19 نوامبر

عصب کشی با لیزر

عصب کشی و درمان ریشه با لیزر

 

امروزه در دندانپزشکی زیبایی و درمانی استفاده از روش ها و تکنیک های نوین بسیار کار آمد می باشد ، بد نیست بدانید که شما برای داشتن اطلاعات مفید در این زمینه نیاز به دریافت مشاوره از دندانپزشک زیبایی خواهید داشت.

درمان های لازم برای دندانپزشکی در بسیاری از موارد با لیزر انجام می شود ، امروزه لیزر جایگاه ویژه ای در درمان ریشه و عصب کشی دارد از این رو توصیه می شود که به مرکزی مراجعه نمایید که به این نوع درمان مجهز باشد .

%d8%b9%d8%b5%d8%a8-%da%a9%d8%b4%db%8c
با ترکیب کردن تجهیزات معمول برای درمان ریشه و استفاده ی صحیح از تکنولوژی لیزر، می توان بسیاری از مشکلات و موارد شکست در درمان را به طور قابل توجهی کاهش داد. استفاده از اشعه لیزر در درمان ریشه، موجب جلوگیری از گسترش عفونت در دهان و دندان شده و تا بالاترین میزان ممکن از بافت دندان محافظت می شود. درد و خونریزی در این روش کم و دوره ی بهبودی لثه سریع تر خواهد بود . در این روش شما با مخاطرات کم تری همراه خواهید بود .

لیزرهایی که به طور گسترده در درمان های اندودونتیکش (درمان ریشه) به کار می روند عبارتند از لیزر KTP (با طول موج 532 نانومتر)، لیزر Nd:YAG (با 1064 نانومتر) و لیزر دیود (با طول موج 810 یا 980 نانومتر).

مزایای عصب کشی با لیزر :

1- به کمک لیزر می توان لایه باقی مانده از تمیز کردن و سائیدن کانال ریشه  که دارای  باکتری و ذرات دندان و بافت عفونی است را حذف کرد.

2- لیزر ریشه دندان را کاملا استریل می  نماید

3-  لیزر عمق زیادی از دندان را تحت الشعاع قرار می دهد از این رو با قدرت بیشتر عمق بیشتری را تمیز و دندان را استریل می کند و هیچ باکتری، دیگر نمی تواند باقی بماند و چناچه کانال فرعی هم وجود داشته باشد از آنجا که توسط لیزر استریل می شود، دردسر ساز نخواهد بود .

4- لیزر دارای خاصیت ضد التهابی  است و به همین دلیل درد جراحی و عصب کشی در آن بسیار کم است ، درد این عمل  تا میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

5- لیزر درمانی روشی مطمئن و سلامت خواهد بود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر سعید میرزایی

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

5 + 3 =

Call Now Button