28 ژانویه

لومینیرز دندان

لومینیرز دندان

انواع و اقسام روش های شناخته شده زیبایی در دندانپزشکی موجودند که افراد با آنها آشنایی دارند ؛ روش های چون لمینیت ، روکش های سرامیکی ، کامپوزیت دندان و . . . در این مقاله سعی بر معرفی لومینیرز دندان ، روشی موثر و مفید به منظور زیباسازی دندان ها داریم .

روکش های مرسوم ممکن است رضایت کامل بیمار را به همراه نداشته باشند . برخی از بیماران از تراش خوردن دندان خود هراس داشته و برخی دیگر در مورد مقاومت و استحکام دندان های خود بعد از اعمال زیبایی نگرانند. به منظور رفع این نارضایتی ها و نگرانی ها ، روش لومینیرز دندان راهگشاست.

لومینیرز دندان

لومینرز نوعی سرامیک دندانی است که در دندانپزشکی زیبایی کاربرد جدید داشته و اولین بار توسط یک کمپانی آمریکایی تولید و ارائه شد به بیان دیگر این روش روش از جمله پیشرفته ترین و آخرین روش ها در دندان پزشکی زیبایی است.

تولید لومینیرز دندان :

سرامیک موسوم به Cerinate در ساخت این محصول مورد استفاده قرار می گیرد و پوسته نازکی از آن ایجاد شده که لومینیرز نام دارد لازم است بدانید که قدرت و استحکام این پوسته همچون دندان طبیعی است و ضخامت و ظرافت آن در حد لنزهای طبی و زیبایی چشم است . ویژگی مهم لومینیرز دندان ها در بازتاب نور به شکل کاملا طبیعی بوده و برای قرارگیری آنها بر روی دندان نیازی به تراش دادن سطح دندان ها نیست . قطر و ضخامت این سرامیک نزدیک به نیم میلیمتر می باشد که نوعی روکش دائمی برای دندان به حساب خواهد آمد.

مراحل اجرای لومینیرز دندان :

جلسات درمانی به روش لومینیرز دندان ، به دو تا سه جلسه محدود می شود به این ترتیب که طی اولین جلسه قالب هایی از دندان بیمار برداشته شده و برای جلسه دوم لومینیرز دندان ها آماده می شوند ؛ به این ترتیب زمان انجام عمل زیباسازی دندان ها بسیار کوتاه تر از روش ها دیگر می باشد که در مورد بیماران خاص این درمان تا سه جلسه ادامه می یابد . ویژگی مفید این روش در عدم نیاز بیمار به بی حسی است و دریل دندانی نیز در این راهکار انجام نمی شود.

مزایای لومینیرز دندان :

– عدم رنگ پریدگی پروتز های لومینیرز

– استحکام زیاد در حد دندان طبیعی

– ماندگاری و دوام بالا

– محدودیت تراش دندان

با تشکر مدیریت سایت دکتر سعید میرزایی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندان.

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

سه × چهار =