23 اکتبر

بلیچینگ دندان ( سفید کردن دندان)

امروزه یکی از خدمات دندانپزشکی زیبایی سفید کردن دندان ها با استفاده از روش های زیبایی می باشد ، به غیر لامینیت دندان ها شیوه ی دیگری به نام بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان ) وجود دارد که برای دندانهای مرتب اما بد رنگ مورد استفاده قرار می گیرد . بلیچینگ روشی است که می تواند دندان هایتان را حدود یک تا چند درجه روشن نماید و علاوه بر سفیدی دندان ها درخشندگی را به آن ها هدیه دهد . ممکن است به علت های مختلفی دندان های فرد دچار بد رنگی  شود ، زردی و بد رنگی دندان ها علاوه بر موارد موروثی ممکن است به خاطر مصرف سیگار و یا عدم رعایت بهداشت دندان ها رخ دهد ، عادات غلط تغذیه ای در زندگی نیز از عوامل تاثیر گذار خواهد بود .

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ راهی برای سفید کردن دندان ها است .در این روش دندان ها به وسیله مواد اکسیدکننده مانند پراکسید هیدروژن سفید می شوند .مواد اکسید کننده به درون ساختار کریستالی مینای دندان نفوذ می کند و ماده هایی که در بین هرم ها رسوب کرده است را اکسید می کند.به تدریج و با گذشت زمان این مواد اکسید کننده وارد عاج دندان در لایه زیرین مینا می شوند و در نهایت رنگ دندان دستخوش تغییرات می شود و روشن تر خواهد شد.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

 

ماندگاری بلیچینگ

تصور غلطی که در بین مردم رایج است این است که در صورت انجام بلیچینگ دیگر به سفید کردن دندان ها نیازی نیست.بلیچینگ دارای اثر همیشگی نیست  و بعد از گذشت چند سال دوباره سفیدی دندان ها از بین خواهد رفت.باید این نکته را در نظر داشته باشیم هرچقدر مراقبت های بعد از بلیچینگ به درستی انجام بگیرد تغییر رنگ دندانها به تاخیر خواهد افتاد.از توصیه هایی که بعد از بلیچینگ دندان ها به بیماران توصیه می شود نخوردن زیاد چای و قهوه،نکشیدن سیگار ،استفاد نکردن  از نوشابه های رنگی  است.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر سعید میرزایی

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

سه + 2 =