09 ژانویه

رنگ لمینت دندان

رنگ لمینت دندان

اکثر افراد دوست دارند دندانهایی زیبا و در نتیجه لبخندی زیبا داشته باشند و همه می‌دانیم که اولین و مهمترین شرط دهانی عاری از دندانهای بد رنگ و بد فرم است. به هر حال بعضی از انسانها از این زیبایی برخوردار نیستند و به همین دلیل در صدد ترمیم دندانهایشان برمی‌آیند.

معجزه‌ی اخیر لمینت دندان است که دندانها را زیبا و مرتب می‌کند و در نتیجه نقش بزرگی در افزایش اعتماد به نفس ایفا می‌کند.

رنگ لمینت دندان

کاربرد لمینت

لمینت یک لایه‌ی همرنگ دندان و یا روشن‌تر از دندان است که فرم و رنگ دندانها را ترمیم می‌کند و در صورتی که بین دندانهای فرد فاصله باشد، این فضا را پر می‌کند و در مورد افرادی که دندانهای شکسته دارند نیز به عنوان پوشش روی شکستگی‌ها مفید ظاهر می‌شود.

انواع رنگ لمینت دندان

لمینت‌ رنگهای متعددی‌ دارد و برای انتخاب رنگ باید عواملی مانند جنسیت، سن، رنگ صورت و سلیقه‌ی بیمار را در نظر بگیریم.

قبل از شروع درمان رنگ مورد علاقه‌تان را به دندانپزشک نشان بدهید. انتخاب رنگ ارتباط مستقیم با سلیقه‌ی متقاضی دارد به عنوان نمونه بعضی از متقاضیان طالب سفیدی بیش از حد هستند و بعضی دیگر رنگی را می‌خواهند که خیلی براق نباشد و جلب توجه نکند.

تمام خواسته‌هایتان را در جلسات مشاوره با دندانپزشکتان در میان بگذارید و از او بخواهید شما را در جریان نتیجه‌ی کار بگذارد در نتیجه لمینت با درخواست شما مطابقت خواهد داشت.

وظیفه‌ی دندانپزشک در انتخاب رنگ لمینت دندان

دندانپزشک با یاری گرفتن از تجارت پیشین خود می‌تواند برای شما رنگ انتخاب کند و یا شما را در انتخاب کمک کند و گاهی شما در شرف یک اشتباه بزرگ هستید و او می‌تواند شما را آگاه کند و پیشنهادات مفیدی جهت افزایش زیبایی صورتتان ارائه دهد.

امروزه نسل جدیدی از لمینت‌های سرامیکی (کانتکت لنز) اختراع شده‌اند که ویژگی‌ بسیار مهمی دارند و آن این است که می‌توان آنها را روی روکش‌های قدیمی گذاشت و نیازی نداریم که روکش‌های قدیمی را برداریم و یا عوض کنیم.

جنس لمینت

نکته‌ای که به اندازه‌ی رنگ لمینت دندان از اهمیت بسزائی برخوردار است جنس و برند لمینت است. امروزه بیشتر از لمینت سرامیکی و کامپوزیتی استفاده می‌کنیم که ماندگاری و مقاومت خیلی زیادی دارند. در  لمینت سرامیکی ابتدا دندان را تراش می‌دهند و روکش سرامیکی که در لابراتوار ساخته و پرداخته شده است را روی آن قرار می‌دهند و به وسیله‌ی دندانپزشک زیبایی روی دندان فیکس می‌شود ولی در روش لمینت کامپوزیتی احتیاجی به تراش دندان و ساختن لمینت در لابراتوار نیست و به همین دلیل است که این نوع لمینت از استقبال روز افزون افراد برخوردار است.

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

لمینت دندان

پروتز دندان

بیلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

20 − شش =