19 مارس

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان باعث ایجاد مشکل در زیبایی دندان ها می شود. علاوه به ایجاد خلل در زیبایی چهره، مشکلاتی همچون تحلیل لثه، تحلیل استخوان فک، مشکلات گوارشی و حتی ایجاد مشکل در تکلم ایجاد می شود. برای پیشگیری از بروز این اتفاقات ناهنجاری و سایر مشکلات در دندانپزشکی استفاده از ایمپلنت دندان توصیه می شود. اما مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان چیست ؟ مراحل ایمپلنت دندان چگونه صورت می گیرد؟

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست ؟

قطعه ای که از آلیاژ و تیتانیوم تشکیل شده . این قطعه در داخل استخوان فک قرار می گیرد و در واقع نقش ریشه دندان را ایجاد می کند. بر روی آن تاج دندان واقع می شود. بعد از قرار گیری، با استفاده از روکش دندان ظاهر زیبایی برای آن ایجاد می شود. تمام این مراحل طی یک جلسه صورت نمیگیرد و نیازمند زمان طولانی می باشد بنابراین با حوصله به این درمان بپردازید.

مراحل قبل از انجام جراحی ایمپلنت

ابتدا باید لثه توسط دندانپزشک مورد ارزیابی قرار گیرد تا در صورت نیاز و وجود بیماری در لثه اقدام به رفع آن شود .

آزمایش هایی قبل از انجام ایمگلنت ممکن است نیاز باشد، همچون آزمایش قند خون.

دندانپزشک مراحل درمان، طول دوره درمان، زمان های مراجعه و … را به طور کامل با بیمار هماهنگ می کند.

درد در ایمپلنت دندان

بسیاری از مراجعه کنند در زمینه درد ایمپلنت دندان دلهره داشته و بری نیز به همین علت از انجام ان اجتناب می کنند. اما طی این روش بیحسی استفاده می شود، بنابراین دردی برای فرد ایجاد نمی شود. بعد از انجام نیز مسکن برای کاهش درد احتمالی بعد از آن تجویز می شود.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

انجام مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان دارای اهمیت بسیاری زیادی است . هر چه مراقبت بهتر باشد در نتیجه ماندگاری ایمپلنت دندان نیز افزایش می یابد. در صورت بخیه زدن بسیار مراقبت آن باشید، استفاده از مواد غذایی سر و یا بسیار گرم ممنوع است . از استعمال دخانیات بپرهیزید زیرا روند درمان را آهسه میکند و ممکن است عفونت ایجاد کند. مشروبات الکلی مصرف نکنید. استفاده از کمپرس سرد بعد از ایمپلنت دندان باعث کاهش تورم می شود.

داروهای مسکن به موقع مصرف شود. همچنین  آنتی بیوتیک های تجویز شده را نیز در زمان های مشخص شده مصرف کنید.

راه های ارتباطی با دکتر سعید میرزایی
تماس : ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳
پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی

نتیجه گیری

بهترین روش برای جایگزین کردن دندان ها استفاده از ایمپلنت دندان است. اما باید توسط یک دندانپزشک ماهر انجام شود تا مشکلاتی ایجاد نشود. جهت افزایش ماندگای مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان را به خوبی رعایت نمایید.

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

3 × 1 =

Call Now Button