21 ژانویه

هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت ونیر

گاهی اوقات شما برای انجام یک عمل زیبایی روی دندانهایتان به دلیل اینکه مورد بسیار حساسی است به چند دندانپزشک مراجعه می کنید و با تفاوت قیمت مواجه می شوید. این امری طبیعی است زیرا هزینه انجام عملهای زیبایی دندانها به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که در ادامه تعدادی از موارد مؤثر در هزینه کامپوزیت ونیر را برایتان توضیح می دهید.

ما در این مقاله این موضوع که قیمت تعیین کننده ی کیفیت است را تکذیب می کنیم ولی مخالف این نیستیم که کار با کیفیت در تعیین قیمت تأثیرگذار است.

هزینه کامپوزیت ونیر

عوامل مؤثر بر هزینه کامپوزیت ونیر

  • مواد و تجهیزات: مواد مورد استفاده در درمان شما از عوامل مؤثر روی قیمت کامپوزیت ونیر است. این نکته را فراموش نکنید که ماده و متریال بهتر ابزار بهتر و در نهایت نگهداری بهتری می طلبد و هزینه های مطب را افزایش می دهد که این امر به افزایش پرداختی نهایی بیمار می انجامد.
  • موقعیت جغرافیایی مطب: از دیگر عوامل تأثیر گذار در هزینه های درمان، هزینه های پنهانی است که هر مطبی بسته به اینکه در کدام منطقه از شهر مکان اجاره کرده است متقبل می شود به عنوان مثال دکتری که در مناطق پایین شهر مطب اجاره کرده بهایی نصف دکتری که در مناطق بالای شهر مطب اجاره کرده می پردازد در نتیجه این امر روی هزینه های درمان نیز تأثیر می گذارد که البته به دلیل وجود نوعی رقابت در انجام عملهای زیبایی میزان این تأثیرگذاری کمتر از 5 درصد است.
  • سابقه، تخصص و تجربه ی دندانپزشک: وقتی عمل کامپوزیت ونیر را انجام می دهیم خیلی کم پیش می آید که برند مواد استفاده شده یا شرکت آن برایمان مهم باشد بلکه آنچه مهم است هنر دستان دندانپزشک است.
  • هزینه های آموزشی دندانپزشکان: تعدادی دوره ی آموزشی برای دندانپزشکان برگزار می شود که دندانپزشکان به صورت مرتب در آنها شرکت می کنند و هزینه های بسیار بالایی دارند. این دوره ها کیفیت درمان و خدمات مطب را افزایش می دهد و در نتیجه روی هزینه های درمانی نیز تأثیر می گذارد ولی این نکته را هم در نظر بگیرید که هر چه تخصص درمانگر شما بیشتر باشد درمان از ارزش بالاتری برخوردار خواهد بود.

با توضیحاتی که در بالا در اختیار شما عزیزان قرار دادیم مطمئناً به این نتیجه رسیدید که وقتی هزینه ی یک عمل زیبایی را شنیدید به این موضوع بیاندیشید که چه عواملی در تعیین این قیمت نقش داشته اند و قیمت های بالا را دال بر بی انصافی دندانپزشک ندانید.

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

لمینت دندان

پروتز دندان

بیلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

 

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

یازده − دو =