03 جولای

طول عمر کامپوزیت ونیر

طول عمر کامپوزیت ونیر

لبخند هالییودی با کامپوزیت ونیر یکی از روش های پر طرفدار شناخته شده است. رفع برهم ریختگی های دندان، تغییر رنگ دندان و افزایش زیبایی با کامپوزیت دندان قابل انجام است.  اما یکی از پر تکرار ترین سوالات در زمینه طول عمر کامپوزیت دندان است . چه مراقبت هایی باعث افزایش طول عمر کامپوزیت دندان می گردد؟

کامپوزیت دندان

همانطور که اشاره شد کامپوزیت دندان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند به شمار می آید. برخی از افراد محبوب برای بیشتر به نمایش گذاشتن لبخند خود از این روش محبوب استفاده می کنند که علاوه بر زیبایی بیشتر در چهره و لبخند آن ها باعث جذابیت بیشتر نیز می شود.

کامپوزیت دندان بدون تراش

در کامپوزیت دندان اگر ناهمواری در دندان ها وجود داشته باشد به قدری که نتوان با پر کردن آن را برطرف نمود و باعث ایجاد خلل در زیبایی شود ناچار به تراش دهی کمی از دندان هستیم ولی در خیلی از موارد با مهارت پزشک می توان بدون تراش دهی این مسئله را برطرف نمود و نیاز به نگرانی نیست . در این صورت می توان بعد از مدتی که دیگر تمایل به کامپوزیت ندارید و نیاز به تغییر دیگری در چهره خود دارید، برای برداشتن کامپوزیت دندان نزد دندانپزشک خود بروید.

طول عمر کامپوزیت دندان

با توجه به مراقبت هایی که انجام می دهید و رعایت موارد ذکر شده توسط دندانپزشک زیبایی خود می توانید باعث افزایش طول عمر کامپوزیت دندان ها شوید. اوصولا این روش تا 4 سال ماندگاری دارد . هر چه شما بهتر از آن مراقبت کنید، در نتیجه ماندگاری آن افزایش می یابد.

راه های ارتباطی با دکتر سعید میرزایی
تماس : ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳
پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی

کامپوزیت ونیر چه کاربردهایی دارد

رفع کجی دندان

برطرف نمودن شکستگی دندان ها

رفع لکه های روی دندان

پر کردن فاصله بین دندان

اصلاح طرح لبخند

چه عواملی بر طول عمر و ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان تاثیر گذار هستند؟

عوامل مختلفی باعث افزایش ماندگاری کامپوزیت ونیر می شوند. برخی از این موارد شامل:

مهارت دندانپزشک و مواد مناسب در ساخت کامپوزیت دندان است.

رعایت بهداشت دهان و استفاده به موقع از نخ دندان و مسواک است.

استفاده از دهان شویه توصیه شده توسط دندانپزشک

مراجعه به موقع برای چکاپ به دندانپزشک خود

پرهیز از خوردن بیش از حد نوشیدنی های گاز دار، قهوه و … که حاوی رنگدانه می باشند.

عوارض ناشی از کامپوزیت ونیر

ممکن است بعد از کامپوزیت دندان، به خوردن نوشیدنی و یا غذاهای سرد و گرم واکنش نشان دهید. این واکنش عادی بوده و نیاز به نگرانی نیست. بعد از گذشت چند روز برطرف می شود.

سایر مطالب

هزینه لمینت دندان

کاربرد لمینت دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

لامینت دندان

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

سه × پنج =