکل خفیف تا متوسط لبخند لثه ای وجود دارد . ارتودنسی دندان برای تمام موارد نتیجه مطلوب ندارد. اما از ارتودنسی نامرئی برای این کار استفاده نمی شود.

جراحی فک  به همراه ارتودنسی

اگر مشکل بسیار حاد و پیشرفته باشد، با استفاده از ارتودنسی دندان می توان از روش جراحی فک نیز استفاده نمود . همیشه روش ارتودنسی کافی نیست و برای فرد گاهی نمی توان از جراحی افزایش طول دندان استفاده نماییم . بنابراین جراحی فک می تواند تاثیر بسیاری در رفع این مشکل داشته باشد .

به تازگی یک روش غیر جراحی نیز برای رفع مشکل گامی اسمایل وجود دارد، در این روش با تزریق ژل در کلینیک های پوست باعث کاهش حرکت عضلات و نمایان نشدن لب ها می شود . البته این روش درمان موقت بوده و مشکل را برطرف نمی کند تنها باعث می شود در مدت زمان کوتاهی این مشکل کمتر دیده شود .

تاثیر دندانپزشک در انجام خدمات دندانپزشکی

اصولا در جلسه مشاوره که به دندانپزشک مراجعه می کنید، به دقت به وضعیت دندان های شما نگاه کرده و بعد از معاینه کامل روش مناسب را برای شما انتخاب می کند . باید دقت داشته باشید که دندانپزشک خوب، بیشترین تاثیر در نتیجه آن دارد . زیرا باید با تبحر کامل و مهارت بالای خود اقدام به انتخاب نوع درمان کرده و سپس با دقت بالا آن را برای شما انجام دهد .راه های ارتباطی با دکتر سعید میرزایی
تماس :44339773-09129262292
پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی

نتیجه گیری

گامی اسمایل یا همان لبخند لثه ای که در آن به هنگام خندیدن بخشی از لثه و فک بالای شما نمایان می شود را می توان با استفاده از روش های مختلف از جمله ارتودنسی دندان، جراحی فک، جراحی افزایش طول تاج دندان و … رفع نمود . انتخاب روش مناسب برای این کار به نظر دندانپزشک و میزان مشکل شما بستگی دارد.

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *