05 جولای

خط لبخند

خط لبخند :

از دیدگاه دندانپزشکی زیبایی لازم است اقدامات تکنیکی و اصولی حساسی برای اصلاح طرح لبخند انجام شود . رعایت خط لبخند در اصلاح فرم دندان ها در هر تکنیک زیبایی لازم و ضروری است و به شکل غیر مستقیم بر اثر بخشی و جذابیت وضع ظاهری دخیل است . بهبودی وضعیت دندان ها و شکل متناسب و زیبایی آنها به طرز غیر قابل باوری بر چهره افراد اثر مثبت می گذارد . با اقداماتی مثل لمینیت دندان ، ارتودنسی ، کامپوزیت و . . . می توان ساختار و انسجام دندان ها را ارتقا داد و بر زیبایی آنها افزود ؛ یکی از درمان های زیبایی پرطرفدار در جهان ، اصلاح طرح لبخند یا لبخند هالیوودی است که در کشور خودمان نیز ، این تکنیک ها طرفداران و متقاضین بی شماری پیدا کرده است . ولی از نظر دندانپزشک و متخصص پروتز های دندانی دکتر میرزایی ، لازم است به جزئیات هریک از اقدامات دندانپزشکی زیبایی توجه ویژه ای شود تا کلیت آن چشمگیر و با ارزش گردد .

خط لبخند

چگونگی اثربخشی خط لبخند :

از دیدگاه دانش اصولی دندانپزشکی زیبایی ، بهتر است دو دندان مقابل فک بالا که موسوم به دندان سانترال می باشند ، از دندان های کناری شان ( لترال ) ، طول و بلندای بیشتری داشته باشند . این حالت حس جوانی و شادابی بیشتری به چهره بخشیده و جذابیت و زیبایی را طرز ایده آل بالا می برد . از سوی دیگر ، لازم است این دندان ها با دندان های نیش هم رده بوده و هماهنگی و تناسب طبیعی را برقرار سازند . توجه به این جزئیات و نکات ریز به حدی مهم است که در پایان کار می توان دندان های اصلاح شده غیر اصولی را از دندان های اصولی تشخیص و تمییز داد .

چیستی خط لبخند :

در اصل خط لبخند از جمله خطوط فرضی بوده که از نوک دندان های مقابل فک بالا یا سانترال گذشته ، از دندان های نیش عبور می کند و لازم است کاملا افقی باشد . لازم به ذکر است که اگر این خط با خط بالای لب پایین موازی باشد ، و بخش های انتهایی آن رو به پایین کشیده شود ، این وضعیت نمایانگر لبخند جوانی بوده و اگر حالت آن صاف یا مسطح شود ، نمایانگر ساییدگی دندان ها و پیری خواهد بود .

سایر خدمات دکتر میرزایی :

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

انواع ترمیم های دندان

درمان دندان عقل

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر میرزایی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی .

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

یک + 5 =