/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / درمان تحلیل لثه
۴ دقیقه

4 / 5. 2

درمان تحلیل لثه

درمان تحلیل لثه

آنچه می خوانید...

درمان تحلیل لثه با روش های مانند: ارتودنسی و جراحی قابل انجام است، برای اینکه چه روشی مناسب می باشد باید به پزشک مراجعه کنید تا بعد از بررسی کامل قسمت تحلیل رفته لثه بهترین روش را به شما بگوید، بهترین دکتر در غرب تهران برای مراجعه و درمان تحلیل لثه و سایر کارهای مربوط به دهان و دندان، دکتر سعید میرزایی می باشد.

تحلیل لثه

تحلیل لثه چگونه درمان می شود؟

دقت داشته باشید که این مشکل اگر به مرحله حاد برسد ممکن است هیچ درمانی برای آن موثر واقع نشود و تنها در صورتی که مشکل در مرحله خفیف باشد می توان به راحتی درمان نمود، همچنین انتخاب دندانپزشک ماهر و خوب یکی از اصلی ترین موارد برای در درمان درست تحلیل لثه است.

روش های درمان تحلیل لثه

روش های مختلفی برای درمان تحلیل لثه وجود دارد که پزشک مربوطه بسته به شدت تحلیل رفتن لثه یکی از آنها را انتخاب می کند و بعد از توضیح دادن کامل آن به بیمار در همان جلسه یا جلسه بعد درمان را شروع میکند، در ادامه می توانید تعدادی از روش های درمان تحلیل لثه را مطالعه کنید.

درمان تحلیل لثه
  • دارو درمانی

اگر میزان تحلیل لثه کم و خفیف باشد، دندانپزشک با تجویز های لازم دارویی این مشکل را حل می کند البته برای مطمئن شدن از درمان کامل بعد از مصرف کامل داروها دوباره به دندانپزشک مراجعه کنید تا شما را از سالم بودن کامل لثه ها و برطرف شدن مشکل تحلیل لثه مطمئن کند.

  • استفاده از آنتی بیوتیک

اگر تحلیل لثه ناشی از بیماری های باکتریایی باشد دندانپزشک بعد از بی حس کردن لثه ها اقدام به میکروب زدایی کامل از لثه ها و دندان ها می کند، تا از شر باکتری های به وجود آمده در اطراف لثه ها و دندان ها رها شوید و بعد از آن با مصرف داروهای انتی بیوتیک به طور کامل مشکل را برطرف می کند.

  • درمان با جراحی

اصلی تری و بهترین روش برای از برطرف کردن تحلیل لثه هایی که بسیار پیشرفته می باشندف جراحی ترمیم یا پیوند لثه است؛ در این روش از پیوند لثه به جای لثه از بین رفته شما استفاده می شود و این باقت معمولا از سقف دهان گرفته می شود؛ اما اگر بافت سقف دهان مناسب نباشد از بافت اهدایی فرد دیگری استفاده می شود.

این جراحی با لیزر و بدون دخالت دست نیز امکان پذیر است که جراح دندانپزشک بسته به نیاز شما یکی از راه ها را انتخاب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: عفونت لثه بعد از کامپوزیت

  • استفاده ازدهانشویه های ضد میکروبی

استفاده از دهانشویه در مواردی که تحلیل لثه شدید نیست امکان پذیر استف دکتر دهانشویه مناسب و روش مصرف صحیح آن را به شما معرفی می کند و از شما می خواهد بعد از انجام شدن کامل درمان دوباره برای چکاپ مقاومت لثه به او مراجعه کنید؛ بیشتر مشکلات تحلیل لثه از این طریق و دارودرمانی برطرف می شوند و تعداد کمی از افراد نیاز به جراحی پید ا می کنند.

راه های درمان تحلیل لثه

خلاصه مطلب

روش های درمان تحلیل لثه متفاوت می باشد و بسته به نیاز فرد و میزان حاد بودن وضعیت بیمار بهترین روش توسط پزشک انتخاب شده و بعد از اعلام به بیمار در همان جلسه و یا جلسه های بعدی انجام می شود، بهترین دکتر در غرب تهران برای درمان تحلیل لثه، دکتر سعید میرزایی می باشد که می توانید از طریق شماره های موجود در سایت و یا شبکه های اجتماعی با ایشان تماس گرفته و نوبت ویزیت خود را برای این مشکل دریافت کنید.

سوالات متداول

 

 

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *