15 مه

مراقبت از ایمپلنت دندان

مراقبت از ایمپلنت دندان

یکی از علومی که اخیرا و در طی سه دهه اخیر در عرضه دندانپزشکی مطرح شده و هر آن بر وسعت آن در علم دندانپزشکی افزوده می شود، زشته ایمپلنت های دندانی می باشد. اساسا درمان ایمپلنت به عنوان درمان مطلوب و ایده آل برای جایگزینی دندان های از دست رفته شناخته می شود.و گرایش به این درمان روز به روز در حال افزایش است.

مراقبت از ایمپلنت دندان

مراقبت از ایمپلنت دندان

اهمیت نگهداری مناسب از ایمپلنت دندان

از مهم ترین عوامل موفقیت درمان ایمپلنت حفظ و نگهداری مناسب از آن می باشد. با این وجود عدم اطلاع و آگاهی از نحوه مراقبت و نگهداری از ایمپلنت های دندانی سبب بروز مشکلات و بیماری های اطراف ایمپلنت دندان می گردد.  بنابراین همزمان با رشد علم ایمپلنولوژی و استفاده رایج از این تکنولوژی ایجاب می نماید، تا دندانپزشکان از روش های بهداشت و پیشگیری و مراقبت از ایمپلنت های دندانی آگهی کامل را داشته باشندو از آنجائیکه دستیابی به چنین اطلاعاتی برای حفظ و نگهداری ایمپلنت توسط دندانپزشک تنها با مراجعه به منابع پراکنده امکان پذیر است.

مراقبت از ایمپلنت دندان بعد از جراحی

اصولا در افراد سالم اگر جراحی ایمپلنت دندان انجام شود، نیاز به  درمان با آنتی بیوتیک نمی باشد. با یان وجود می توان برای بیماران رمان پروفیلاکسی با آنتی بیوتیک استفاده شود.  این پروفیلاکسی حدودا می توان از یک ساعت قبل جراحی، نیاز به پیوند استخوان و نیز در حالی که بیمار از نظر پزشکی در معرض آسیب و خطر است، انجام شود.

تورم بعد از جراحی ایمپلنت تقریبا مانند تورم بعد از جراحی فلپ می باشد برای پیشگیری و یا کاهش این تورم می توان از کمپرس سرد در یک تا دو روز بعد از جراحی استفاده نمود .

شرایط لازم برای استفاده از ایمپلنت دندان

مهم ترین نکته برای انجام ایمپلنت دندان، داشتن لثه ای سالم در فرد است.

رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان برای نگهداری و افزایش ماندگاری ایمگلنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است.

در صورت داشتن بیماری خاص بهتر است به دندانپزشک خود اطلاع دهید، زیرا در برخی از مواقع نمی توانید به دلیل داشتن برخی بیماری ها از ایمپلنت دندان استفاده کنید .

راه های ارتباطی با دکتر سعید میرزایی
تماس : ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳
پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی

یکی از مهم ترین نکاتی که جهت اصلاح طرح لبخند به کار می رود، ایمپلنت دندان می باشد. افرادی که در تهران به دنبال انجام بهترین دندانپزشک می باشند، بهتر است با شناخت کافی به بهترین دندانپزشک در تهران مراجعه نمایند تا به بهترین شکل ایمپلنت دندان برای آن ها انجام شود.

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

10 − 4 =