23 نوامبر

انواع پروتز دندان

انواع پروتز دندان

در درمان پروتزی، بخشی و از دندان و یا تمام دندان با پروتز ساخته شده توسط آزمایشگاه، تعویض می شود. از این رو، پروتز دندان با یک دندان مصنوعی متحرک و یا ثابت فرق دارد.

انواع گوناگون پروتز دندان

تاج دندان

تاج دندان، به معنای پوشش دندان با مواد دائمی و ثابت است که باعث استحکام و زیبایی دندان ها می شود و احتمال شکستگی را نیز کاهش می دهد.

زمانی که مقدار کمی از ساختار دندان باقی بماند و یا بیشتر قسمت های یک دندان با مواد پر شده باشد، پروتز تاج دندان نیاز می شود. پر کردگی ها به خصوص در دندان های عقبی، نسبت به فشارهای زیاد ناشی از جویدن مقاوم نخواهند بود و در نتیحه، زودتر از ما بقی دندان ها کهنه و فرسوده می شوند. همین عامل در کم شدن ارتفاع دندان و زیبایی آن نیز تاثیر می گذارد.

در مواردی که تنها ریشه دندان باقی بماند، با استفاده از پروتز تاج دندان، از ریشه محافظت خواهد شد. اگر کیفیت این پروتز بالا و خوب باشد، برای سال ها سالم باقی می ماند.

پل دندان

زمانی که فضای اطراف دندان تخریب می شود، اما در دو طرف آن، دندان های سالمی وجود داشته باشد، پروتز پل دندان نیاز می شود. از مزایای بریج دندان، می توان به زیبا شدن لبخند، پر شدن قسمت های خالی و بی دندان، بهبود فرم و شکل دندان، و جلوگیری از تغییر دندان اشاره کرد.

این نوع پروتز دندان  با رعایت بهداشت برای سال ها باقی می ماند.

پروتز یک دست و متحرک

این قبیل پروتز ها را حتما در پدر بزرگ و یا مادر بزرگ تان دیده اید. در شرایطی که فرد تمام دندان های خود را به طور کامل از دست داده باشد، از پروتز یکدست استفاده می شود. این پروتز کم هزینه ترین نوع است.

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

لمینت دندان

پروتز دندان

بیلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

 

 

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

1 × چهار =

Call Now Button