01 مه

اقدامات لازم قبل از مراجعه به دندانپزشکی

 اقدامات لازم قبل از مراجعه به دندانپزشکی 

از خوردن غذاهای بودار  حاوی سیر، پیاز و … خودداری نمایید.

حد الامکان از وسایل ارایشی کمتر استفاده شود.

در صورت وجود هر گونه بیماری شناخته شده مانند آلرژی، بیماری های قلبی- تنفسی، بیماری های کبدی ، خونی، آسم و دیابت دندانپزشک معالج را مطلع نمایید.

در صورتی که طی 2 هفته اخیر دچار تبخال شده اید تما به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

آرامش خود را حفظ نمایید و به دندانپزشک خود اعتماد کنید.

اقدامات لازم قبل از مراجعه به دندانپزشکی

اقدامات لازم قبل از مراجعه به دندانپزشکی

دلایل استفاده ار مسواک

دندان ها یکی از زیباترین و در عین حال پیچیده ترین اعضای بدن انسان هستند که نقش مهمی در زیبایی، صحبت کردن و جویدن دارند.

با تغییر شرایط زندگی انسان و عادات غذایی و استفاده روز افزون از رژیم غذایی نرم و مواد حاوی قند بلا مانند شیرینی ها، آب میوه، نوشابه و … دندان ها از اولین اعضای بدن هستند که برای حفظ سلامتی و کارایی خود دچار مشکل شده اند. امروزه دندان ها بدون محافظت و توجه خاص صاحبان خود عمر چندان درازی نخواهند داشت.

در حفره دهان هر یک از ما تعداد بسیار زیادی میکرو ارگانیسم های مختلف مانند انواع باکتری ها، قارچ و ویروس ها حضور دارند و بسیاری از آن ها قادرند به سطح دندان متصل شوند و تکثیر یابند. این دسته از میکروارکانیسم ها با استفاده از مواد غذایی که ما طی روز استفاده می کنیم زندگی، تولید مثل و فعالیت می کنند و درصورتی ه ه حال خود رها شوند تعدادشان بیشتر و فعالیت تخریبی شان شدیدتر خواهد شد.

به دنبال اتصال و حضور این باکتری ها روی دندان، موادی از آن ها آزاد می شود که قادرند نسج سخت مینای دندان را که سخت ترین ماده در بدن انسان است تخریب نموده و کم کم محل زندگی خود را در سطح دندان و سطوح داخلی تر آن گسترش دهند.

راه های ارتباطی با دکتر سعید میرزایی
تماس : ۰۹۱۲۹۲۶۲۱۹۲ – ۴۴۳۳۹۶۷۳
پیج اینستاگرام دکتر سعید میرزایی

در اصطلاح به تخریب نسج دندان بدنبال فعالیت میکروارگانیسم ها پوسیدگی دندان ( caries  ) گفته می شود.

یکی از راه های جلوگیری از پوسیده شدن دندان ها بر هم زدن اتصال میکروارگانیسم ها به سطح دندان و به عبارت ساده تر تمیز کردن دندان هاست.

راحت ترین و در عین حال مهمترین راه های تمیز کردن دندان مسواک زدن است که با تمیز کردن سطح دندان ها جدا کردن میکروارگانیسم های مضر جلوی فعالیت تخریبی آن ها گرفته و بدین ترتیب از پوسیده شدن دندان ها جلوگیری می نماید.

از چه مسواکی استفاده کینم ؟

مسواک دذر شکل و اندازه های مختلف توسط شرکت های متعددی تولید و به بازار عرضه می شود. هر مسواک از یک دسته و تعدادی پرز با طول های مختلف و با ضخامت های متفاوت تشکیل شده است.

به طور کلی هیچ تفاوتی بین کارایی انواع مختلف مسواک ها وجود ندارد و در صورت استفاده صحیح تمامی آن ها می توانند مفید باشند.

مسواک بر اساس ضخامت پرز های خود می توانند به سه دسته تقسیم شوند. سفت، متوسط و نرم. توصیه ما استفاده از نوع متوسط و نرم است و تا حد امکان از نوع نرم آن استفاده کنید. زیرا احتمال آسیب رسیدن به لثه، زخمی کردن آن و نیز سایش به مرور دندان بدنبال استفاده از مسواک های سخت بیشتر است.

سایر مقالات

بهترین دندانپزشک در غرب تهران

لامینت دندان

پروتز دندان

بلیچینگ دندان

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

شانزده − دو =

Call Now Button