12 سپتامبر

سوالات متداول ارتودنسی دندان

سوالات متداول ارتودنسی دندان

سوالات متداول ارتودنسی دندان

سوالات متداول ارتودنسی دندان

امکان ارتودنسی برای دندان های شیری وجود دارد ؟

در برخی مواقع مشکل در فک و دندان بسیار شدید می باشد بنابراین در صورتی که آمادگی لازم را داشته باشد می تواند ارتودنسی انجام دهد .

بهترین سن برای ارتودنسی کودکان چه زمانی است ؟

7 سالگی یکی از بهترین سن برای ارتودنسی کودکان می باشد . در صورتی که کودک در سنین پایین تر مشکلات قابل رویت دارد باید والدین سریعتر به دندانپزشک مراجعه کنند . درمان در کودکی بسیار راحت است تا درمان در بزرگسالی . بنابراین ارتودنسی را در سنین بالا انجاتم ندهید .

برای کاهش درد سیم کشی کردن دندان ها چه کاری می توان انجام داد  ؟

براکت و کش برای کاهش درد کمک می کند . البته درد در روز های اولیه طبیعی بوده و بعد از آن بیمار دردی احساس نخواهد کرد . درد در تمام بیماران یکسان نمی باشد . در صورتی که بعد از گذشت چند روز تحمل درد زیاد باشد باید به پزشک خود اطلاع دهید .

جویدن آدامس هنگامی که بریس در دهان قرار دارد مشکل ایجاد می کند ؟

بهتر است این کار را انجام ندهید . جویدن آدامس باعث چسبیدن آن به بریس ها خواهد شد و برای بیمار ایجاد مشکل می کند . برخی آدامس های بی قند که دارای چسبندگی نمی باشند نیز باید با مصرف پزشک استفاده شود .

اردتودنسی در بزرگسالان به چه صورت می باشد ؟

تقریبا بالای 20 درصدیبیماران که برای ارتودنسی مراجعه می کنند افراد بزرگسال را شامل می شود .  این روش یکی از روش های درمانی می باشد که در تمام سنین با موفقیت انجام می شود .

تعداد جلسات ارتودنسی چقدر است ؟

بررسی تعداد جلسات با توجه به شرایط بیمار متفاوت است . ابتدا باید وضعیت دندان ها بررسی شود . به طور میانگین می توان بین 5 الی 10 جلسه بیان کرد . در صورتی که تعداد جلسات کمتر و یا بیشتر  نیاز باشد پزشک اطلاع خواهد داد .

 

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

پنج × یک =

Call Now Button