03 آوریل

بهترین دندانپزشکی در تهران

بهترین دندانپزشکی در تهران

هر فردی ابتدای ورود به مطب دندانپزشکی باید دقت کند که مدارک با سربرگ و مهر سازمان نظام پزشکی که مشخصاتی مثل نام پزشک، شماره نظام پزشکی، شناسه مخصوص پزشک مربوطه و … قابل مشاهده باشد. در این صورت است که می توان به پزشک اعتماد کرد و به دنبال خدمات مورد نیاز خود باشید.

وضعیت ظاهری مطب دندانپزشکی باید چگونه باشد؟

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که وضعیت نظم و نظافت شخصی هر فردی نشان دهنده وضعیت ذهنی اوست. افرادی که به وضیت نظم و نظافت خود اهمیت نمی دهند قطعا فکر و ذهنی مشغول دارند در نتیجه روی تمرکز آنها تاثیر گذاشته و معمولا در کار خود تمرکز لازم را ندارند.

بهترین دندانپزشکی در تهران باید تجهیزات و لوازم کافی و بروز، ظاهری مرتب و تمیز و بوی مطبوعی داشته باشد. در غیر اینصورت پزشکتان نمی تواند به اندازه کافی به بیماران خود اهمیت دهد.

از جمله خدماتی که بهترین دندانپزشکی در تهران ارائه می کند

ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی است که به فک افتاده است تا دندان یا پل جایگزین شود. ایمپلنت های دندان ممکن است برای افرادی که دندان

را از دست داده اند به علت بیماری پریودنتال، آسیب یا دلیلی دیگر مناسب باشد .

بهترین دندانپزشکی در تهران

بهترین دندانپزشکی در تهران

انواع ایمپلنت های دندان

 •  Endosteal (در استخوان): این نوع از ایمپلنت است که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلف شامل پیچ، سیلندر یا تیغه جراحی است ،هر ایمپلنت دارای یک یا چند دندان مصنوعی است ،این نوع ایمپلنت به عنوان یک جایگزین برای بیماران با پل ها یا پروتزهای متحرک استفاده می شود.
 • Subperiosteal (بر روی استخوان): این ها در بالای فک قرار می گیرند. این نوع ایمپلنت برای بیمارانی که قادر به پوشیدن دندان مصنوعی معمولی نیستند و حداقل ارتفاع استخوان دارند استفاده می شود.

کاندیدای ایمپلنت دندان

 • کاندیدای ایده آل برای ایمپلنت دندان در سلامت کلی و بهداشت دهان و دندان است.
 • بهترین کاندیداها دارای بافت های سالم که بدون بیماری پریودنتال هستند.
 • استخوان کافی در فک شما وجود داشته باشد.

روش ایمپلنت دندان چیست؟

این روش یک تلاش تیمی بین شما، و دندانپزشک شما است. دندانپزشک شما با شما مشورت خواهد کرد تا تعیین کنید که کجا و چگونه ایمپلنت شما باید قرار گیرد. بسته به وضعیت خاص شما و نوع ایمپلنت انتخاب شده، پزشک شما یک برنامه درمان مناسب برای پاسخگویی به نیازهای شما ایجاد خواهد کرد.

جایگزین کردن یک دندان تنها اگر دندان یک دایره را از دست ندهید، یک ایمپلنت و تاج آن را می توان جایگزین کرد .
جایگزینی چندین دندان اگر چندین دندان را از دست ندهید، پل های پشتیبانی ایمپلنت می توانند آنها را می توان جایگزین کرد.
جایگزینی تمام دندان های شما اگر تمام دندان هایتان را از دست ندهید، یک پل کامل کامل یا دندان مصنوعی کامل با ایمپلنت می تواند آنها را می توان جایگزین کرد.
تقویت سینوسی کلید موفقیت و با کیفیت استخوان است که ایمپلنت در آن قرار داده می شود. فک بالایی پشتی به طور سنتی یکی از دشوارترین مناطق برای موفقیت ایمپلنت های دندانی به دلیل کمبود و کیفیت کافی و نزدیکی نزدیک به سینوس ها است. تقویت سینوسی می تواند این مشکل را با افزایش سطح سینوسی و ایجاد استخوان برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی کمک کند.
اصلاح ريج تغيير شکل در فک بالا يا پايين می تواند شما را با استخوان ناکافی که در آن قرار دادن ایمپلنت های دندانی است را ترک کند. برای رفع مشکل ، آدامس از خط رشته برداشته شده و نقص استخوان را در معرض قرار گرفته می شود. سپس نقص با جایگزینی استخوان یا استخوان پر می شود تا لبه ریخته شود. اصلاح ریج نشان داده شده که به شدت بهبود ظاهر و افزایش شانس برای ایمپلنت  موفق است .

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

 • به مدت 24 ساعت از مسواک زدن در ناحیه عمل شده خودداری کنید.
 • تا 8 ساعت بعد از عمل از شستن دهان خودداری کنید.
 • بهتر است از دهان شویه بعد از عمل استفاده کنید که بهترین محلول برای این کار کلرهگزیدین است که باید 3 بار در روز استفاده شود. بعد از سه روز می توان روزی یک بار از آن استفاده کرد.
 • آب دهان خود را قورت بدهید و هرگز آن را بیرون نریزید. مکیدن و تف کردن باعث ایجاد خونریزی بیشتر می شود.
 • ممکن است بعد از جراحی مقداری تورم دیده شود که طبیعی است. این تورم ممکن است تا 72 ساعت بعد از عمل بیشتر شود و بعد از آن کاهش پیدا می کند و بعد از یک هفته معمولا از بین می رود. بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید و آن را به مدت 10 دقیقه در محل قرار داده و بعد از آن 5 دقیقه استراحت بدهید. این کار را به مدت 4 تا 5 ساعت ادامه دهید. بهتر است هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از سطح بدن خود قرار دهید.
 • بهترین راه کنترل خونریزی بیش از حد، استفاده از گاز استریل کوچک و مرطوب روی ناحیه جراحی شده و فشار بر روی آن است. به مدت 2 ساعت از این گاز می توانید استفاده کنید.
 • ممکن است در اطراف لب کبودی یا بی حسی همچنین ترشح خونابه وجود داشته باشد که این امر طبیعی است. همچنین ممکن است دهان شما تا چند روز بعد از عمل به طور کامل باز نشود. نگران این موارد نباشید.
 • نوشیدن مایعات بعد از جراحی مانعی ندارد. توصیه می شود از مایعات پر انرژی و خنک استفاده کنید. بهتر است مصرف نوشیدنی را هنگامی که آثار بی حسی از بین رفته است شروع کنید. از جویدن غذا خودداری کنید زیرا باعث خونریزی و آسیب به محل جراحی می شود. بهتر است تا 24 ساعت بعد از جراحی از جویدن خودداری کنید.
 • از روز سوم بهتر است مسواک زدن را با توجه به تشخیص پزشک و با مسواک مخصوص انجام دهید.
 • به مدت 3 روز بعد از جراحی از خوردن قهوه و چای و همچنین کشیدن سیگار خودداری کنید. سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی تاثیر منفی در کاشت ایمپلنت دارند.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید.

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

لمینت دندان

پروتز دندان

بیلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

یازده + 16 =

Call Now Button