08 مه

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

یکی از درمان هایی که امروزه مورد توجه مراجعین است سفید کردنه دندان ها یا به اصلاح بلیچینگ دندان می باشد.  علت تغییر رنگ دندان ها چیست ؟ انواع روش بلیچینگ دندان کدام است ؟ کدام روش بهتر می باشد؟

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندانن دندا

علت تغییر رنگ دندان ها چیست ؟

تغییر رنگ دندان علل متفاوتی دارد. بسته به این که این تغییر رنگ محدود به یک دندان باشد یا که گروهی از دندان ها را درگیر کرده باشد و این که اخیرا ایجاد شده یا از هنگام رویش دندان وجود داشته باشند، علت و به تبع آن نوع درمان متفاوت خواهد بود. بهترین کار در این موقع مشاوره با دندانپزشک خوب و ماهر است تا با توجه به وضعیت دندان ها بهترین طرح درمانی را برای شما ارائه دهد.

انواع روش بلیچینگ دندان

بلیچینگ کردن دندان ها به دو روش قابل انجام خواهد بود.

بلیچینگ در مطب

در روش اول دندانپزشک با استفاده از مواد مخصوص سفید کننده و گاه استفاده از لیزر یا سایر روش ها در چند جلسه دندان های شما را سفید می کند.

بلیچینگ در منزل

در روش دوم دندان پزشک از فک شما یک قالب تهیه می کند و مواد مخصوص دیگری را به شما می دهد و از شما می خواهد تا این ماده را شب ها داخل قالب گذاشته و روی دندان هایتان قرار دهید.

روش دوم معمولا زمان بیشتری برای مشخص شدن نتیجه دارد . ولی مواد سفید کننده ای که در آن استفاده می شود ملایم تر بوداه و امکان آسیب بسیار کمتر است .

نتیجه بلیچینگ دندان در هر دو حالت یکسان است با هزینه های یکسان، اما اگر توسط دندانپزشک مجرب این کار صورت بگیرد، نتیجه سریع تر نمایان شده و همچنین با در نظر گرفتن نکات ایمنی توسط یک دندانپزشک خوب، آسیب کمتر نیز وارد می شود.

راه های ارتباطی با دکتر سعید میرزایی
تماس : ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳
پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی

آیا بعد از سفید کردن دندان ها رنگ دندان ها به حالت اولیه خود بر می گردد ؟

سفید شدن دندان ها دائمی نمی باشد . پس از مدتی با توجه به نوع رعایت بهداشت دهان و دندان شما ممکن است دچار زرد شدن دندان ها شوید. بنابراین رعایت بهداشت دندان ها بعد از بلیچینگ دندان به منظور افزایش طول عمر آن بسیار کاربرد دارد.

آیا استفاده از خمیر دندان سفید کننده منجر به سفید شدن دندان ها می شود؟

خیر، خمیر دندان های سفید کننده دارای مواد ساینده بیشتری نسبت به سایر خمیر دندان های معمولی هستند، در این خمیر دندان ها، با برداشتن مواد رنگی چسبنده به دندان ها که اصولا به دلیل مصرف قهوه، چایی و یا سایر مواد رنگی است تسهیل می کنند. اما مانند درمان بلیچینگ نمی باشد و رنگ دندان را نمی توان تغییر داد.

سایر مقالات

بهترین دندانپزشک در غرب تهران

لامینت دندان

پروتز دندان

بلیچینگ دندان

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

18 + چهارده =