22 ژانویه

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان

لبخند زیبا نیاز به داشتن دندان های سفید و سالم دارد . اما گاهی ممکن است به دلایل مختلف دندان ها دچار تغییر شوند، دسفید کردن دندان می تواند یک روش بسیار موثر برای روشن کردن دندان و تغییر رنگ آن ها به شمار آید .  اما هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟ بلیچینگ در خانه بهتر است و یا در مطب ؟ چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

دلایل تغییر رنگ دندان

دلایل متعددی وجود دارد که شما ممکن است نیاز به سفید کردن دندان داشته باشید. رنگ دندان ها در هر شخص همانند رنگ مو و رنگ پوست متفاوت است. از دلایل مهم تغییر رنگ دندان می توان منجر به تغییر رنگ دندان ها شود . از جمله :

  • مواد غذایی
  • میوه هایی مانند انگور،توت و …
  • نوشیدنی هایی همچون چایی، قهوه،شراب قرمز و …
  • استعمال دخانیات به ویژه سیگار و قلیان
  • مصرف برخی دارو ها
  • و …

بلیچینگ دندان

یکی از بهترین روش های سفید کردن دندان استفاده از بلیچینگ دندان می باشد . با توجه به نوع مشکل دندان ها، دندانپزشک شما می توان تشخیص بدهد که شما قادر به انجام این روش هستید و یا خیر .

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان به دو روش مختلف بلیچینگ در منزل و بلیچینگ در مطلب انجام می شود . در ادامه به طور مختصر هر کدام توضیح داده می شود .

بلیچینگ دندان در مطب

این روش ابتدا یک محافظ همچون لاستیک به عنوان محافظ برو روی لثه ها قرار می گیرد و سپس مواد سفید کننده دندان ها بر روی دندان قرار داده شده و سپس با استفاده از نور لیزر مراحل سفید کردن دندان آغاز می شود .  در این روش میزان سفید شدن دندان بسیار زیاد است . طی دو الی سه جلسه با توجه به رنگ دندان شما می توان تغییرات چشم گیری در آن ایجاد نمود . امکان آسیب به لثه وجود ندارد . ماندگاری بلیچینگ دندان در مطب بسیار بیشتر می باشد .

بلیچینگ دندان در منزل

در این روش نیاز به تهیه قالب از دندان های شما می باشد و سپس یک ژل مخصوص برای شما داده می شود که باید با توجه به توضیحات داده شده بر روی محصول اقدام به استفاده از آن نمایید . بلیچینگ دندان در منزل کم هزینه بوده اما کارایی کمتری دارد . همچنین ماندگاری این روش بسیار کمتر می باشد .

برای بررسی دندان های خود و انجام بلیچینگ دندان باید ابتدا به یک دندانپزشک مراجعه نمایید تا بررسی شود که این روش برای شما مناسب می باشد و یا خیر .

جهت دریافت مشاوره از دکتر سعید میرزایی با شماره های ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۰۹۱۲۹۲۶۲۲۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳ تماس حاصل نمایید .

همچننی جهت مشاده نموده کار، پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی را دنبال کنید .

تعداد جلسات بلیچینگ دندان

 با توجه به رنگ دندان ها و میزان تغییراتی که ایجاد شده، بلیچینگ دندان ممکن است بین 2 الی 3 جلسه نیاز به تکرار داشته باشد . شایان ذکر است که بلیچینگ تنها دندان ها را به رنگ طبیعی خود تغییر می دهد و امکان سفید کردن بیش از حد وجود ندارد برای سفیدی بیش از اندازه می توان از کامپوزیت دندان استفاده نمود .

هزینه بلیچینگ دندان

ابتدا باید به یک دندانپزشک مراجعه نمایید تا شرایط دندان های شما به دقت مورد بررسی قرار گیرد و سپس با توجه تعداد جلسات مورد نیاز می توان هزینه انجام این روش را بیان نمود .

نتیجه گیری

یکی از روش های مناسب به منظور تغییر رنگ دندان ها استفاده از بلیچینگ دندان می باشد که به دو روش در منزل و در مطب قابل انجام است . مراحل بلیچینگ دندان در هر دو روش متفاوت می باشد . بهترین روش این است که در مطب و توسط دندانپزشک برای شما انجام شود تا از بروز عوارض بلیچینگ دندان جلوگیری شود .

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

هفده + بیست =

Call Now Button