/ دکتر سعید میرزایی / مقالات / بهترین دندانپزشک تهران
۶ دقیقه

5 / 5. 1

بهترین دندانپزشک

بهترین دندانپزشک تهران

آنچه می خوانید...

دندانپزشک شخصی است که با استفاده از ابزار و لوازم به روز دندانپزشکی و با استفاده از مهارت و تجربه خود در زمینه بهبود وضعیت دندان های بیمار تلاش می کند.

نکته بسیار مهم این است که دکتر دندانپزشک به جهت ممانعت از انتقال بیماری های خطرناک، به طور مرتب لوازم و ابزار خود را ضدعفونی و استرلیزه کند.

یکی از درمان های حوزه دهان و دندان ، دندانپزشکی است . این روش درمانی شاخه ای از علوم پزشکی بوده که توجه آن به سلامت دندان و دهان است . دندانپزشک ، پزشکی است که با هدف جلوگیری از بیماری های شایع دهان و دندان سلامت بدن را تضمین کرده و از بروز بیماری های ناشی از آسیب دندانی جلوگیری کند .

لیفت لثه با لیزر

به دلیل پیشرفت علم پزشکی و افزایش جزئیات هر حوزه از درمان ، امروزه دندانپزشکی به روشی تکنیکی و اصولی تبدیل شده است سوال بسیاری از بیماران و مراجعین کلینیک های دندانپزشکی این است : بهترین دندانپزشک کیست ؟ و یا بهترین دندانپزشک چه ویژگی هایی دارد ؟ در این نوشتار به بررسی برخی از خصوصیات یک دندان پزشک موفق می پردازیم .

ویژگی های انسانی

بهترین دندانپزشک از لحاظ ویژگی های اخلاقی و انسانی ، سلامت و منفعت بیمار را مد  نظر قرار داده و سعی دارد تا حد امکان از پیشرفت بیماری دندان و سرایت عفونی آن به باقی اعضای بدن جلوگیری کند . در زمانی که مشکلات شدید و بیماری حادی برای دندان رخ داد ، وی تا حد امکان و تاجایی که در توان دارد به رفع آسیب و پیشگیری از ضرر جسمی بپردازد .

در صورت نیاز بیمار را راهنمایی کرده و اطلاعات کافی در خصوص پیشگیری از بیماری های احتمالی را در اختیار او بگذارد به این ترتیب مهارت ارتباطی جراح دندانپزشک با تمامی بیماران نیز اهمیت می یابد . مهم ترین ویژگی بهترین دندانپزشک از دید اخلاقی ، صبر و حوصله زیاد و ظرافت کاری اوست .

ظرافت کاری از این جهت اهمیت می یابد که ابعاد دندان کم است و فرم آن در مقیاس کوچک دارای اشکال کارآمدی است که بر عملکرد صحیح کلیه دندان ها اثر مثبت می گذارد . اهمیت اخلاقی یک دندانپزشک زمانی پررنگ می شود که بیماران او خردسال باشند در این زمان وی با آرامش دهی به کودک و رفتار صحیح را خردسالان کحم صبر و حوصله می تواند اقدامات درمانی را به صورت صحیح و دقیق پیش ببرد .

خصوصیات تکنیکی

بهترین دندانپزشک از دید تکنیکی و تخصصی لازم است تمرکز بالا ، قدرت مناسب ، توان کار مداوم و بی وقفه در چندین ساعت از روز ، رزومه کاری قوی و نمونه کارهای ارزنده داشته باشد . داشتن مهارت در به کارگیری کافی از مواد بی حسی و درمانی و جلوگیری از بروز کمترین آسیب و حس ناخوشایند در بیمار لازمه این نوع درمان است .

توان تصمیم گیری درباره اتخاذ بهترین روش درمانی ، اقدامات شایسته قبل از درمان و اقدامات پس از آن از دیگر ویژگی های تکینیک یک دندانپزشک خوب و ایده آل است . اگر خواهان یافتن یک دندانپزشک حاذق هستید ، بهتر است در وحله اول نمونه های کاری او را بررسی کرده و یا در صورت امکان با بیماران قبلی وی مشورت داشته باشید .

