12 مارس

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

یکی از روش های مناسب جهت رفع نامنظمی در دندان ها و افزایش زیبایی در لبخند شما، استفاده از لمینت دندان می باشد. لمینت دندان می تواند با رنگ های مناسبی که برخوردار است طبق سلیقه شما و نظر پزشک تعیین شود. اما هزینه لمینت دندان چقدر است ؟ تفاوت لمینت دندان با کامپوزیت در چیست ؟

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

در لمینت دندان میزان کمی دندان ها تراش داده می شوند. بعد از تراش دهی، قالب از دندان ها تهیه شده و برای ساخت روکش دندان به لابراتوار فرستاده می شود. روکش دندانی که جینی می باشد تا ساخت روکش دندان اصلی بر روی دندان ها قرار داده می شود. بعد از ساخت در لابراتوار که حدود 2 هفته زمان می برد، روکش بر روی دندان مراجعه کننده قرار داده می شود و در صورت نیاز به تراش دهی مجدد تراش داده می وشد تا دندان درست رد سر جای خود قرار گیرد سپس بعد از اطمینان از هماهنگی دندان ها با روکش دندان، توسط چسب قوی و مخصوصی بر روی دندان چسبیده می شود. این کار طی یک جلسه صورت می گیرد.

شایان ذکر است که در همان جلسه اول باید تغییرات مورد نظر به دندانپزشک اطلاع داده شود، تغییر رنگ و سایر موارد بعد از ساخت قابل تغییر نیست .

تفاوت لمینت با کامپوزیت دندان

این روش زیبایی که ممکن است به دلایل مختلفی مورد استفاد قرار گیرند با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند، از جمله :

استحکام در روش لمینت دندان بسیار بیشتر است.

ثبات رنگ در لمینت دندان بالاتر بوده بنابراین روش مطمئن تری می باشد.

هزینه کامپوزیت دندان نبست به لمینت دندان بیشتر می باشد.

تراش دهی در کامپوزیت دندان وجود ندارد و یا بسیار کمتر است.

ماندگاری لمینت دندان بسیار بالاتر است.

امکان برداشتن و یا تغییر در کامپوزیت دندان وجود دارد.

حساسیت های بعد از درمان لیمنت دندان

ممکن است بعد از لمینت تا دو الی سه هفته دندان ها به سرما و یا گرما حساس شوند، استفاده از خمیردندان های ضد حساسیت یکی از بهترین گزینه ها در کاهش این واکنش می باشد. اما اگر این روند ادامه داشت، بهتر است به دندانپزشک مراجعه نمایید.

ماندگاری لمینت دندان

ماندگاری لمینت دندان به موارد بسیاری بستگی دارد، در صورت رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان، پرهیز از استعمال دخانیات و … مانگاری بسیار طولانی تر دارد. در صورتی که به بهترین شکل مراقبت های بعد از لمینت دندان را رعایت کرده باشید، تا بیش از 10 سال ماندگاری دارد.

چه افرادی نمی توانند از لمینت دندان استفاده نمایند 

افرادی که برهم ریختگی شدید در دندان های خود داشته و نمی توانند از ارتودنسی دندان استفاده کنند.

افرادی که کاندید جراحی لثه می باشند.

افرادی که پوسیدگی در دندان های خود دارند،( ابتدا باید درمان پوسیدگی دندان استفاده شود)

افرادی که در فک خود مشکلاتی داشته و نیاز به جراحی فک دارند.

عوارض لیمنت دندان

اگر این روش توسط یک دندانپزشک خوب انجام شود، بهداشت دهانی به خوبی صورت گیرد، مراقبت های بعد از لمینت دندان رعایت شود هیچگونه عوارض نداشته و نیاز به نگرانی نمی باشد.

راه های ارتباطی با دکتر سعید میرزایی
تماس : ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳
پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی

هزینه لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارند. به علت ماندگاری بسیار بیشتر این روش نسبت به کامپوزیت دندان هزینه آن کمی بیشتر می باشد. برای بررسی باید به یک دندانپزشک خوب مراجعه نمایید تا شرایط دندان های شما بررسی شود.

نتیجه گیری

از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده از لمینت دندان می باشد، لمینت دندان با ماندگاری بالا و رنگ بسیار مناسب، مورد توجه مردم قرار گرفته است. توجه داشته باشید که برای انجام این روش و یا سایر روش های زیبای در دندان به دلیل حساس بودن باید به بهترین دندانپزشک مراجعه کنید تا عوارض احتمالی آن بسیار کاهش یابد. بعد از لمینت دندان چکاپ های دوره ای فراموش نشود.

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

3 + هشت =