02 ژوئن

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

آیا از انواع ایمپلنت دندان اطلاعی ندارید ؟ آیا شرایط استفاده از ایمپلنت دندان را نمی دانید ؟ آیا تمایل  به انجام ایمپلنت دندان دارید و به دنبال دندانپزشک ماهر هسیتد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید تا به تمام سوالات خود پاسخ دهید  .

انواع-ایمپلنت-دندان

انواع-ایمپلنت-دندان

ایمپلنت دندان چیست

در واقع ایمپلنت دندان پین هایی که از تیتانیوم خالص می باشند و در این پین ها به این مسئله توجه می شود که با بافت بدن ساگار هستند یا خیر ؟ این پین ها با استفاده از جراحی به استخوان فک متصل می شوند . نکته قابل توجه در ایمپلنت دندان وجود دارد این است که انواع پروتز های ثابت و متحرک میتوانند به ایمپلنت ها متصل شوند .

انواع ایپملنت دندان

در حال حاضر بیش از 100 نوع از ایمپلنت دندان موجود می باشد . ولی با توجه به ملاک هایی که برای خوب بودن ایمپلنت ها در نظر گرفته می شود با توجه به پاسخ بافتهای پذیرنده ایمپلنت دندان تعیین می گردد . در ادامه به معرفی دو ویژگی انواع ایمپلنت های مناسب می پردازیم .

ایپملنت دندان باید دارای استخوان سازی مناسب باشد .

استخوان های طراف دندان بررسی شود . در صورت کم بودن و یا صفر بودن درصد شکستگی در این استخوان ها افزایش می یابد .

تفاوت انواع ایمپلنت دندان

تنوع بالا در ایمپلنت ها موجب شده است که انتخاب بین ایمپلنت های مختلف دشوار شود . برای بررسی شرایط ایمپلنت دندان ها باید به مواردی زیر توجه نمود .

  • میزان پشتیبانی کشور سازنده
  • تعداد استخوان های در دسترس
  • کیفیت شرکت سازنده
  • استحکام موجود در استخوان ها
دکتر سعید میرزائی ، یکی از بهترین دانپزشک در تهران می باشد . جهت انجام هر گونه مشاوره از دکتر میرزائی با شماره 77985169 تماس حاصل نمایید .

نکات مهم در ایمپلنت دندان

نکته مهم و قابل توجه در ایمپلنت دندان وجود دارد این است که در هر زمان برای درمان باید از 5 قطعه ایمپلنت استفاده نماییم .

تعداد 2 قطعه ای 5 قطعه در دهان بیمار می ماند .

3 عدد از قطعات به منظور فرم دهی به لثه و قالب گیری استفاده می شود .

ایمپلنت دندان بهتر است یا بریچ دندان

ایپملنت دندان نسبت به بریچ دندان ارجعیت دارد . به دلیل آنکه در دوره استفاده از آن هزینه های کمتری را نسبت سایر روش ها دارد .

باعث می شود که به دندان های مجاور آسیبی وارد نشود .

همچنین از تحلیل استخوان ها جلوگیری می کند .

طول درمان در ایمپلنت دندان

در بدترین شرایط دندان ها ابتدا جراحی استخوان صورت می گیرد و حدودا 6 ماه بعد ایمپلنت استفاده می شود . بعد از کاشت ایمپلنت در دندان ها بین سه الی شش ماه طول می کشد تا  استخوان های اطراف دندان ترمیم شوند و شرایط کاشت دندان مناسب گردد .

البته مدت زمان مورد نیاز برای جراحی اتصال میان استخوان و ایمپلنت به عوامل زیادی بستگی دارد . در ادامه به معرفی برخی از این موارد می پردازیم .

محل قرار گیری ایمپلنت دندان بسیار حائز اهمیت می باشد . به عنوان مثال ایپملنت در فک بالا و یا در فک پایین قرار گرفته است ؟

در قسمت جلو دندان قرار گرفته است و یا در قسمت دندان های عقب قرار داده شده است .

امکان کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان ها وجود دارد یا خیر ؟

چه مدت زمان بعد از کشیدن دندان لازم است تا ایمپلنت قرار بگیرد .

آیا برای بیمار جراحی پیوند استخوان صورت گرفته ؟ و یا نیاز به انجام این جراحی دارد ؟

انواع-ایمپلنت-دندان

انواع-ایمپلنت-دندان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

ابتدا باید مدت زمان لازم بین کاشت دندان ها و جراحی ایمپلنت دندان توجه نمود .

بعد از بررسی مدت زمان و معاینه شرایط بیمار مراحل کاشت دندان آغاز می شود .

ایمپلنت فوری چیست

در واقع یکی از انواع ایمپلنت دندان می باشد که بعد از کاشت دندان در جای دندان قرار می گیرد .

نکته قابل توجه در ایمپلنت های فوری آن است که قطر ریشه ،  تعداد ریشه دندان ، بررسی عفونت دندان و … در دهان و دندان بررسی شود و در صورت نداشتن مشکل هر یک از آنها نیاز به درمان دارد . و نمی توان از ایمپلنت فوری استفاده نمود .

رده سنی برای ایمپلنت دندان

برای انجام جراحی ایمپلنت دندان باید حداقل 18 سال داشته باشید . افراد بالای 18 می توانند اقدام به این جراحی نمایند . البته باید در صورت وجود بیماری هایی نظیر فشار خون ، دیابت و … با پزشک خود قبل از جراحی مشورت نمایید .

هزینه انواع ایمپلنت دندان

هزینه انواع ایمپلنت دندان  نوع سازگاری آن با بافت بدن ، هزینه جراح دندانپزشک و … بررسی شود . ابتدا باید بیمار برای مشاوره به دندانپزشک مراجعه نماید و دندانپزشک بیمار را معاینه کرده و با توجه به مشکلات بیمار هزینه مناسب برای انجام انواع ایمپلنت دندان را به بیمار اطلاع دهد .

برخی  از خدمات دکتر میرزایی

اصلاح طرح لبخند

بیلیچینگ دندان

لمینت دندان

پروتز دندان

ارتودنسی

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

دو × چهار =