برخی خدمات زیبایی دندانپزشکی

لمینت دندان

یکی از روش های پرطرف دار در زیبایی دندانپزشکی، انجام لمینت دندان می باشد . در این روش دندان ها تراش دهی شده و بعد از آن از دندان ها قالب تهیه می گردد و به لابراتوار فرستاده شده تا فرایند آماده سازی دندان انجام شود . در جلسه دوم قالب آماده شد بر روی دندان مراجعه کننده قرار می گیرد . این روش نسبت به سایر روش ها دارای ماندگاری بیشتر می باشد .

برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می توانید به مقاله مراحل لمینت دندان مراجعه نمایید .

کامپوزیت دندان

از دیگر روش های محبوب در بین مردم کامپوزیت دندان می باشد که به علت قیمت کمتر آن نسبت به لمینت دندان برخی این روش را به عنوان اصلاح طرح لبخند خود انتخاب می کنند . از مهمترین مزایای کامپوزیت دندان می توان به تراش دهی کم دندان ها اشاره نمود . کامپوزیت دندان طول عمر کوتاه ترین نیست به لمینت دندان دارد .

برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می توانید به مقاله کامپوزیت ونیر دندان مراجعه نمایید .

بلیچینگ دندان

روش های سفید کردن دندان یکی از موارد پر کاربرد در دندانپزشکی می باشد . سفید کردن دندان به دو روش انجام می شود . بلیچینگ دندان در مطب و بلیچینگ دندان در منزل . با بلیچینگ دندان در مطب که توسط ژل مخصوص و نور لیزر انجام می شود، ماندگاری بالاتری به همراه دارد .

برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می توانید به مقاله مراحل بلیچینگ دندان مراجعه نمایید .

 

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان نیز یکی دیگر از خدمات زیبایی دندانپزشکی محسوب می شود که به این وسیله می توان دندان های از دست رفته بیمار را با ایمپلنت جایگزین کرد و ظاهر بد دندان های خالی هنگام خندیدن را برطرف کرد.

همچنین می توانید مقاله جراحی ایمپلنت دندان را مطالعه نمایید .

برخی خدمات درمانی دندانپزشکی

روکش دندان

یکی از روش های مناسب برای بهبود بخشیدن به وضعیت دندان ها، استفاده از روکش دندان می باشد . مراحل روکش دندان طی دو جلسه انجام می شود .

برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می توانید به مقاله بهترین روکش دندان مراجعه نمایید .

درمان پوسیدگی دندان

عدم رعایت بهداشت، مشکلات ارثی، بزاق دهان و… از عوامل مهمی می باشند که منجر به ایجاد پوسیدگی در دندان می شود . پوسیدگی دندان منجر به ایجاد تغییر رنگ دندان ها، ایجاد بوی بد در دهان، تحلیل رفتن لثه و دندان و … می شود . بنابراین در زمان های مناسب به دندان پزشک مراجعه نمایید تا درصورت وجود مشکل به رفع آن اقدام نماید .

همچنین می توانید مقاله راه های درمان پوسیدگی دندان را مطالعه نمایید .

التهاب لثه

در لثه رگ های بسیاری وجود دارد که وظیفه رساندن اکسیژن و مواد غذایی را بر عهده دارند . حفظ سلامتی لثه دارای اهمیت بالایی می باشد و درصورتی که دچار آسیب شود ممکن است منجر به ایجاد التهاب در لثه شود به همین علت هرگونه تغییرات در لثه باید جدی گرفته شود تا قبل از ایجاد مشکل به پیشگیری از آن پرداخت .

همچنین می توانید مقاله جراحی لثه با لیزر را مطالعه نمایید .

مطب دکتر سعید میرزایی پذیرای افراد سرشناس و برخی سلبریتی هاست. کیفیت خدمات رائه شده حسن امتیاز ماست. همچنین می توانید برای دریافت نوبت حضوری از دکتر سعید میرزایی با شماره های مطب تماس بگیرید.

باتشکر مدیریت سایت دکتر میرزایی ، دندانپزشک و متخصص پروتز های دندانی .

دکتر سعید میرزایی

دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *