13 ژوئن

لمینیت سرامیکی

لمینت سرامیکی

آیا به دنبال بهترین روش برای زیبایی دندان خود هستید ؟؟؟ آیا تغییر رنگ دندان شما باعث کاهش اعتماد به نفس شما شده است ؟ آیا در رابطه با لمینت سرامیکی اطلاعات کافی دارید ؟ با ادامه مطلب همراه باشید تا با مقاله دکتر سعید میرزایی به تمام سوالات خود در زمینه لیمنت سرامیکی پاسخ بدهید .

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی چیست

امروزه زیباسازی دندان ها از کاربردی ترین روش های مورد استفاده مردم می باشد . یکی از پر طرفدار ترین روش ها ، انجام لمینت سرامیکی می باشد . یکی از روش های مناسب برای تغییر شکل کلی و یا تغییر رنگ و اندازه دندان می باشد . این روش از انعطاف پذیری و استحکام بالایی برخوردار است .

مراحل انجام لمینت دندان

برای لمینت سرامیکی نیاز به بی حسی نم باشد ولی گاهی ممکن است بیمار ترجیح دهد از بی حسی استفاده کنندولی به طور کلی متخصص دندانپزشک انجام بی حسی را معمولا ضروری نمی داند .

در مرحله اول لیمنت دندان سطح دندان را تراش می دهند . برای انجام لمینت دندان باید سطح دندان ها را کمی تراش داده شود ، برای این کار به اندازه کمتر از 1 میلیمتر 0 به طور دقیق تر بین 0.5 تا 0.7 میلیمتر) سطح دندان ترش می خورد که باعث می شود مواد لمینت به خوبی در دهان قرار بگیرد . همچنین باعث طبیعی شدن ظاهر زیبا دندان می شود .

می توان با توجه به کاتالوگ رنگ ، مناسب ترین رنگ برای دندان را انتخاب نمود . گاهی ممکن است نیاز باشد تا رنگ بخش های دندان باهم متفاوت باشد قسمتی هایی شفاف تر از سایر قسمت ها شود . تمام این اطلاعات را باید دندانپزشک در نظر بگیرد .

بعد از انجام مراحل آماده سازی با استفاده از خمیر مخصوص قالب گیری از دندان انجام می شود .

گاهی ممکن است دندانپزشک تا آماده سازی لمینت سرامیکی ، از لمینت موقت استفاده نماید .

بعد از آماده سازی لمینت سرامیکی قبل از اینکه به دندان ها چسبانده شود باید ابتدا با استفاده از زواید پلاستیکی روی دندان قرار بگیرد تا مشخص گردد که مشکلی در محل قرار گیری وجود دارد یا خیر ؟

در صورت عدم هماهنگی میان دندان و قالب سطح دندان تراش داده می شود . این کار ممکن است چند مرحله انجام شود تا قالب دقیق روی دندان قرار بگیرد .

بعد از بررسی تطابق دندان و قالب آماده شده با استفاده از ژل مخصوصی اقدام به چسباندن دندان و لمینت می کنند و بعد از اتمام کار چسب های اضافه از سطح دندان جدا می شود .

کاربرد لمینت سرامیکی

در مواقعی که رنگ دندان ها مناسب نمی باشد ، فرم و خط دندان زیبایی ندارد و مواردی مانند این می توان از لیمنت دندان برای زیبایی شدن و جلوه طبیعی دندان ها استفاده نمود .

همچنین روش مناسبی برای درمان شکستگی های جزئی دندان ، رفع ترک در دندان ها ، برطرف نمودن فاصله میان دندان و … می باشد .

دکتر سعید میرزائی ، متخصص پروتز های دندانی یکی از بهترین دندانپزشک در تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر میرزائی با شماره 77985169 تماس حاصل نمایید

 مزایای لیمنت سرامیکی

لمینت سرامیکی این است که شبیه به دندان های طبیعی هستند .

از مزایای مهم لمینت سرامیکی می توان به مقاوم بودن در برابر لکه چایی و قهوه و … نام برد .

یکی از بهترین روش برای دندان هایی می باشند که در سفید کردن دندان مقاومت می کنند .

میزان برش در این دندان ها کم می باشد .

بهترین روش برای پوشاندن فاصله میان دندان ها می باشد .

معایب لمینت سرامیکی

لمینت دندان قابل برگشت نمی باشد و کسانی که از لمینت دندان برای زیبایی دندان های خود استفاده نموده اند نمی توانند دندان های خود را به حالت ائولیه باز گردانند .

مدت زمان آماده سازی لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی یکی از روش هایی می باشد که برای هر فردی قالبی جدا تهیه می شود . برای ساخت این قالب به مدت زمان حداقل یک هفته نیاز می باشد .

ممکن است دندان ها به سردی و گرمی حساسیت نشان دهد .

مراحل نگهداری از لمینت سرامیکی

مراحل مراقبت از لیمنت دندان بسیار ساده می باشد . مانند دندان های طبیعی نیاز به رعایت بهداشت و استفاده از مسواک و نخ دندان دارند .

احتمالا دندانپزشک شما توصیه می کند تا از خمیردندان هایی که حاوی فلورید که غیر ساینده هستند استفاده کنید .

باید برای انجام معاینه بعد از لمینت کردن دندان به دندانپزشک خود مراجعه نمایید .

در صورتی که عادت به ساییدن دندان های خود دارید ، دندانپزشک شما از محافظ دهانی برای شما استفاده می کند .

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

اصلاح طرح لبخند

بیلیچینگ دندان

لمینت دندان

پروتز دندان

ارتودنسی

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

سه × یک =

Call Now Button