31 آگوست

مراحل لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

روزانه بسیاری از مردم به یکی از خدمات زیبایی دندان ها را انجام می دهند . یکی از پر مخاطب ترین روش های زیبایی دندان ها ، لمینت دندان می باشد . در ادامه مراحل لمینت دندان توضیح داده می شود .

مراحل لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

لمینت دندان

پوسته های نازک ، مقاوم و زیبایی که می توان بر روی دندان های قدامی قرار داده شوند یعنی دندان هایی که در  هنگام صحبت کردن و یا لبخند زدن دیده می شوند . ان دندان ها شامل 6 ، 8 و یا 10 دندان می باشد .

لمینت ها برای رفع و اصلاح نامنظمی های خفیف تا متوسط دندان استفاده می شوند . در مواردی که بدشکلی ،  ناهنجار های مادرزادی در شکل دندان ها ، تغییر رنگ دندان ها و .. می توان این مشکلات را اصلاح نمود .

آیا لمینت دندان درد دارد ؟

یکی از مهمترین سوالاتی که در هنگام لمینت دندان برای بیماران حائز اهمیت می باشد این است که آیا لمینت دندان درد دارد و یا خیر . تمام فعالیت هایی که در دندانپزشکی صورت می گیرد ، تنها در صورتی که به عصب رسیده باشند درذد دارند . فعالیت هایی زیبایی مانند لمینت دندان ، کامپوزیت دندان و … بدون درد می باشند و حتی در برخی از آنها به تزریق و بی حسی نیاز نمی شود .

مراحل لمینت دندان

ابتدا باید سطح دندان ها به وسیله دندانپزشک تراش داده شود و سپس از دندان ها یک قالب تهیه می شود . قالب گیری باید حتما توسط دندانپزشک خوب و با تجربه صورت بگیرد . بعدا از قالب گیری دندان ها ، در لابراتوار دندان ها ساخته می شوند . حدودا 2 هفته طول می کشد تا دندان ها ساخته شوند .

چه کسانی کاندید مناسبی برای لمینت دندان نمی باشند ؟

برای افرادی که عادت به کشیدن قلیان و یا سیگار دارند کاندید مناسب برای لمینت دندان نمی باشند .

افرادی که قهوه زیاد مصرف می کنند ، باعث می شوند ماندگاری لمینت دندان کاهش یابد .

مراجعه کنندگانی که دندان پوسیده دارند نمی توانند لمینت دندان انجام دهند و باید ابتدا پوسیدگی دندان های خود ر ا رفع کنند .

بهتر است برای انجام لمینت دندان به یک دندانپزشک خوب و با تجربه مراجعه نمایید .

هرچه میزان مهارت دندانپزشک در لمینت دندان بیشتر باشد ، در نتیجه  تراش دهی دندان به اندازه مورد نیاز انجام می شود و به مینای دندان آسیب وارد نمی کند .

دکتر سعید میرزایی متخصص پروتز های دندانی ، یکی از بهترین دندانپزشک در غرب تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر میرزایی با شماره 02144339673 تماس حاصل نمایید .

سایر مقالات دکتر سعید میرزائی

لمینیت دندان 

اصلاح طرح لبخند

کامپوزیت دندان 

لمینت سرامیکی

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

دو + 1 =